Dwie ogromne góry lodowe oderwały się od szelfu lodowego Nansena na Antarktydzie

Kategorie: 

Źródło: NIWA

Od kilku miesięcy było jasne, że w obrębie szelfu lodowego Nansen może dojść do oderwania się ogromnych bloków lodowych. Ostatecznie stało się to w miniony weekend.  Zdjęcia satelitarne potwierdzają oddzielenie się dwóch ogromnych gór lodowych, które oddalają się od linii brzegowej Antarktydy.

 

Nowe formacje lodowe zaobserwowano 10 kwietnia 2016 roku, za pomocą zdjęć satelitarnych wykonanych przez NASA. Dostrzeżono wtedy dwie oddzielne góry lodowe, które oderwały się od półki lodowej. Mają między 5 a 15 km długości i aż do 5 km szerokości. Ich wysokość też jest znaczna, bo może wynosić nawet 100 m.

Oddzielenie się lodu spowodowało zagrożenie dla pozostawionej w tamtej okolicy cennej aparatury naukowej pozostawionej tam w celu monitorowania zmian w tej części świata przez nowozelandzki instytut NIWA. Istnieją plany, aby odzyskać urządzenia na początku przyszłego roku i przy okazji pozyskać dane na temat temperatury, zasolenia i innych czynników wywołujących zmiany klimatu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wyzdro

Nie ma żadnej płasiej ziemi

Nie ma żadnej płasiej ziemi .Jednak przez manipulacje NASA i zakłamanie naukowe powstaje miejsce do najróżniejszych teorji.Przykładowo od 50 lat lotów kosmicznych i setek satelit na orbicie nie mamy ani jednego zdjęcia ziemi z kosmosu ,które by nie było :składanką ,"poprawione" kompouterowo ,lub całkowice symulacją. Dodatkowo widziałem setki zdjęć z powierzchni ksieżyca lub bliskiej orbity ziemi i wszystkie bez wyjątku mają wyedytowane (zamazane na czarno) wszystko ponad horyzontem - więc po co to robią - z nudy czy z głupoty.

Portret użytkownika Medium

Senator Dyzma napisał: A może

Senator Dyzma wrote:

A może ktoś napisze w końcu porządny temat do długiej dyskusji na temat płaskiej, wklęsłej ziemi bądź kulistej Ziemi? 
Przeprowadź się w góry, to zmieni Ci się światopogląd Wink
A tak poważnie, to jest zrzeszenie wierzących w płaską Ziemię, polecam odszukać i zapisać się.
 

Portret użytkownika Senator Dyzma

Dlaczego od razu zakładasz,

Dlaczego od razu zakładasz, że wierzę w płaską Ziemię? Dlaczego nie napiszesz, żebym wyleciał w kosmos i przekonał się, że to jednak heliocentryzm? Poprostu lubie takie tematy i na pewno nie tylko ja. Niektórzy czytają Harego Potera, a ja i inni czytają o płaskiej i wewnętrznej Ziemi...Proste?

Strony

Skomentuj