Dżihadyści z ISIS – Czy to jeszcze terroryści? Czy może bezwzględni PSYCHOPACI?

Kategorie: 

http://www.sxc.hu/

Terroryści z Państwa Islamskiego nie znikają z czołówek gazet i serwisów internetowych. Bez przerwy dostarczają nam one informacji o tzw. „dżihadzie”, które czytamy z niedowierzaniem. Wielu zastanawia się, czy są one prawdziwe i czy na pewno mamy XXI wiek. Jednak nikt się nie pomylił. Taka jest dzisiejsza rzeczywistość. Dominuje kult przemocy i nienawiści. ISIS wraz ze swoją flagą to już rozpoznawalny symbol. Można nawet stwierdzić, że stał się on swego rodzaju marką. Tyle tylko, że nie ma to nic wspólnego z marketingiem. To jest mrożąca krew w żyłach marka strachu, chaosu i bezkompromisowej brutalności.

 

 

Wszyscy uważają bojowników ISIS za terrorystów. Ale czym tak naprawdę jest terroryzm? Na podstawie definicji przyjmuje się, że jest to umotywowany ideologiczne zespół działań wykorzystujących przemoc i podejmowanych z naruszaniem istniejącego prawa w celu wymuszenia na władzach i społeczeństwie określonego, uległego zachowania. Działalność ISIS pokrywa się oczywiście z tą definicją. W kilka lat stali się oni potężnym terrorystycznym MONSTRUM, jakiego świat dotychczas nie widział. Ich nadrzędnym celem jest stworzenie własnego państwa. Są to ambitne zamiary. Aby zrealizować ten plan używają oni wielu niekonwencjonalnych metod i stosują środki przymusu. Terroryzm był zawsze bezwzględny. To fakt. Ale nigdy nie był on tak silnie powiązany, jak dzisiaj z masowymi ukrzyżowaniami, torturami, kamieniowaniem, obcinaniem głów czy powszechnym używaniem kobiet i dzieci jako żywych tarcz. Skala tych zjawisk jest przerażająca. W 2014 za sprawą Kalifatu ISIS doszło do mutacji terroryzmu w kierunku po prostu brutalnej rzezi niewinnych ludzi.

 

Historia światowych konfliktów pokazuje, że zawsze próbowano chociaż zachować pewną formę poszanowania dla ludzkiego życia. Tworzono w tym celu konwencje, które określały reguły działań wojennych odnośnie ochrony cywilów i neutralności rożnych podmiotów. Faktem jest, że często nie były one przestrzegane, bo wojna bywa okrutna i nieludzka, a ludzie zamieniają się na niej w zwierzęta. Jednak istnienie tych reguł wyznaczało pewne granice zachowań. Przekroczenie ich oznaczało, że przywódca czy oficer, który się tego dopuścił i udowodniono mu winę, był uznawany za zbrodniarza. W przypadku najbardziej agresywnych ludzi krwi arabskiej to nie funkcjonuje. Mają oni zupełnie inne definicje moralności. To znaczy, że w ich przypadku moralność nie istnieje. Dżihadyści z ISIS łamią wszelkie zasady prawa wojennego i nie czują respektu przed nikim i niczym. Jeśli tylko zdobędą siłą jakieś terytorium, to uważają, że teraz mogą robić, co zechcą z ich mieszkańcami, bo oni tu rządzą.

 

Należy mieć wątpliwości, czy określenie terroryści w ogóle pasuje do tych ludzi. Zatem jak ich określić? To są po prostu PSYCHOPACI! Ich terroryzm można raczej nazwać psychopatycznym terroryzmem. Oni wręcz delektują się przemocą i jej najbardziej skrajnymi odmianami. To nie jest przesada. Fighterzy ISIS przypominają bezwzględnych psychopatów i socjopatów o profilu osobowości najgroźniejszych przestępców, którzy w cywilizowanych krajach odsiadują wyroki dożywocia w izolatkach. Problem z islamistami jest taki, że oni niczego nie szanują i nawet nie stwarzają żadnych pozorów przestrzegania podstawowych zasad moralnych i etycznych. Można odnieść wrażenie, że chodzi tutaj o czerpanie przyjemności z agresji i brutalności. Dość często wygląda to raczej na cel sam w sobie, aniżeli środek do celu. Promują oni w swoich propagandowych filmach bezlitosną przemoc. Prymitywne metody zabijania, jakie stosują ekstremiści z ISIS, odsyłają nas w bardzo odległe czasy BARBARZYŃCÓW. Kult eksterminacji i nienawiści do wielu nacji przypomina nam okres HOLOCAUSTU i rządy NAZISTÓW. Do niedawna najgroźniejsza organizacja islamska Al Kaida, która zasłynęła zmieniającym bieg historii świata zamachem terrorystycznym z 11 września 2001 roku, również potępiła Państwo Islamskie i odcięła się od ich metod. Al Kaida miała zasady. ISIS nie ma żadnych. To powinno nas skłonić do refleksji.

