Trwa kontrofensywa wojsk ukraińskich! Mają już pierwsze sukcesy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Trwa ukraińska kontrofensywa pod Kijowem - być może to decydująca bitwa tej wojny! Do walki wchodzą nieużywane ukraińskie jednostki z zachodniej części kraju. Uderzają z dwóch kierunków.

Armia Putina ma problem! Ruszyła kontrofensywa wojsk ukraińskich. Są już pierwsze sukcesy, odbito miasto Bucza. Obecnie ma miejsce odpychanie Rosjan od Kijowa. Nie wiadomo o jakich konkretnie stratach Rosjan mowa.

 

Wczoraj informowano o liczącej 60 km kolumnie pojazdów, Być może to właśnie ona została zniszczona a wraz z nią sporo rosyjskich żołnierzy. Rosjanie stracili już w tej wojnie więcej ludzi niż na dwuletniej wojnie w Czeczenii. Jeśli idzie tak dobrze jak mówią Ukraińcy, to Rosjanie ponoszą ciężkie straty. Ukraińcy łudzą się, że dzięki tej ofensywie Putin może zrezygnować z kontynuacji wojny. 

 

Wschód Ukrainy nadal się broni. Co prawda Rosjanie wykonywali manewry polegające na obejściu dużych miast jak Sumy i Charków, ale nie osiągnęli szczególnych sukcesów w ciągu ostatnich godzin a wręcz zostali wyparci z części frontu.

 

Na południu Ukraińcy niestety przegrywają. Ostatecznie padł Chersoń, miasto, które liczy 300 tysięcy mieszkańców. To największe jak dotąd miasto zdobyte przez Rosjan. Zdobycie go otwiera drogę na Mikołajów i Odessę. Ukraina straciła w regionie ważne kluczowe punkty oporu. Mariupol został już całkowicie otoczony. Chersoń jest całkowicie zajęty, a był bardzo ważnym celem pośrednim, ponieważ dzięki niemu rosyjska armia kontroluje przejście na Dnieprze.

 

Wojna na Ukrainie wchodzi w decydujący etap. Następne dni dadzą nam odpowiedź na pytanie jak długo to jeszcze potrwa i kto pierwszy będzie musiał uznać swoją porażkę.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Obserwator

USA - NATO - UNIA pompując

USA - NATO - UNIA pompując nowoczesne rakiety  na Ukrainę nie zdaje sobie sprawy , ze te nowoczesne uzbrojenie prędzej czy później dostanie się w ręce terrorystów i będą spadać cywilne samoloty na całym świecie , to tylko kwestia czasu , ludzie przestaną latać samolotami a co to oznacza  - krach światowy ! Czy Ukraina jest tego warta ? Alkaida już te uzbrojenie przejmuje na Ukrainie ! płacąc każdą cenę !

Portret użytkownika Alvinos

Dane osobowe 120 tys.

Dane osobowe 120 tys. żołnierzy Federacji Rosyjskiej walczących na Ukrainie 

Źródło: lista udostępniona przez Ukraińskie Centrum Prawdy 

Szczegóły: Wśród danych w wykazie są nazwiska, numer rejestracyjny i miejsce służby Rosjan. Warto nagłośnić.

Tutaj. Plik PDF - jakieś 21,0 MB

 

 

 

Portret użytkownika demodemo

Dzisiejsze oficjalne

Dzisiejsze oficjalne doniesienia mendialne - rosja oddała jakieś miasto Bucz czy jakoś tam a zajęła enrgodar na dnieprem- coś za coś.

Na stronie ruetersa grafika mapy nie zgdza się z innymi grafikami portalów nieoficjalnych mediów czyli jak mówi nam "władza" są to informacje "nieprawdziwe".

Portret użytkownika Marcin Kozeraa

Putin, wielki paranoik!!! Dla

Putin, wielki paranoik!!! Dla Ruskich bohater, który chowa się w Uralu jak szczur.idiota który uważa się za wierzącego. Władca piaskowego państwa. Skomle jak Hitler. BĘDZIE SIEDZIAŁ!!!

Łukaszenka, następny idiota, sra w gacie ze strach, że Putin wypierdzieli go na Sibir.

Potęga IDIOTÓW!!!

TROLE PUTINOWSKIE OSRAJCIE SIĘ Z KOMENTARZAMI. NA WAS TEŻ PRZYJDZIE CZAS!!!

Admin, też im przyklaskuje, bo nie daje wszystkich komentarzy.

Portret użytkownika Juryj

A czy Ty ukraiński lachociagu

A czy Ty ukraiński lachociagu widziałeś kiedykolwiek głowę państwa na froncie?:d pewnie cudowny zachód tak robi! Bush gdy Jankesi jechali na bliski wschód stal na czele wojsk! Wy to już na serio nie jesteście nawet zabawni xd Ukraińcom idzie tak dobrze, że aż walą do elektrowni jądrowej i mówią " to ruskie! Dawajcie nato! Gdzie nato z interwencja!" A przecież rżnięcie po ponad tysiąc żołnierzy codziennie

a to kłamał koń okłamał kota 

A kto kiwał psa spławi kotka

Portret użytkownika Markoks

Znowu daliśmy się rozegrać!

Znowu daliśmy się rozegrać!
Co zrobimy z milionami Ukraińców?
Mieszkania, praca, opieka lekarską, szkoła, przedszkola. Ja się pytam JAK???
Będziemy musieli z powyższych zrezygnować jako Polacy na korzyść Ukraińców.

Poniżej troszkę z innej beki ale...
Niebiańska Jerozolima
HTTPS://youtu.be/LAU3ktiq5yg

Portret użytkownika Q

Też mnie to drażni .. Jakie

Też mnie to drażni .. Jakie ulgi jakie przywileje dla ukraińców ? Postawić namioty , zrobić obóz dla uchodźców pod granicą i tyle a nie zaraz to i tamto . Nic im się nie należy ! Wszyscy powinni być tam dokładnie spisani i pilnowani , a po wojnie spowrotem na swoje paszli ! 

Tu jest Polska i prawa polaków są NAJWAŻNIEJSZE a jak coś zostanie lub ktoś coś ze swej dobroci da to niech mają.

Strony

Skomentuj