Koniki polne udowodniły, że do normalnego istnienia gatunku wystarczą tylko samice

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Uważa się, że rozmnażanie płciowe zapewnia gatunkom wielką korzyść. To właśnie w ten sposób powstaje więcej kombinacji genetycznych, co przyczynia się do odporności i przetrwania. Jednak całkowicie żeński gatunek pasikonika Warramaba virgo udowodnił, że bez tego też można z powodzeniem istnieć.

 

Gatunki partenogenetyczne, w których samice rozmnażają się bezpłciowo, są stosunkowo rzadkie. Wcześniej sądzono, że rzadkość tego typu rozmnażania bezpłciowego wynika z braku przystosowania potomstwa. Teraz naukowcy zmienili zdanie i zdecydowali, że powodem jest raczej złożoność.

 

„Żeński” gatunek Warramaba virgo nie tylko nie ustępuje innym konikom polnym, ale jest jedynym, który rozprzestrzenił się na całym kontynencie od zachodu do wschodu Australii. Naukowcy zasugerowali, że cały gatunek mógł wyewoluować z jednego, odnoszącego sukcesy osobnika. W rzeczywistości wszyscy pozostali członkowie populacji stali się jej klonami.

 

Znalezienie partnera wymaga czasu i energii oraz wiąże się ze zwiększonym ryzykiem drapieżnictwa. Jeśli możemy pozbyć się samców i nadal mieć zdolne do życia potomstwo, a gatunek kwitnie, to po co Warramba virgo miałaby uprawiać seks?

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nn

Mam takie pytanie związane z

Mam takie pytanie związane z tzw kiedyś popularnymi pasikonikami.

Czy w Waszej okolicy takowe jeszcze występują? I kto pamieta kiedy widział ostatnie na łące?

ps. za mojej młodości to nie mozna było przejść po trawie aby nie skakały spod nóg takowe ...

nn

Portret użytkownika ba

Kto się porównuje do zwierząt

Kto się porównuje do zwierząt żyje jak zwierzę i myśli jak zwierzę

A co mówi Biblia :

Rodzaju 1: 27  I Bóg przystąpił do stworzenia człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył;+ stworzył ich jako mężczyznę i kobietę.+

2 Tymoteusza 3: 13  Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika spokoluz

cyt - to po co Warramba virgo

cyt - to po co Warramba virgo miałaby uprawiać seks? Gdyby człowiek nie czerpał przyjemności z seksu to by się nie rozmnażał - sa istnienia na tej ziemi , którym współżycie sprawia przyjemność ale w ogromnej większości dzieje sie to w celu prokreacji w określonych porach roku aby potomstwo miało szansę na przeżycie.

Naukowcy stwirdzili , że jest to złożoność podważając stare przypuszczenia - jedno i drugie bez udowodnień naukowych.

Inflacja na świcie obecnie to także złozoność - różnych czynników i tym stwierdzeniem jestem jakoby jak Ci naukowcy.

Chinskie przysłowie mówi - abyś żył w ciekawych czasach - a tu żyjemy w poj..banych czasach obłąkanych naukowców, polityków, korporacji itd...

Przypomina mi to z historii starożytny rzym - upadł przez obłąkańców jak powyżej.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika MKs

Ciekawe kto weryfikował pracę

Ciekawe kto weryfikował pracę tych naukowców. Stowarzyszenie wspierające LGBT? Poza tym ten fragment śmierdzi: "Naukowcy zasugerowali, że cały gatunek mógł wyewoluować z jednego, odnoszącego sukcesy osobnika. W rzeczywistości wszyscy pozostali członkowie populacji stali się jej klonami." A więc co? Jedynie zasugerowali czy jednoznacznie sprawdzili materiał genetyczny?

Skomentuj