Na Antarktydzie chiński lodołamacz zderzył się z górą lodową

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Na Antarktydzie chiński lodołamacz zderzył się z górą lodową. Na pokład jednostki spadło 250 ton lodu.

 

Do zdarzenia doszło 19 stycznia br. Chiński lodołamacz i jednocześnie statek badawczy o długości 167 metrów Xuelong, pracujący w Morzu Amundsena, zderzył się z górą lodową. Do incydentu doszło z powodu wadliwego działania radaru w warunkach silnej mgły.

 

W rezultacie na pokład statku spadło 400 metrów sześciennych śniegu i lodu o wadze 250 ton. Statek jest obecnie oczyszczany i kontynuuje podróż z drobnymi uszkodzeniami kadłuba. Według telewizji CCTV, nie było ofiar.

 

Zderzenie nastąpiło około godziny 11.00 czasu lokalnego 19 stycznia br. na 69,59 stopni szerokości geograficznej południowej i 94,04 długości geograficznej zachodniej. Statek poruszał się z prędkością trzech węzłów, tj. 5,56 km/h. Xuelong został zbudowany w 1993 roku na Ukrainie, ale był modernizowany na przestrzeni lat.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj