Ultimatum Putina! Zaatakuje każdego kto pomoże Ukrainie!

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Dzisiaj w nocy, tuż przed wybuchem wojny z Ukrainą , rosyjska telewizja państwowa niespodziewanie wyemitowała przemówienie prezydenta Rosji Władimira Putina, w którym zapowiedział wojnę i zagroził wszystkim, którzy pomogą Ukrainie.

Putin oświadczył, że dwie samozwańcze „republiki” Doniecka i Ługańska istniejące w ukraińskim regionie Donbasu, który niecałe dwa dni wcześniej oficjalnie uznał za niepodległe, zwróciły się do Rosji z prośbą o pomoc. Aby odpowiedzieć na to wezwanie Władimir Putin wydał rozkaz i rozpoczął - jak to określił - „specjalną operację wojskową”, której celem jest „zdemilitaryzowanie” i „denazifikacja” Ukrainy.

 

W ciągu kilku minut po orędziu, rosyjskie pociski zaczęły uderzać w cele na Ukrainie. 

„Nasze działania są samoobroną przed groźbami” – powiedział Putin - „Nie planujemy narzucać się nikomu”

Inwazję na Ukrainę Putin określił „specjalną operację wojskową” w ograniczonym zakresie, aby chronić ludzi mieszkających w Donbasie, którzy, jak twierdził, zostali ofiarami „ludobójstwa”. 

„NATO wspiera ukraińskich neonazistów… nasze działania są samoobroną przed groźbami”. - oświadczył prezydent Rosji

W orędziu przemówił też do ukraińskich wojskowych, zwracając się do nich „drodzy towarzysze”, powiedział im, że złożyli „przysięgę wierności narodowi ukraińskiemu, a nie antyludowej juntie, która okrada Ukrain”.

„Nie postępuj zgodnie z ich kryminalnymi rozkazami!” zażądał. „Namawiam do złożenia broni i powrotu do domu”.

Putin zagroził też wojna każdemu krajowi jeśli tylko w jakiś sposób pomoże Ukrainie. Wielkiej Brytanii i w ogóle Europie i NATO, strasząc konsekwencjami swoich działań. Warto przypomnieć, że Polska i Wielka Brytania niedawno podpisywała z Ukrainą traktat o wzajemnej pomocy, zatem to chyba oczywiste o kogo chodziło Putinowi oprócz USA.

„Ktokolwiek próbuje nam ingerować, a tym bardziej stwarzać zagrożenia dla naszego kraju, dla naszego narodu, powinien wiedzieć, że reakcja Rosji będzie natychmiastowa i doprowadzi was do takich konsekwencji, jakich nigdy nie doświadczyliście w swojej historii. Jesteśmy gotowi na każdy rozwój wydarzeń. Wszystkie niezbędne decyzje w tym zakresie zostały podjęte."

Prezydent Rosji zaczął grozić Stanom Zjednoczonym, Polsce, Czyli w jawny sposób zaczął grozić Stanom Zjednoczonym, Polsce, Sprawa jest jasna, Putin ruszył Ukrainę, a jeśli ktoś mu w tym przeszkodzi to pożałuje. Jak zatem zachować się w obliczu takich gróźb?

Pragmatyczni jak zwykle Węgrzy postanowili zamanifestować swoją postawę. Viktor Orban zadeklarował, że nie będzie się wtrącał w ukraińską awanturę. 

"Najważniejszą wartością jest bezpieczeństwo kraju. Nie ma mowy o wysłaniu na Ukrainę żołnierzy czy broni" - oświadczył Orban - "trzeba uczynić wszystko w celu uniknięcia wojny". 

Można tylko podejrzewać co chodzi po głowie polskim politykom, którzy czują się silni siłą Stanów Zjednoczonych. Można odnieść wrażenie że Władimir Putin jest zdeterminowany i gotowy na wszystko. Oficjalnie już COVID przestaje być naszym problemem bo mamy od dziaiaj o wiele gorszy problem...

 

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Strony

Skomentuj