 

Wielu dowódców ISIS na różnych szczeblach tej chorej organizacji to ludzie z poważnymi zaburzeniami. Tak określają ich byli europejscy najemnicy, którzy wyjechali do Syrii i przyłączyli się do tzw. Kalifatu. Ale nie mogli oni znieść okrucieństw, które tam zobaczyli. Dlatego uciekli z obozów szkoleniowych ISIS. Po powrocie do Europy ci niedoszli bojownicy zostali aresztowani przez niemiecką policję i złożyli obszerne zeznania na temat swoich doświadczeń z Państwem Islamskim.

 

Krążące po internecie wypowiedzi członków ISIS odsłaniają prawdziwe ich intencje oraz problemy psychiczne o podłożu psychopatycznym i socjopatycznym. Pewien arabski bloger sprzeciwiający się ideologii ISIS otrzymał list z pogróżkami z następującą treścią:” Wymyślimy dla ciebie tak sposób na śmierć, jaki jeszcze nie jest znany ludzkości”. Dżihadyści mają również coś do przekazania po niemiecku w jednym z video clipów dla kanclerz Merkel - „ Merkel, ty brudna s***! - Zemścimy się!”. Imam z Kaukazu związany z ISIS grozi Rosji: „Zaszlachtujemy was i spalimy!” Francuzów straszą zamachami gorszymi niż te z 11 września 2001 roku w USA. Kpią bezczelnie z najpotężniejszej armii świata. Trzeba przyznać, że maja ku temu podstawy po nieudanej kampanii irackiej USA. Pewien bojownik Kalifatu z Syrii jakiś czas temu nie tylko groził Stanom Zjednoczonym, ale także wystosował zaproszenie do amerykańskich marines: ”Mam do przekazania Ameryce, że Islamski Kalifat został utworzony. Nie bądźcie tchórzami i przestańcie atakować nas dronami. Zamiast tego przyślijcie żołnierzy, tych których już upokorzyliśmy w Iraku. Upokorzymy ich znowu wszędzie i wywiesimy flagę Allaha w Białym Domu!” Armia USA jak na razie nie skorzystała z tej oferty.

 

Komentarz do tych cytatów może być tylko jeden – są one zabójcze – dosłownie i w przenośni. Gróźb z ust Państwa Islamskiego pod adresem różnych ludzi i narodów padło setki. Podżeganie do nienawiści i zemsty to ich ulubiona rozrywka intelektualna. Hitler dokładnie zajął się tym tematem w swojej książce „Mein Kampf”. W internecie także można znaleźć film jak wycieńczony torturami Syryjczyk zostaje rozjechany czołgiem przez islamistów. A to tylko jeden z wielu przykładów ich chorych metod walki. Są wśród nich zapewne tacy mordercy, którzy mają na koncie więcej obciętych głów niż zabił ludzi słynny norweski terrorysta Breivik. Seryjni mordercy, którzy w rozwiniętych społeczeństwach stanowią ułamek populacji, w Kalifacie ISIS dominują większością.

 

Należy też rozprawić się z całym tym fanatyzmem religijnym. Obsesja religijna i islamski nakaz walki z niewiernymi „zalatuje” FAŁSZEM i HIPOKRYZJĄ na kilometr. Jest to ewidentne naginanie wersów Koranu w celach tylko i wyłącznie wspierających propagandę terrorystów oraz ich dążenia do przejęcia władzy i dominacji na okupowanych terenach. Chodzi tutaj też o zabicie sumienia i poczucia moralności w tych fighterach, którzy nie mają w sobie pełnego materiału genetycznego seryjnego zabójcy. W imię religii wszystko może być przecież dozwolone. Zupełnie jak w czasach wypraw krzyżowych. Wmawianie agresywnym i niedojrzałym emocjonalnie młodym arabom, że Allah chce, żeby zabijali oni dla niego niewinnych ludzi to bardzo nieczyste zagranie. Tak naprawdę ta ideologia została stworzona, aby manipulować niezadowolonym i naiwnym społeczeństwem oraz służyć głównym liderom Państwa Islamskiego do celów wojennych, politycznych i rabunkowych.

 

Bardzo przebiegli ludzie stworzyli tę skrajną ideologię wojny religijnej. To nie ulega wątpliwości. Trzeba im przyznać jedną rzecz. Ich propaganda dorównuje jakością technikom manipulacyjnym stosowanym przez najlepszych specjalistów sterowania ciemnym ludem. Jest to doskonała kombinacja sekciarstwa, nakazu religijnego z idealnie wkomponowanymi elementami politycznego i PR'owskiego prania mózgu. Propaganda ISIS atakuje ciemne zaułki skomplikowanego ludzkiego umysłu. Ma ona na celu rozbudzenie wśród nieukształtowanych, gniewnych, młodych ludzi najmroczniejszych, pierwotnych ludzkich instynktów i następnie wykorzystanie ich do prowadzenia dżihadu, który ma trwać do momentu nawrócenia albo śmierci ostatniego niewiernego. Liderzy ISIS doskonale wiedzą, co robią. Zainspirowanie internetowym praniem mózgu małżeństwa muzułmanów z Kalifornii do przeprowadzenia zamachu to najlepszy przykład doskonałości ich metod propagandowych.

 

ISIS to największe zagrożenie dla świata od czasów Nazistów. Pierwsza w historii świata korporacja terrorystyczna. Niektórzy analitycy twierdzili swego czasu, że udało im się nawet zgromadzić aktywa o wartości 2 bln dolarów. Co nas czeka dalej? Według ekspertów Kalifat Państwa Islamskiego jest w odwrocie. Francuski minister obrony poinformował, że koalicja zlikwidowała już 22 tys. ekstremistów, a środki finansowe ISIS zaczynają się wyczerpywać. Ponadto terroryści tracą tereny w Iraku. Powiało dużym optymizmem. Czy to oznacza, że powinniśmy świętować zwycięstwo? A czy świat powinien był się cieszyć z obalenia reżimu Husajna, a potem Kaddafiego? Oczywiście, że NIE. Wielkiego Kalifatu o jakim terroryści marzyli, już nie uda się stworzyć w najbliższym okresie. Niestety ale zmuszenie ISIS do przejścia do defensywy spowoduje, że skoncentrują się oni na CHĘCI ZEMSTY na Zachodzie bardziej niż kiedykolwiek. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wywoła to falę zamachów na niespotykaną dotąd skalę. Już można zauważyć w ostatnim czasie zwiększoną liczbę ataków terrorystycznych mniej lub bardziej udanych w różnych częściach świata. To może być cisza przed burzą. Nic tak nie boli, jak bycie bardzo blisko ostatecznego celu, a potem poczucie gorzkiego smaku porażki. Może to mocno rozwścieczyć tych psychopatycznych, ale ambitnych ekstremistów. Spora część społeczeństwa europejskiego ekscytuje się ciągle molestowaniami niemieckich kobiet nie zdając sobie sprawy, że drugi 11 września w Europie zbliża się WIELKIMI KROKAMI...

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: batavus
Portret użytkownika batavus

Komentarze

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Tak nowoczesna organizacja

Tak nowoczesna organizacja jak Państwo Islamskie bynajmniej nie jest kierowana przez "ludzi z poważnymi zaburzeniami", lecz - według najnowszych ustaleń ekspertów rosyjskich - jest dużym zachodnim "projektem, którego nie da się pokonać na wojnie", i do realizacji którego użyto najnowszych osiągnięć nauki z wielu dziedzin. W tekście pt. "Jaka jest prawdziwa motywacja rekrutów Państwa Islamskiego" czytamy, że kadry te wywodzą się również z rodzin żyjących w dostatku na Zachodzie, które kształciły swe dzieci w zachodnich szkołach, lecz zachodni system zupełnie ich rozczarował.
Zob.: Nie da się pokonać ISIL na wojnie http://polski.blog.ru/220982019.html

Portret użytkownika kleopatra

Dżyihadyści z Pisu w Polsce

Dżyihadyści z Pisu w Polsce jeszcze grożniejsi, chcą z naszych podatków finansować tą pseudo uczelnie Rydzyka,okupują swoje grzechy za nasze pieniądze za poparcie w wyborach tego klechy,20mln to pierwsza rata,a likwidacja łódzkich hospicjów z których pieniądze mają być przeznaczone na ubezpieczenia i emerytury dla klechów, o tym nie słyszeliście?, ciężko chorzy ludzie już na nich nie zagłosują to lepiej ich zlikwidować! te downy zniszczą nasz kraj !

Portret użytkownika Ekrokodyl

Pamiętam film o ZOMBIE.

Pamiętam film o ZOMBIE. Gościu jedzie do Izraela, który wybudował mur. Tam zombie atakują ten mur i robi się piramidka, somolo ląduje i gość idzie na spotkanie z jakimś izraelskim specem od wirusów. ii teraz w tym filmie pojawia się doskonała rada dla wszystkich komisji badawczych i nie tylko. W filmie mowa jest o komisj,która skłąda się z 10 ludków. I choćby 9 było za przyjęciem, za znadaniem, za dosłownie wszystkim - to spośród tej 10 musi byc ktoś kto będzie myślał odwrotnie i nie szablonowo. Dlatego uważam, że dyskusja rozwinie się bardzo, jak tylko w kwestii naukowej ktoś z Was podejmie się byc po stronie Państwo Islamskiego. Wiem, że w tym przypadku, służby moga posądzić o agitację, ale takiej nie będzie, gdyż rozmowa musi sie odbyc na gruncie za i przeciw. Dzisiaj też, gdzieś na tym portalu widziałem dyskusję na temat Boga JHWH, gdzie prostolinijnie stwierdzono, że to Szatan jest...hm...powiem, że kierunek dyskusji bardzo dobry, lecz nikt tam nie miał gruntowanej wiedzy na temat, ktoś próbował rozkminić imie Boga, wyszły mu jakieś dziwne elementy. Nie oparł się na czterech podstawowych imionach, tylko wybrał jedno, najbardziej popularne - JHWH boga karzącego. Zapomniał, że skoro Bóg jest wszystkim to także może być Szatanem, albo raczej zzłym w formie złoszczenia się i byciem na coś złym. Jakim jest Bóg? Patrzmy na siebie, gdyż stworzył nas na obraz i podobieństwo swoje. Dalej idąc, skoro ktoś stwierdził, że JHWH jest Szatanem do Jezus, jak jego syn musi być...domyście się bo mi nie przechoidzi przez klawiaturę...Skoro tak jest to dalej w prostocie myślenia pojawia się teraz ISIS ze swoja doktryną ALLAHA...i powstaje masakra...

Portret użytkownika zyx

Podszywasz się. Prawdziwy

Podszywasz się. Prawdziwy psychopata nawet nie zwróciłby uwagi na takie prównanie gdyby nie wiazało się z jego interesami.
Dodatkowo, ostatecznie i z kretesem zdradził cie wykryknik na końcu zdania wyrażający emocje. Jedynym dopuszcalnym wylewem uczuć jest znak Głupek

