Ukraina straci Awdiejewkę, czy to odmieni losy wojny?

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Rosja zaczyna osiągać sukcesy na wojnie z Ukrainą. Dowodzi tego sytuacja w mieście Awdiejewka, które stanowi kluczowy punkt strategiczny, o który toczą się intensywne walki. Rozgrywająca się tu bitwa nabrała nowego wymiaru w ostatnich tygodniach, gdyż rosyjskie siły podjęły kolejne próby zdobycia przyczółków, intensyfikując ataki zarówno z powietrza, jak i lądowe.

 

W Awdiejewce, mieście, które przed wojną liczyło około 32 000 mieszkańców, obecnie pozostało jedynie 1500 osób. Wielu mieszkańców szuka schronienia w piwnicach i schronach, próbując przetrwać ciągłe bombardowania. Mimo ogromnego zniszczenia infrastruktury i ciężkich warunków życia, lokalni mieszkańcy i ukraińskie siły zbrojne wykazują niezwykłą odporność i determinację w obronie swojego miasta.

 

Znaczącym elementem konfliktu jest wysoki koszt ludzki, z jakim borykają się obie strony. W ciągu tygodnia od 20 do 26 listopada rosyjskie straty osiągnęły poziom niemal 1000 żołnierzy dziennie, co świadczy o intensywności i zaciekłości walk. Mimo tych strat, rosyjskie siły kontynuują swoje ataki, starając się osiągnąć przewagę na polu bitwy. Straty po stronie ukraińskiej są ukrywane, ale z pewnością dorównują tym u Rosjan.

 

Równocześnie, ukraińskie siły zbrojne dokonują kontrataków, utrzymując presję na rosyjskie jednostki, zarówno w rejonie Awdiejewki, jak i na innych odcinkach frontu. Pomimo trudności, ukraińska armia kontynuuje swoje operacje kontrofensywne, wykorzystując przerwy w rosyjskich atakach do odzyskiwania terenu i wzmacniania swoich pozycji.

 

Jednak, to co wyróżnia Awdiejewkę, to jej strategiczne położenie i znaczenie dla obu stron konfliktu. Miasto jest kluczowym punktem w dostępie do Doniecka i pełni rolę bramy do dalszych operacji na wschodzie Ukrainy. Jego zajęcie przez rosyjskie siły oznaczałoby nie tylko wzrost morale wśród rosyjskich żołnierzy, ale również potencjalne zagrożenie dla dalszych obszarów Ukrainy.

 

Oprócz walki na froncie, obie strony starają się również zabezpieczyć swoje zapasy amunicji i uzbrojenia, co staje się coraz trudniejsze w miarę przedłużającej się wojny. Ukraińskie i rosyjskie siły eksperymentują z różnymi metodami wzmocnienia swojej obrony powietrznej oraz zwiększenia skuteczności ataków, co świadczy o innowacyjności i adaptacji do zmieniających się warunków na polu bitwy. ROsjanie jako linii obrony używają na przykład liczący 30 km specjalny nieruchomy pociąg, który stał się częścią umocnień.

 

Awdiejewka stałą się drugim Bachmutem i ziemia wokół miasta spłynie krwią Słowian walczących w bratobójczej walce ku zadowoleniu niektórych sił politycznych. Niestety nie widać szans na szybkie zawieszenie broni, a wręcz przeciwnie, może dojść do eskalacji konfliktu na skutek sukcesów Rosjan, zwłaszcza jeśli przełamią front.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

ZSRR odbudował Ukrainę z

ZSRR odbudował Ukrainę z gruzowiska po II wojnie światowej  , minimum socjalne , wszyscy mieli pracę , opiekę medyczną , a co robi USA - Unia  - NATO  -  rumowisko z Ukrainy i obiecuje, ze odbuduje Ukrainę z odebranych depozytów Rosji , tylko pytanie czy Rosja nawet jakby przegrała dałaby na to zgodę , a może przypieczętuje to rumowisku atakiem jądrowym i ich sojuszników !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika jacenty

