Ambasador Marek Magierowski skrytykował list Polonii w USA wzywający do nie angażowania Polski w wojnę

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

W obliczu rosnących napięć międzynarodowych, Polska znalazła się w centrum uwagi przed kluczowym spotkaniem, które odbędzie się jutro w Białym Domu. Spotkanie to z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Donalda Tuska z prezydentem USA Joe Bidenem ma być areną dla ważnych rozmów dotyczących przyszłości Polski i jej roli na arenie międzynarodowej. Niemniej jednak, pojawiają się obawy dotyczące potencjalnego wplątania Polski w konflikt zbrojny, co sprowokowało wystosowanie listu otwartego przez przedstawicieli Polonii amerykańskiej, wywołując skandaliczną reakcję ze strony ambasadora RP w USA, Marka Magierowskiego.

 

List otwarty, skierowany do polskich liderów przed ich wizytą w Waszyngtonie, odzwierciedla głębokie zaniepokojenie możliwością eskalacji zaangażowania wojskowego Polski poza jej granicami. Z inicjatywą wystąpiły znaczące organizacje, takie jak Polish American Strategic Initiative (PASI) oraz Polish American Congress of Southern California, podkreślając wagę zachowania pokoju i stabilności w Europie poprzez negocjacje i dialog. Autorzy listu otwartego apelują o unikanie militarnego zaangażowania i zaznaczają, że NATO powinno pozostać sojuszem obronnym. Podkreślają potrzebę budowania pokoju przez współpracę międzynarodową i dyplomację, odzwierciedlając szeroko rozumianą troskę o przyszłość Polski oraz Europy.

 

Ambasador RP w USA, Marek Magierowski, zareagował na list, zarzucając jego autorom powiązania z rosyjską retoryką. Jego oświadczenie wywołało kontrowersje, sugerując, że troska o unikanie konfliktu zbrojnego może być równoznaczna z działaniem na korzyść Rosji. Takie stawianie sprawy spotkało się z krytyką, podkreślającą potrzebę otwartej i szczerze dyskusji na tematy polityczne.

 

Ambasador Magierowski podkreślił, że jedynym sposobem na zapewnienie pokojowej przyszłości Europie jest strategiczna porażka Rosji w jej agresywnej wojnie. Oświadczył, że takie stanowisko cieszy się szerokim poparciem w Polsce, a kraj zawsze będzie wdzięczny za wkład Polonii w integrację z NATO, wzywając jednocześnie do dalszego wsparcia Ukrainy.

 

W kontekście nadchodzącego spotkania, wizyta prezydenta Dudy i premiera Tuska w Waszyngtonie niesie za sobą ogromne znaczenie dla przyszłości Polski. Wcześniejsze posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, zwołane przez prezydenta Dudę, miało na celu pokazanie jedności polskiej sceny politycznej w sprawach bezpieczeństwa.

 

List otwarty Polonii amerykańskiej i odpowiedź ambasadora Magierowskiego rzucają światło na głęboko podzielone opinie odnośnie do kierunku, w jakim powinna podążać Polska na arenie międzynarodowej. Jutrzejsze spotkanie w Białym Domu jest kluczowym momentem, który może zdefiniować przyszłą politykę i pozycję Polski wobec konfliktu na Ukrainie oraz relacji z sojusznikami NATO.

 

W obliczu tych wyzwań, Polska stoi przed trudnymi decyzjami, które wymagają rozwagi, dialogu i przemyślanej strategii. To, jakie kroki zostaną podjęte, będzie miało długotrwałe skutki nie tylko dla Polski, ale i dla stabilności geopolitycznej w Europie.

 

Ostatecznie, nadchodzące spotkanie w Białym Domu oraz reakcje na list otwarty Polonii amerykańskiej podkreślają wagę dyplomacji i konieczność prowadzenia polityki zagranicznej opartej na dialogu i współpracy. Ważne jest, aby Polska i jej sojusznicy dążyli do rozwiązań, które będą promować pokój i stabilność, jednocześnie chroniąc suwerenność i bezpieczeństwo kraju.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

oto otworzyły się bramy

oto otworzyły się bramy piekieł - jak banda zahutnia wjedzie na uland aby ratować biznesy zachodnie :

Rada Najwyższa może wkrótce rozpatrzyć projekt ustawy nr 10425 o wielokrotnym obywatelstwie, przedstawiony przez Zełenskiego w styczniu 2024 r. jako sprawa pilna („w niektórych kwestiach z zakresu migracji dotyczących podstaw i trybu nabywania i wygaśnięcia obywatelstwa ukraińskiego”).

Zapraszamy do przedstawienia Ustawy „O obywatelstwie Ukrainy” w nowym wydaniu, w szczególności:

Obywatele USA, Japonii i UE będą teraz mieli prawo do nabycia obywatelstwa ukraińskiego w uproszczony sposób.

Procedura uproszczona polega na złożeniu przez taką osobę oświadczenia o uznaniu się za obywatela Ukrainy .