Portret użytkownika Robaczkowa

    Oczywiście, że to

    Oczywiście, że to psychopaci. I chyba właśnie takich ludzi do ISIS przyciąga. Ale coś co dzisiaj nazwalibyśmy zwykłym terroryzmem i takie zorganizowane grupy psychopatów, często powiazane z jakimiś organizacjami państwowymi czy nawet władcami istniały od zawsze.
  A pamiętacie tą olimpiadę (wiem piszę niepoprawnie), na której terroryści (bez wzgldu na to kto to był) tego nie da się inaczej nazwać, odizolowali od innych grupę sportowców z Izraela? Wymordowali wszystkich. Dlaczego o tym piszę? Bo tu była mowa o obcinaniu głów. Niedawno po wielu latach najbliższym rodzinom tych wymordowanych w końcu udostępniono materiały ze śledztwa i zdjcia w tej sprawie. I jedna z tych żon mówi zszokowana... że jej mężowi coś obcięto - tylko nie była to głowa ale przyrodzenie.
  Kiedyś miałam takiego znajomego historyka. Mądry facet ! Tak jakoś nam się zgadało, że teraz świat schodzi na psy, bo jest coraz więcej wojen i agresji. Znacie mnie, czasami wpadam w takie ...katastroficzne tony !
  A on powiedział - ,,No co ty! Ty historii nie znasz ! Teraz to się wyrzynają tylko w określonych częściach świata, gdy akurat są jakieś wojny czy konflikty. Prawo raczej obowiazuje. Kiedyś, przez wikszość czasów historycznych prawie wszędzie, na co dzień mordowano, gwałcono prawie wszystkich i wszędzie. Prawo prawie nie obowiązywało lub dopuszczało takie praktyki. Wzglednie bezpieczni byli jedynie najbardziej zamożni i wpływowi ludzie."
  Może udało nam się urodzić i żyć w okresie względnie bezpiecznych kilkudziesięciu lat i trochę odwykliśmy od tego ,,normalnego  wszechogarniajcego terroryzmu", że teraz myślimy, że to zjawisko nowe.
  Teraz na  bliskim wschodzie terroryści krzyżują  chrześcijan, ścinają głowy. W sumie  to nic nowego. Jeszcze islamu nie było, a Rzymianie już stosowali takie techniki. I nie oni pierwsi !
 

Portret użytkownika student

No nie ze wszystkim się

No nie ze wszystkim się zgadzam. Problemem dziś jest nie tyle powszechność terroryzmu, co postawa społeczeństwa wobec takich zachowań. Dla wielu muzułmanów z Francji, UK czy USA bandyci z ISIS są BOHATERAMI! Wcale nie zgadzam się też, że dawniej prawo nie obowiązywało. Owszem, na pewno było wiele gwałtów czy morderstw, ale przestępców spotykała zasłużona kara. Mordercy szli na szafot, złodziejom obcinano ręce, gwałcicielom przyrodzenie. Może to było niechrześcijańskie, niehumanitarne, ale... sprawiedliwe. Niestety, jedynym czynnikiem hamującym ludzi przed barbarzyństwem jest twarde prawo i strach przed nieuchronną, surową karą.
Dziś feminazistki, tak chętnie walczące o prawa kobiet - szczególnie do mordowania nienarodzonych dzieci, gardłują w obronie arabów gwałcących kobiety! To już jest orwellowskie dwójmyślenie!
Co do artykułu - zgadzam się w większości, poza kwestią zamachów z 11.09 (bo to akurat na 100% była operacja false flag), poza tym porównywanie psycholi islamskich z krzyżowcami jest co najmniej nie na miejscu. Owszem, nie pochwalam wypraw krzyżowych, ale... to byli rycerze. Ludzie posiadający jakąś hierarchię wartości. Może zaślepieni ideą walki o Ziemię Świętą, ale ceniący honor bardziej niż życie.
Dalej - czy kiedykolwiek w całej historii świata, wliczając nazistów i komunistów, istniała organizacja, w imię której niszczono starożytne zabytki?! Ludzi mordowano zawsze. Ale ISIS to coś innego. To wojna 5000 lat cywilizacji z jakimś zwierzęcym barbarzyństwem.
Wreszcie ostatnia kwestia - całe to Państwo Islamskie zostało stworzone przez żydowskich banksterów i inne światowe mendy w celach:
1) Usunięcia Assada z Syrii
2) Osłabienia Iranu, a wzmocnieniu Turcji, Arabii Saudyjskiej i Izraela
3) Wymuszeniu masowej emigracji muzułmanów w celu rozbicia jedności narodowej państw Europy
4) Zmuszeniu społeczeństw Europy i Ameryki Północnej do życia w permanentnym strachu przed zamachami, czego konsekwencją ma być zgoda na NWO i utworzenie totalitarno-policyjnego superpaństwa?

