Islamiści dokonali w Syrii krwawej masakry, zabijając ponad 300 osób

Kategorie: 

Źródło: moheet.com

W syryjskim mieście Dajr az-Zaur położonym nad Eufratem, islamiści dokonali w sobotę masowego mordu na cywilach i żołnierzach. Jest to prawdopodobnie największa zbrodnia, jaką dokonano w ciągu jednego dnia od momentu wybuchu wojny w tym kraju.

 

Agencja rządowa SANA podaje, że grupa ISIS zamordowała co najmniej 300 osób. Wśród nich znajdują się osoby starsze, kobiety i dzieci oraz żołnierze, prorządowa bojówka i ich rodziny. Inne źródła twierdzą, że islamiści mogli zabić ponad 130 ludzi. Wielu z nich zostało rozstrzelanych lub ściętych. Bojownicy tzw. Państwa Islamskiego zatrzymali również przynajmniej 400 kolejnych osób, które służą jako zakładnicy.

 

Premier Syrii Wa’il al-Halki oświadczył, że choć zbrodni dokonali islamiści, to odpowiedzialność prawną i moralną ponoszą wszystkie państwa, które wspierają terroryzm w tym kraju. Władze oczywiście miały na myśli przede wszystkim Turcję, Arabię Saudyjską, Izrael i Stany Zjednoczone. Są to kraje oskarżane o wywołanie rewolucji w Syrii w 2011 roku, która miała przyczynić się do zmiany władzy.

 

Liczba ofiar tej masowej egzekucji może jeszcze wzrosnąć. Zbiega się ona w czasie z ofensywą armii rządowej, która przy wsparciu rosyjskiego lotnictwa atakuje pozycje terrorystów w prowincji Aleppo i odbija kolejne terytoria.

 

 

Źródło: http://www.foxnews.com/world/2016/01/17/activists-say-isis-militants-kill-scores-in-eastern-syrian-city.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Na południu Szwecji młody

Na południu Szwecji młody chłopak został zasztyletowany przez imigranta, z którym chodził do szkoły. Miała to być zemsta za to, że wcześniej stanął on w obronie dziewczyny napastowanej przez przybysza. Rodzice ofiary oskarżają szwedzkie media o wyciszanie sprawy. 15-letni Arminas Pileckas w grudniu ubiegłego roku stanął w obronie koleżanki z klasy. Dziewczyna była napastowana seksualnie przez ucznia pochodzącego prawdopodobnie z Syrii. Pileckas mieszkał w Szwecji wraz ze swoimi rodzicami, pochodził jednak z Litwy i sam był imigrantem. Pierwszego dnia nowego semestru pochodzący z Bliskiego Wschodu „uchodźca” dźgnął Pileckasa nożem w plecy, przebijając mu serce. Chłopak zmarł. Rodzice 15-latka oskarżają Szwecję i szwedzkie media o tchórzostwo w obliczu zagrożenia ze strony imigrantów. Ponadto ich zdaniem dochodzi do „tuszowania” śmierci ich syna.Sprawa początkowo w zasadzie nie była poruszana w mediach. Ojciec chłopaka skrytykował ich postawę, gdyż niemal natychmiast zwróciły się one do ojca zabójcy, który udzielał im wywiadów. Jeden z nich opublikowała lewicowa gazeta „Aftonblated”. Ojciec zabójcy stwierdził, że zamordowany nie bronił swojej koleżanki, a sam był winny znęcania się nad jego synem. Oskarżył szkołę, że nie zrobiła nic, by jego syn mógł „odzyskać honor”. - To bardzo go denerwowało – powiedział imigrant, ojciec mordercy. Zdaniem ojca ofiary takie twierdzenia są kłamstwem. Litwin uważa również, że młody imigrant obiecywał jego synowi zemstę. Powiedział, że szkoła wiedziała o tym, ale niczego nie zrobiła. Dodał, że w części Szwecji, w której mieszka, już wcześniej dochodziło do incydentów z udziałem migrantów, w tym do ataków na kobiety i prób gwałtu. : http://www.pch24.pl/szwecja--mlody-litwin-zamordowany-przez-imigranta-z-syrii--za-obrone-napastowanej-kolezanki,40644,i.html#ixzz3xXLRx837

Należy szybko robic programy w narodowej TVP o takich przypadkach i o innych aferach PO/PSL/SLD jak wyprowadzanie miliardów do rajów podatkowych co to specjalne ustawy porobili ! Przez działania masonerii banksterskiej nasz kraj popadł w ruinę i ludzie są wykończeni tymi tuskami i innymi kpoaczami ! Trzeba modlitwy różańcowej za Polski rząd pani Szydło bo coś ma podkrążone oczy ostatnio od tych nerwów tuska i bandy bieńkowskiej !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika excar

Nie przesadzajmy. Najwyżsi

Nie przesadzajmy. Najwyżsi dostojnicy islamscy w Rosji popierają bezkrytycznie wojnę Putina  z ISIS.( prawdę mówiąc to nie bardzo mają inną możliwość,to nie zgniła gejropa) Z ISIS walczą ludzie z Syrii ,Iraku,walczy Hezbollach.To jest wojna szyicko -sunnicka. Terroryzm to pomysł Arabii Saudyjskiej i wywiadów tzw.zachodu z Usraelem na czele. Chodzi dokładnie o to że praktycznie 100% złóż gazu i ropy znajduje się na terenach zamieszkałych przez szyitów. Gdyby się oddzielili to Saudom(wahabickim sunnitom) pozostało by sprzedawac piasek na ciężarówki...ładując łopatami osobiście. Mają też pomoc od sunnickiej Turcji (do niedawna państwa świeckiego) na polecenie zapewne USA
Tak na marginesie mimochodem  bez rozgłosu Duma zatwierdziła ustawę o użyciu broni przez ressorty siłowe przeciw jakimś ewentualnym"kolorowym rewolucjonistom" gdyby takowym zachciało się sprzedawać matioszkę Rassije banksterom.

Portret użytkownika Mojeimię44

W mediach słychać tylko

W mediach słychać tylko terror, wojna, kryzys gospodarczy, kryzys ekonomiczny, kryzys polityczny, kryzys kulturowy. Owieczki moje miłe my już jesteśmy niewolnikami. Nie trzeba żadnych nowych ustaw wystarczy tylko to jak nas możni tego świata sterroryzowali. To już jest koniec tej cywilizacji. Teraz czekają nas nowe wytyczne czyli globalna wojna i redukcja populacji do niezbędnego minimum. Event 2016r hucznie rozpoczęty od zawirowań na giełdzie a skończy się wojną jaką ludzkość jeszcze nie widziała. W Polsce ludzie są nieświadomi nawet tego, że od 2008r jesteśmy wszyscy mieszkający w Polsce i zarabiający w złotówkach o połowę biedniejsi. Nie wierzycie mi? To porównajcie kursy walut sprzed 2008r i dzisiaj. To jest nasz dobrobyt wprowadzony przez PO. Zainteresujcie się zmianą ustroju politycznego na taki, który zagwarantuje nam prawdziwą suwerenność. To co narazie widzicie to dążenie do wywołania wojny domowej w naszym kraju. 

Portret użytkownika Zenek :)

Myśl pozytywnie, zostaną

Myśl pozytywnie, zostaną tylko ci co zasady Archekracji pojmą bez zadawania głupich pytań....

A reszta skoro żyła jak robaki to jak robaki skończą.... o czym zresztą im pisał Sławik - taki cudowne rosyjskie dziecko... ZAPOWIADAJĄC SPOSÓB W JAKI BĘDĄ ZJUDAIZOWANE ZOMBIE PO ULICACH ZDYCHAĆ....

Portret użytkownika eva11

mow za siebie! niewola to nie

mow za siebie!
niewola to nie tylko kajdany na rekach,a na duszy rowniez!
jest wielu co ma dwie pary....
te na rekach sa niewazne,
i przestan straszyc,bo nie kazdy widzi wszedzie zlo!
sa tacy co widza zmiany,ale te na lepsze!
a wy zli prorocy zapamietajcie sobie,ze to wy wlasnie jestescie w najwiekszej niewoli,
bo ktos bardzo chce abyscie glosili swoje zle wizje,
to wy je przyciagacie te miliony gapiace sie w tv i widzace wszedzie koniec,ci bojacy sie o swoje dobra,mamone.....
w imie bezpieczenstwa zapanowal strach i chaos,
 
 
a prawo to zludzenie!
rzadne prawo nie ustanowi porzadku na ziemi,
bo nie wiem jak wspaniale zasady i tak zawsze beda dla kogos nie sprawiedliwoscia,
nie mozna stworzyc prawa ludzkiego aby bylo sprawiedliwie!
jak wy mozecie tego nie widziec?

Portret użytkownika And

Ludzie nie powinni tworzyć

Ludzie nie powinni tworzyć już żadnych rządów. Niech w końcu będzie Słowiaństwo i wolność. Życie w chatach i przyjaźń między ludźmi. Zdrowy osąd niech się bierze z serc ludzkich, które będą zrównoważone od zdrowego powietrza, gdy już nastąpi koniec obecnego dziadostwa.
Pozatym to Bóg, a może Jezus albo opiekunowie Słowian zarządzą co będzie.
Każdy pomysł ludzki jest niewypałem. Należy to pamiętać. Nie ma osób nie omylnych. Kto sądzi, że jest nie omylny ten jest głupi.
 

Portret użytkownika Akamai

I to jest właściwe

I to jest właściwe rozwiązanie. Dlatego największa głupotą jest pozbywanie się ziemi i lasów. Bo jeśli każdy miałby kawałek ziemi, to z resztą na pewno sobie poradzimy. Jesteśmy zdolnym i pracowitym narodem. A szczęście można odnaleźć tylko we własnym sercu.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Odważniak

Bardzo ładnie są

Bardzo ładnie są zaprojektowani ci hmm, ludzie, roboty raczej, nie obrażając robotów, ani ludzi. Zauważcie, jak ładnie frędzle od flagi komponują się z piaskiem, jak doskonale są upozowani i jak dizajnersko ubrani.. Dużo pieniążków ktoś ładuje w tych czarnych ludzików. I tacy są wymuskani, zegareczki, frędzelki, apaszeczki, miodzio! Piękny produkt jakiejś agencji.. reklamowej.

Strony

Skomentuj