Miłująca pokój Armia

Miłująca pokój Armia Radziecka po wejściu do Awdijewki znowy będzie miała okazję do wyrwania ze ścian czarodziejskich kranów z wodą i dziwowania się działaniu spłuczki klozetowej. Będzie czym się pochwalić w rodzinnej jurcie

Portret użytkownika To tyle

Czesi znaleźli amunicję dla

Czesi znaleźli amunicję dla Ukrainy poza UE. Szybkie dostawy 800 tys. pocisków

https://www.rp.pl/biznes/art39860281-czesi-znalezli-amunicje-dla-ukrainy-poza-ue-szybkie-dostawy-800-tys-pociskow

Tylko czemu nikt nie napisze ze te 800 tys. pocisków zostanie zdetonowanych na terytorium Ukrainy, a 5 x tyle Rosja zdetonowała i zdetonuje na Ukrainie  , to co z tej Ukrainy zostanie , jak można likwidować taki duży kraj w 21 wieku , czy ci u władzy w Ukrainie wiedzą co robią sobie i narodowi Ukraińskiemu , Ukrainy już nikt nie odbuduje , jak można wierzyć w obietnice , kapitalizmu,  to nie agencja filantropijna , czy opieka społeczne aby miała za darmo odbudować Ukrainę , na Ukrainie będzie jeszcze bardzie następowało wyludnienie tego kraju ;

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ba19

Biden zadzwonił do

Biden zadzwonił do Zełenskiego. "Musimy wygrać tę wojnę"

https://dorzeczy.pl/swiat/551664/biden-rozmawial-z-zelenskim-musimy-wygrac-te-wojne.html

"Musimy wygrać tę wojnę" ,  tylko co to oznacza  , to Ukraińcy są likwidowani a nie USA , to taka sama gatka  , musimy napaść na bank   , ale to ty to zrób a kasą się razem podzielimy i Ukraińcy jak 3 letnie dzieci tak robią , dają się wykorzystywać , wydoić , i dają zgodę na likwidacje swojego kraju , bo Ukraina wróci do Rosji i wszyscy to wiedzą !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

 

Portret użytkownika syriues

To cel strategiczny ,gdyż

To cel strategiczny ,gdyż Rosja ma się dalej posuwac I kto wie czy nie zajmie Kijowa.To zwyczajna propaganda i cel wiadomy.Polska w tym teatrze tez bierze udział. Mysle,że Rosja będzie bronić sie nogami przed przybyszami z afryki czy azji mniejszej.Poza tym przenosiny Izraela na Kazachstan to tez cel nadrzedny.

Czas pokażę a rok 2024 ponoc bedzie przełomowy. 

Portret użytkownika spokoluz

dzisiaj w mendiach usłyszałem

dzisiaj w mendiach usłyszałem , że Awdiejewka została opuszczona przez ukroarmię oraz o tym , że to nie jest żaden strategiczny sukces kacapii - tłumacząć z mendialnego na nasz to  jest sukces strategiczny kacapii i wycofali się wbrew rozkazom wraz z brygadą ostatnich azowców a sztabowcy ukroarmii mają teraz przejebane za celowe wybijanie oddziałów nazi w ukroarmii.

według Reutersa: prezio Polinu Andrzej D. , który nie jest "pupilem" wątpi, czy Ukrainie uda się odzyskać Krym.
„Nie wiem, czy Ukrainie uda się odzyskać Krym, ale wierzę, że uda jej się odbić Donieck i Ługańsk”
Andrju D. stwierdził także, że „tak naprawdę, jeśli spojrzeć na historię, Krym przez większość czasu był w rękach Ruskich”.

jakiś wywiad , jakieś tarcia z kasiorą dla WSU , tu i ówdzie jakieś zwroty niektórych za kacapią , misz masz informacji za i przeciw UA zatem wniosek z tego , że powoli przerabiana jest opinia publiczna tak aby nie utracić dobrego wizerunku szundów w ue , usranii i wsiech sprzymierzonych z nimi.

