Ukraińcy zestrzeliwują coraz więcej rosyjskich śmigłowców i samolotów

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Trwa dziesiąty dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Nie przynosi on dotychczas żadnych decydujących rozstrzygnień. Przybyło za to nagrań dokumentujących zestrzeliwane rosyjskie samoloty i śmigłowce.

Charków pozostał niezdobyty, a nawet na tym odcinku frontu doszło do ukraińskiego kontrataku! To już drugi kontratak w ostatnich dniach, po tym, który został wyprowadzony w kierunku Kijowa z regionu Żytomierza. 

Dzisiaj opublikowano nagranie z zestrzelenia w okolicach Kijowam przez ukraińską obronę, rosyjskiego Mi-24/Mi-35M. Wygląda na to, że śmigłowiec został trafiony za pomocą polskiego zestawu przeciwlotniczego "Piorun", które użytkownikiem jest też ukraińska armia. Amerykański Stinger raczej nie operuje na tak niskich wysokościach. Polski "Piorun" potrafi zestrzelić na wysokości od 10 metrów. Helikopter miał również niską wysokość. Wszystkie śmigłowce , a jest już tego około 40, mogły zostać zestrzelone przez polskie "Pioruny", tylko do mediów nazywa się to Stingerami.

 

Oprócz tego ukraińska obrona zestrzeliła samolot bojowy SU-25. Stało się to w okolicy Czernichowa. Jeden pilot zginął a drugi dostał się do niewoli. Jego przesłuchanie opublikowała ukraińska armia. 

Na Ukrainie zauważono również konwój logistyczny prowadzony przez zestaw przeciwlotniczy 9K332 Tor-M2 w położeniu bojowym. Jest to jakiś postęp w stosunku do tego, co oglądaliśmy w ostatnich dniach, ale zestaw przeciwlotniczy nie powinien prowadzić konwoju. Sama jego obecność dowodzi skuteczności działania ukraińskich dronó Bayraktar TB-2, które według Rosjan zostały zniszczone pierwszego dnia. Pojawiły się też doniesienia, że rosyjskim konwojom towarzyszą śmigłowce. Ta strategia byłą stosowana również w Iraku przez Amerykanów i w Syrii. Do tej pory konwoje jeździły jak u siebie, bez takiej obstawy, ale straty musiały być zbyt wielkie.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

A to akurat wiadomość z typu

A to akurat wiadomość z typu nie prawda. Jest wojna i są straty W zasadzie nic szczególnego. Jest droga i na niej wypadki samochodów i w zasadzie nic szczególnego.Zawsze się jednak znajdzie IDIOTA Co normalne widzi jako DZIWNIE NIENORMALNE :))) 

Portret użytkownika wodzu

Prezydent Zełenski: jestem

Prezydent Zełenski: jestem wdzięczny Andrzejowi Dudzie
Dzisiaj ok. godz. 11 prezydent Ukrainy ponownie zabrał głos. - Udało nam się zorganizować sytuację tak, aby tysiące ukraińskich kobiet i dzieci przyjęto godnie. Nikt nie pyta, jakiej są narodowości, jakiej wiary, ile mają pieniędzy. Tak naprawdę nie mamy już granicy z przyjazną Polską !!!

dla czego media blokują komentarze , gdzie są informacje , o kradzieżach , gwałtach i napadach !!!

Portret użytkownika wodzu

Prezydent Zełenski: jestem

Prezydent Zełenski: jestem wdzięczny Andrzejowi Dudzie
Dzisiaj ok. godz. 11 prezydent Ukrainy ponownie zabrał głos. - Udało nam się zorganizować sytuację tak, aby tysiące ukraińskich kobiet i dzieci przyjęto godnie. Nikt nie pyta, jakiej są narodowości ?????, jakiej wiary?????, ile mają pieniędzy????. Tak naprawdę nie mamy już granicy z przyjazną Polską !!!!!!. Brzmi jak manifest Banderowca !! Polska już Bez Granic !!!

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika Maryjan_66

5 min prezydenta Zelenskiego

5 min prezydenta Zelenskiego kończy się - niezależnie czy się już ewakuował czy zostałw Kiev - przy tej drugiej opcji najprawdopodobniej dobiją jego towarzysze  i grzecznie się potem poddadzą, bo jedynie tak ocalą własne życie a bohater pośmiertny to przecież jeszcze większy bohater - przy pierwszej opcji trzeba będzie nieco więcej obrazki z ostatnich chwil życia przywódcy dla mediów 'podrasować". Polskojęzyczny rząd ma 7 min - przy czym tutaj nie bedzie propozycji negocjacji jak to było w przypadku prezydenta Ukrainy, ponieważ nie są to partnerzy do rozmowy dla niedźwiedzia. Polskojezyczny rząd jest jak ratlerek puszczony na długiej smyczy by obszczekiwał niedźwiedzia, smycz trzyma z drugiej strony powiedzmy 'szwab' niejaki, a gdy niedźwiedź się odwróci frontem, ratlerek z piskiem ogon podwinie, jeśli zdąży. Jedyna droga naszej 'elity' to droga ewakuacyjna. Oczywiście panom naszej elity sytuacja wymkneła sie nieco spod kontroli - wiec wysłali do niedźwiedzia rezydenta państwa wybranego by ten zapytał: "Ale nadal umowa jest, że po tym wszyscy nasi tutaj będa mogli zamieszkać? Tak?? ' - No daaa - kanieszno - Ty by mnie nie powierił?? Tolka ja krainu oczyszcza z azowa, pedalstwa, biolabów, sprzedajnych zachodnich prostytutek, żydo... wróć!!, ostatniego nie było My wastawim im wolnośc. Uff..to dobrze... bo tak jakoś nas nie uprzedziłeś.

Strony

Skomentuj