Ukraińcy zestrzeliwują coraz więcej rosyjskich śmigłowców i samolotów

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Trwa dziesiąty dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Nie przynosi on dotychczas żadnych decydujących rozstrzygnień. Przybyło za to nagrań dokumentujących zestrzeliwane rosyjskie samoloty i śmigłowce.

Charków pozostał niezdobyty, a nawet na tym odcinku frontu doszło do ukraińskiego kontrataku! To już drugi kontratak w ostatnich dniach, po tym, który został wyprowadzony w kierunku Kijowa z regionu Żytomierza. 

Dzisiaj opublikowano nagranie z zestrzelenia w okolicach Kijowam przez ukraińską obronę, rosyjskiego Mi-24/Mi-35M. Wygląda na to, że śmigłowiec został trafiony za pomocą polskiego zestawu przeciwlotniczego "Piorun", które użytkownikiem jest też ukraińska armia. Amerykański Stinger raczej nie operuje na tak niskich wysokościach. Polski "Piorun" potrafi zestrzelić na wysokości od 10 metrów. Helikopter miał również niską wysokość. Wszystkie śmigłowce , a jest już tego około 40, mogły zostać zestrzelone przez polskie "Pioruny", tylko do mediów nazywa się to Stingerami.

 

Oprócz tego ukraińska obrona zestrzeliła samolot bojowy SU-25. Stało się to w okolicy Czernichowa. Jeden pilot zginął a drugi dostał się do niewoli. Jego przesłuchanie opublikowała ukraińska armia. 

Na Ukrainie zauważono również konwój logistyczny prowadzony przez zestaw przeciwlotniczy 9K332 Tor-M2 w położeniu bojowym. Jest to jakiś postęp w stosunku do tego, co oglądaliśmy w ostatnich dniach, ale zestaw przeciwlotniczy nie powinien prowadzić konwoju. Sama jego obecność dowodzi skuteczności działania ukraińskich dronó Bayraktar TB-2, które według Rosjan zostały zniszczone pierwszego dnia. Pojawiły się też doniesienia, że rosyjskim konwojom towarzyszą śmigłowce. Ta strategia byłą stosowana również w Iraku przez Amerykanów i w Syrii. Do tej pory konwoje jeździły jak u siebie, bez takiej obstawy, ale straty musiały być zbyt wielkie.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

A to akurat wiadomość z typu

A to akurat wiadomość z typu nie prawda. Jest wojna i są straty W zasadzie nic szczególnego. Jest droga i na niej wypadki samochodów i w zasadzie nic szczególnego.Zawsze się jednak znajdzie IDIOTA Co normalne widzi jako DZIWNIE NIENORMALNE :))) 

Portret użytkownika wodzu

Prezydent Zełenski: jestem

Prezydent Zełenski: jestem wdzięczny Andrzejowi Dudzie
Dzisiaj ok. godz. 11 prezydent Ukrainy ponownie zabrał głos. - Udało nam się zorganizować sytuację tak, aby tysiące ukraińskich kobiet i dzieci przyjęto godnie. Nikt nie pyta, jakiej są narodowości, jakiej wiary, ile mają pieniędzy. Tak naprawdę nie mamy już granicy z przyjazną Polską !!!

dla czego media blokują komentarze , gdzie są informacje , o kradzieżach , gwałtach i napadach !!!

Strony

Skomentuj