Zarządzanie nad kasiorą i dobrami na UA zostało przesunięte z rąk skrajnej  narodowosocjalistycznej formy w ręce tych właściwych samozwańczych zatem działania należy wyciszyć i zacząć odnowę .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Też o tym słyszałem i

Też o tym słyszałem i zdziwiłem się, ale faktycznie mogło być tak, że to była dezercja, wielu poszło w rosyjską niewolę. Dowódcy średniego szczebla zauważyli, że chcą zrobić drugi Bachmut i nie chcieli walczyć do ostatniego Ukraińca, a spindoktorzy klauna Załeńskiego obrucili to w strategiczne wycofanie się na z góry upatrzone pozycje w celu szanowania życia żołnierzy, hehe Za dezercje jest kula w łeb, więc oddali się w niewolę rosyjską, ale Ukraina i tak ma sukces, bo ponoć zestrzeliła tam trzy samoloty rosyjskie w co nie wierzę. Myślę, że Ukraincy w Adwiejewce przeczytali mój wczorajszy wpis na ZnZ i dotarło do nich, że są przeznaczeni na śmierć w imię polityki.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika ba19

Każdy kraj który wysyła broń

Każdy kraj który wysyła broń na Ukrainę w tej wojnie uczestniczy , bo z tej broni zabijają Rosjan i gdyby na miejscu Rosji było USA już te kraje zostałyby zbombardowane , a i  zapewne są tez najemnicy z każdego kraju na Ukrainie,  które wysyłają BROŃ , USA – NATO - UNIA słynie z takiego działania , tylko z tym,  ze dla Rosji to jest być albo nie być i musi wygrać te wojnę i nie pozwoli na bazy NATO na Ukrainie , tak samo zrobiło USA jak był konflikt Kubański w 16 paź 1962 – 28 paź 1962 , to NATO przybliża infrastrukturę militarną pod granice Rosji a nie Rosja pod granice NATO !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika maracash

Myślę, że lepiej by było,

Myślę, że lepiej by było, gdyby Polacy skupili się teraz na sobie, zamiast rozpraszać się codziennymi informacjami z militarnych działań na Ukrainie. 12 marca do USA mają lecieć Duda z Tuskiem i cytując za portalem "Bankier", mają tam "potwierdzić niezachwiane poparcie dla obrony Ukrainy"

Pragnę przypomnieć, że Tusk odwiedzając Ukrainę w styczniu tego roku stwierdził, że "musimy potwierdzić w sposób jednoznaczny i zrobimy to, obie strony, pełne wzajemne wsparcie w konfrontacji ze złem. Nie ma rzeczy ważniejszej niż wsparcie dla Ukrainy w jej wojennym wysiłku przeciwko rosyjskiej napaści"Takie słowa mógł powiedzieć jedynie człowiek, który źle życzy ludziom, żyjącym nad Wisłą, ponieważ jasne wydaję się to, że jeżeli nie ma rzeczy ważniejszych, niż wsparcie Ukrainy, to życie i zdrowie Polaków, również zalicza się, co najwyżej, do priorytetów drugiej kategorii. Co do Dudy, to chyba każdy Polak się już przyzwyczaił, że gdzie się nie ruszy, tam lobbuję na korzyść Ukrainy. Przyznam nawet, że wierzę w to, iż gdyby z takim zacięciem walczył o sprawy polskie, co walczy o ukraińskie, to na pewno żyło by się Polakom lepiej, we własnym kraju. Każdy może sam sobie sprawdzić jego wystąpienia i policzyć ile razy pada słowo Polska a ile Ukraina. 

To, że Ukraina ma problem z rekrutem, to wiemy od jakiegoś pół roku. Z dnia na dzień, liczba ludzi walczących po stronie ukraińskiej się zmniejsza. Sprzęt dostarczany przez kraje NATO, to jedno a obsługa tego sprzętu, to drugie. Obawiam się, że pisowski prezydent z peowskim premierem, pod naciskiem amerykańskiej administracji, mogą mieć różne szalone pomysły. Tym bardziej, że plemienne wojenki PIS - PO trwają zawsze do momentu uchwalania antypolskich ustaw - w tym temacie, odziwo, jedni i drudzy mówią jednym głosem. Uważam, że Ci, o zgrozo, wybrańcy narodu, mogą znowu podpisać jakieś papiery (niczym PIS w 2016), o których to, Polacy dowiedzą się po latach, a w których to, zakontraktowani będą, jako mięso armatnie, do kontynuowania walk z Rosją. 