Zatem każdy , kto podpisze glejt nie jest najemnikiem ale idiotą w pełnym tego słowa znaczeniu.

 Na ulandstanie zawsze będą tylko etniczni ulandczycy wlaczący z kacapią - proste jak drut , ustawa czy tam ichni dekret i armia robi się na pstryknięcie palców - palców usrańskich. Ale usrańcy będą tam tylko jak dotychczas - dobrowolnie a u wielu nacji byłego demoludu podsuwają puste kartki do podpisu , na której będą dwie piczkątki - W polinie z orełem i trujzubem.

Delikwent podpisuje in blanco wysyłkę do piekła - w najlepszym wypadku po poddaniu się na syberię.
 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika wiktor wektor

Nie ma potrzeby osobistego

Nie ma potrzeby osobistego angażowania się w tą wojnę, ruskie kacapy i tak nie mają tam żadnych szans na wygraną chyba że użyją atomówek. Popatrzcie jak ukraińska armia niszczy ruskie czołgi samemu będąc całkowicie bezpiecznym. Na dokładkę taka broń jest niesłychanie skuteczna i śmiesznie tania w porownaniu do konwencjonalnego ostrzału i uzbrojenia.

https://www.youtube.com/watch?v=nz0Nzm_lTzw

Portret użytkownika inzynier magister

widocznie już decyzje zapadły

widocznie już decyzje zapadły, teraz żeby zdepopulować Polskę, jak przepowiadał Jackowski, musi dwóch pachołków podpisać się pod depopulacją wojny atomowej, co od wielu już lat mówi Ks. Natanek, że najbardziej nienawidzą katolików Chrystusa, bo nie dają rady nam wcisnąć ich syfu ordo ab chao ! Ks. Natanek też przepowiadał że Polacy będą uciekać ze swoich domów bo coś się stanie... a Jackowski podobnie ostrzegał o rozbiciu części Polski ! Zanim się zacznie powinniśmy się modlić modlitwami katolickimi od św. Faustyny i różńcem Matki Boskiej by nas uratował Bóg Jahwe i Jezus Chrystus Jehoszua !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika inzynier magister

polskojęzyczni sataniści

polskojęzyczni sataniści pachołkowi którzy pojechali do białego domu Lucyfera powinni zostać pokonani mocą Boga Jezusa Chrystusa ! inaczej nas zdepopulują atomową wojenką NWO którą rozpętał biały dom Lucyfera feniksa od 33 gwiazd Abbadona i ordo abchaowca makarona od tylca biorącego ! Niech nas ochrania Bóg Jahwe i Jezus Chrystus razem z Duchem Świętym !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

Jakoś dzisioj wystumpił jakiś

Jakoś dzisioj wystumpił jakiś ixpert od polonusów w jułeseju i nadawał , że polonusy to głównie republikany i une som za zbrojeniem polinowa i popierają pomoc ukropii a nawet apelują o zwinkszynie tegu co by unszlagbarnej kompasy zakupić bo idum na zachót.

Nadawał ,że Une nawet same przyjadum i pujdom te kresy znuf pod polinową banderę wziunć w imie "bratnych naroduf".

Taką oto propagandę w telavizji zrobili choć stanowisko jest dokładnie odwrotne. Jak u tego , po których doopa swędzi - wszyszkie rynce na pokład.

No a Macedończyk  viceminiszter też poleciał z tą musztrą - to , że z burakami miał do czynienia na polu to wiadomo ale teraz doszły jeszcze te z okągłego chlewu - burak ciągnie do buraka i ten inteligentny człek w ciągu 3 miesiecy osiagnął poziom inteligencji reszty przychlastów - wyrównał do najniższego.

Rolnicy jak tam - dalej będziecie się bratać ze zdrajcami ze solidarności i innych ichnich podstawek ? Pamiętajcie o przebrankach zomowców i o kamieniach - Dobrze , że wsród rolników nie ma Herkulesów bo by kombajnami rzucali - a może czas na kosy ? Qrwa skund tu kosy a jeśliby nawet  się znalazły to brak wiedzy jak obsłużyć.

Ni ma problema - mota srajfony i jewtuba to instrukcje znajdziecie - na początek tylko makiety drewniane bo się sami powyżynacie.

Z klęcznikami też się nie układajcie bo wydymają was jak zawsze a przelewy polecą szerokim strumieniem z ministerstwa do qrii z naszych i waszych podatków bo rzund przecież ma tylko kasę tą , którą ukradnie podatnikom.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Prorocznia

Polonia słusznie prawi- my

Polonia słusznie prawi- my jesteśmy zbyt blisko poligonu, żeby widzieć do czego zmierza Ameryka. Panowie, jak rozumiem jadą po instrukcje, bo wątpię żeby Biden wiedział jeszcze co to w ogóle jest Polska. Zaraz, a oni będą lecieć jednym samolotem? Szok.

 

A teraz droga młodzież siada do klawiszy i sprawdza skąd Hitler miał pieniądze na wojnę?

Strony

Skomentuj