Portret użytkownika Robaczkowa

   Studencie !    Ja na to

   Studencie !
   Ja na to patrzę trochę inaczej.
  Piszesz, że muzulmanie teraz działają niezgodnie z prawem i nikt im za to rąk nie ucina i że to coś nowego.
   Oni działają zgodnie z prawem tylko nie z naszym prawem. Według praw szariatu, według tego co mówił Mahomet można kłamać, okradać, gwałcić i nawet zabijać niewiernych. To żadna nowość. To tylko w nowoczesnej Europie wydaje się czymś nowym. Islam zawsze taki był i nadal jest. U nas była sensacja (nowość), bo nagle w centrum Europy chcieli  ukamieniować dwóch pederastów. Na bliskim wszchodzie takie rzeczy się dzieją od dawna tylko tam tych pederastów nikt nie broni. Za zdradę (nawet domniemanie zdrady) też się ludzi kamieniuje. Dobry patent np.jak się komuś żona znudzi i już nie opłaca się jej utrzymywać.
  A głupim Europejczykom to też się nie dziwię. Oni nie oglądali filmów, na których jest pokazane jak ISIS morduje chrześcijan, bo telewizja im tego nie pokazuje. Prasa też im tego nie napisze. Oni są zwykle tak zajęci, że nie mają czasu bawić się w jakieś poszukiwania  słabo dostępnej wiedzy. Nawet policja do niedawna zatajała informację o sprawkach muzułmanów. Co im się dziwić?
   Mnie też oczy się otworzyły całkiem przypadkiem. Jeszcze dwa miesiące temu też prawie na okrągło charowałam ( żeby było śmieszniej jak to się mówi ,,u Niemca".  Od czasu do czasu wchodziłam na ZNZ czy Onet ale  wertowałam to wszystko pobieżnie. Nie miałam czasu na myślenie. Jak zostawał jakiś czas to wolałam go przespać, aby mieć siłę zasuwać. Nawet z grypą pracowałam. I co ... wszystko wychodzi, padło mi na płuca i unieruchomiło mnie w łóżku na ponad miesiąc. Dopiero teraz jakoś po malutku się zbieram ale jeszcze nie mam siły na pracę. I dopiero trzeba było czegoś takiego aby ... zacząć się interesować tym co się dzieje na świecie. Dopiero teraz jak mnie ,,wrzuciło do łóżka" znalazłam czas na poczytanie sobie o tym ISIS, tych emigrantach, pooglądanie sobie filmików na YouTube. Może dobrze tak od czasu do czasu poważnie zachorować, bo wtedy człowiek tak ... trzeźwieje, spowalnia z konieczności i zaczyna widzieć co się dookoła dzieje.
   Co do niszczenia zabytków przez ISIS to też już bardzo stary patent. Od zawsze niszczono świątynie i posągi bogów przeciwnika. Niestety to właśnie one zwykle są największymi zabytkami. Co tam długo szukać. Jak hitlerowcy weszli na polskie ziemie to już w pierwszym roku zburzyli wszystkie największe i najładniejsze synagogi. Komuniści niszczyli cerkwie i przerabiali je na różne magazyny.
   Dziwi Cię, że organizacja tak krwiożercza jak ISIS może się cieszyć szacunkiem niektórych ludzi? Mnie to nie dziwi. Hitler i Stalin też byli kochani przez wielu.
  Nawet współcześni chrześcijanie i Żydzi mają z tym problemy.
 Nawet w Polsce stawia się pomniki Mojżeszowi ( np. w Łodzi taki jest).  Tak dostał od Jahwe przykazania. Ale ten sam człowiek był dowódcą wojskowym i mordercą. Jak jego ,,żołnierze" chcieli po zniszczeniu jakiejś miejscowości ocalić kobiety  i dzieci (facetów już wymordowali) to Mojżesz się nie zgodził. Kazał zabić i kobiety i dzieci. Tylko dziewice kazał zostawić przy życiu. Twierdził, że takie polecenie dostał od Boga. Z tymi autorytetami to jest jak widać strasznie względna i śliska sprawa. Czasami nie wiadomo co o tym myśleć.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

"A pamiętacie tą olimpiadę

"A pamiętacie tą olimpiadę (wiem piszę niepoprawnie), na której terroryści (bez wzgldu na to kto to był) tego nie da się inaczej nazwać, odizolowali od innych grupę sportowców z Izraela? Wymordowali wszystkich"
A wiesz że dowódce tamtego zamachu szkolił Zarząd II Sztabu Generalnego LWP (poprzedniczka WSI) pod dowództwem gen Kiszczaka ?

 

Strony

Skomentuj