Odkryto nowego owada, który został nazwany na cześć Lady Gagi

Kategorie: 

Źródło: Brendan Morris

Nowo odkryty gatunek owada z rodziny zgarbowatych, został właśnie nazwany na cześć piosenkarki Lady Gagi. Odnalezienie tego nowego stworzenia zwanego Kaikaia gaga zostało ogłoszone w publikacji naukowej w czasopiśmie Zootaxa.

W sieci prezentowane są tylko migawki wysuszonego ciała stworzenia, które bez wątpienia wygląda interesująco. Warto nadmienić, że zgarbowate to stworzenia znane z przybierania najróżniejszych kształtów. Narazie, do tej rodziny zaliczono 3 tysiące gatunków żyjących głównie w strefie tropikalnej i subtropikalnej.

Zdaniem badaczy odpowiedzialnych za nazwanie tego nowego stworzenia a więc Brendana Morrisa oraz entomologa Christophera Dietricha, nazwa owada wzorowana na pseudonimie gwieźdy muzyki pop, ma zwrócić uwagę szerszej publiki na te niezwykłe stworzenia. Jak narazie piosenkarka nie wypowiedziała się w tej kwestii.

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Skomentuj