Żyjemy w świecie, w którym z naszych największych historycznych przyjaciół, czyli Węgrów, zrobiono wrogów a z największych wrogów czyli Ukraińców, zrobiono "przyjaciół". Nie wiem czy zauważyliście ale Polska już uczestniczy w wojnie i jest to wojna gospodarcza, z nikim innym, jak z oligarchami ukraińskimi i wielkimi korporacjami, należacymi do krajów zachodu. Uważam, że warto było by się teraz skupić właśnie na tym. 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika Endymion

maracasch, robisz mi

maracasch, robisz mi konkurencję na portalu Smile Jednak cieszę się, że coraz więcej osób widzi, to co ja i oby było nas więcej!!

Od ponad dwudziestu lat drążę kroplą wiedzy skałę, a teraz jest to już wodospad. Tego Uny nie są w stanie zatrzymać.

Zauważcie, że podnosząc minimalną pensję oraz napędzając inflację równają wszystkich do roli parobka. Dadzą ochłapy związkom zawodowym niektórym, ale zaraz nauczyciel dostanie pensję urzędnika po znajomości w KGHM. Już zwykła pała, co to nie miała pomysłu na siebie i poszła w mundur zarabia lepiej od tego, któremu daje mandat 1000zł za jakiś kodeks ustanowiony przez Unych, bo nie ukrywajmy, od 89 rządzą Uny oficjalnie, a nieoficjalnie od Esterki Kazimierza. Mamy wiele przykładów cwelebrytek, co to parkują auto za milion na zakazie, mandat jest niczym splunąć dla nich, a dla normalnego Polaka, to 1000zł jest być albo nie przeżyć do kolejnej wypłaty. Taka Lewandowska za parkowanie na zakazach powinna mieć tyle punktów karnych, że powinna mieć odebrane prawo jazdy, kolejne złapanie, to gleba i kajdanki jako recydywa i w wrzucona do celi z prostytutkami złapanymi na ulicy, 48h nalezy się każdemu, ale są wybrańcy.. taki Giertych jak po niego przyśli schował się w miejscu kultu, bo miał w domu wyboduwaną kapliczkę!! hehe robią z nas debili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika maracash

Endymion, nikt Ci konkurencji

Endymion, nikt Ci konkurencji nie robi byku, ponieważ GRAMY DO JEDNEJ BRAMKI Biggrin . Ja tu się z nikim nie ścigam, nie rywalizuję, jeżeli już to inspiruję się Waszymi komentarzami i buduję sobię "świadomkę" Biggrin Bardzo się cieszę, że wróciłeś do komentowania w takim stylu, w jakim wróciłeś - na prawdę miło się to czyta, co piszesz. Spolszczone szapo ba dla Ciebie i oby tak dalej Biggrin . Pozdro 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika Endymion

maracash to: "maracasch,

maracash to: "maracasch, robisz mi konkurencję na portalu " było uznaniem Ciebie, że nie siedzę samotnie już na chmurce, a jest nas więcej. Z wielu wk..rwionych chmurek może być tylko burza Smile Cieszy mnie to niezmiernie, że moja pisanina przez ponad dwadzieścia lat wydała plony, a nie była to orką na ugorze. Zasiałem ziarno i teraz z satysfakcją widze jak po latach kiełkuje samoświadomość społeczna. Jdnyi już zmarli, a całe życie promowali pracę u podstaw i nie doczekali się, ja wtedy jednak zasiałem ziarno wk..rwienia i teraz moje oczy cieszą plony. Wielu blogerów oraz youtuberów czyta mnie i podaje te przemyślenia jako "własne", nie mam im za złe, że promują się na mojej wiedzy, że inaczej pieniędzy nie potrafią zarobić niż przez moneteryzację, mam wyjebane, ja swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się za darmo i cieszę się, że kula śnieżna nabrała takiego rozmiaru, że rzadne pierdolone NWO tego nie zatrzyma!

Zdrawiam.

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj