Państwo Islamskie zniszczyło starożytny Łuk Triumfalny w Palmyrze

Kategorie: 

Źródło: Twitter
Świat obiegła kolejna niepokojąca wiadomość. Bojownicy z ugrupowania ISIL zniszczyli przy pomocy ładunków wybuchowych Łuk Triumfalny w starożytnym mieście Palmyra. Był to prawdziwy klejnot wśród kolekcji ruin, które znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

Odkąd Palmyra jest kontrolowana przez Państwo Islamskie, regularnie prowadzone są tam egzekucje. Terroryści okradają to starożytne miasto z artefaktów a obiekty wysadzane są w powietrze. Jakiś czas temu zniszczono tam świątynię Baala-Szamina oraz słynny kamienny posąg przedstawiający lwa, który w 1977 roku został odkryty przez polski zespół archeologów.

      Foto: Bernard Gagnon/Wikimedia Commons                    Źródło: Mappo/Creative Commons

Zamordowano również wybitnego syryjskiego archeologa, Khaleda al-Asaada, który zajmował się ruinami i badał je od ponad czterech dekad. Wszelkie próby odbicia starożytnej Palmyry z rąk terrorystów jak dotąd nie powiodły się.

Khaled al-Asaad - źródło: Wikipedia/IBTimes

W niedzielę, dyrektor generalny departamentu antyków i muzeów Syrii Maamoun Abdulkarim powiadomił o zniszczeniu Łuku Triumfalnego, który powstał ponad 2 tysiące lat temu. Jeśli Palmyra nie zostanie jak najszybciej wyzwolona, wkrótce wszystkie starożytne konstrukcje legną w gruzach.

 

 

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/islamic-state/11911399/Islamic-State-destroys-2000-year-old-Arch-of-Triumph-in-Palmyra.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Chiński lotniskowiec

Chiński lotniskowiec zadokował w Tartus by wspierać rosyjsko-irańskie siły.
Podczas gdy 25 września prezydent Barack Obama powitał w Białym Domu Chińskiego prezydenta Xi Jinpinga i mówił o przyjaźni między dwoma krajami, chiński lotniskowiec Liaoning-CV-16 wraz krążownikiem rakietowym zawinął do syryjskiego portu Tartus. Jest to ekskluzywna informacja DEBKAfile. Pekin nie ma trudności by tańczyć na dwóch weselach zabiegając o lepsze relacje z USA podczas gdy w tym samym czasie wspiera Rosyjską interwencję wojskową w Syrii. 

[...] Źródła wojskowe DEBKAfile donoszą, że chiński lotniskowiec przeszedł przez Kanał Sueski 22 września, dzień po szczycie w Moskwie między prezydentem Rosji Władimirem Putinem i premierem Izraela Beniaminem Netanjahu. Kiedy rozmawiali, Putin nie wspomniał o chińskim okręcie wkraczającym na wschodnią część Morza Śródziemnego czy też o miejscu jego przeznaczenia. Jego przyjazd zmienia całą strategiczną sytuację wokół konfliktu syryjskiego dodając nowy, globalny wymiar do wojskowego wsparcia Moskwy i Teheranu dla Assada. 
...] Nasze źródła wojskowe mają dowody na to, że chińskie siły przygotowują się na dłuższy pobyt w Syrii. Lotniskowiec przybyły do Tartus minus jego kontyngent lotniczy. Te samoloty bojowe i śmigłowce powinny być na pokładzie do połowy listopada - przylatując bezpośrednio z Chin poprzez Iran lub będąc transportowane przez gigantyczne rosyjskie transportery z Chin przez iracką i irańską przestrzeń powietrzną. To wyjaśnia pilne utworzenie w ciągu ostatnich kilku dni rosyjsko-syryjsko-irańskiej "wojskowej komórki koordynacyjnej" w Bagdadzie. Mechanizm ten plus rosyjscy oficerowie w Bagdadzie wskazują na to, że rosyjska obecność wojskowa nie ograniczać się będzie tylko do Syrii, ale będzie ekspandować do Iraku.

Komórka koordynująca została przedstawiona jako niezbędna do rozpoczęcia pracy z Irańskimi, szyickimi bojówkami walczącymi z państwem islamskim w obu krajach. Ale bardziej bezpośrednio, jest pilnie potrzebna aby kontrolować duży ruch rosyjskich, irańskich i chińskich lotów wojskowych przecinających iracką przestrzeń powietrzną.
CZYTAJ DALEJ I POSŁUCHAJ DOGŁĘBNEJ ANALIZY WSZYSTKIEGO TEGO, CO SIĘ OBECNIE, NA ŚWIECIE DZIEJE:
 http://www.prisonplanet.pl/polityka/chiski_lotniskowiec,p696212536

Portret użytkownika inzynier magister

Hejterzy z PO-PSL i SLD

Hejterzy z PO-PSL i SLD powinni odpowiedzieć za upadek państwa !
Portal krknews.pl jako pierwszy opisał przypadek 65-letniego Lecha Salamonowicza. Zasłużony dla Krakowa i Polski trener, twórca sztafetowych sukcesów naszego kraju, zarejestrował się na operację oka, którą powinien przejść jak najszybciej. Po wielu nieudanych próbach w końcu mu się udało. Ale termin operacji zszokował trenera - to 3 listopada 2018 r.

„To nie żart. Pani Kopacz, a wcześniej pan Tusk zgotowali nam taki los. Tak sobie myślę. Przez 45 lat pracowałem. Często na 2 etaty. Z każdej pracy mi potrącano na służbę zdrowia. Dałem temu Państwu masę forsy, a to Państwo robi mnie w konia. Każe mi czekać na operację 3 lata. Pani premier, niech Pani nie przyjeżdża swoim Ewobusem do Krakowa, bo nie ręczę za siebie i usłyszy Pani masę cierpkich słów. Mam dość Waszych nieudolnych, pełnych kłamstw afer i nieskrywanego cynizmu rządów”
http://niezalezna.pl/71595-niech-pani-premier-nie-przyjezdza-bo-nie-recze-zbulwersowany-trener-o-ewie-kopacz

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika OSET

Witam! Moim zdaniem jest to

Witam!
Moim zdaniem jest to konsekwentnie realizowany plan zacierania prawdziwej historii Ziemi i świata.
Państwo islamskie jest tylko wykonawcą i pretekstem aby przypadkiem nie wskazać prawdziwych
niszczycieli cywilzacji, którzy będą przedstawiać siebie jako tych szlachetnych
Pytanie jest jedno - komu i dlaczego na tym zależy?
Moim zdaniem stoi za tym żmijowe plemię, hybrydy ludzkie i Nefilimi oraz Watykan.
Szczególnie niszczeniu podlega cywilizacja Słowian i ich wpływ i rola w świecie.
Chociażby coś podobnego do tego: https://www.youtube.com/watch?v=ijz9Sm5rXFc
Mimo, że razi rusocentryzm, to jednak problem jest prawdziwy.
Niewonikami, istotami bez znajomości swojej historii łatwiej rządzić.
Potem, o ziemi bez zabytków, można mówić, że to np odwieczne tereny Wielkiego Izraela.
Można napisaś swoją wersję historii.

Portret użytkownika achiles

Te ruiny są bardzo trudne, do

Te ruiny są bardzo trudne, do odbicia, przez Rosjan i wojska Syryjskie ponieważ, nikt z tych którzy tam się schronili i te ruiny oblegają, nie może już zostać, przy życiu, za te OKROPIEŃSTWA, JAKICH TAM DOKONUJĄ, łącznie z LUDZKICH GŁÓW ODCINANIEM, toteż nawet, nie można było w stosunku do nich wystosować ultimatum o złożeniu broni. Zbombardować też ich, nie można, bo wszystko zostanie zrównano z ziemią, więc przyjęto metodę o okrążeniu tego miejsca i odcięciu od wszelkich zapasów, lecz, na efekt tego rozwiązania, przyjdzie jeszcze poczekać, a i tego efekt jest nie do przewidzenia, bo szczur przyparty do muru rzuca się i kąsa wszystko dookoła, nawet siebie.  

Portret użytkownika Człowiek Renesansu

U nas też są terroryści,

U nas też są terroryści, którzy podporządkowali sobie armię lemingów. Ci terroryści to Rydzyk, Kaczyński, Macierewicz, W Sieci, Do rzeczy, Republika. To są mistrzowie kłamstwa i ogłupiania społeczeństwa.

Portret użytkownika inzynier magister

Hejterzy z PO w akcji a

Hejterzy z PO w akcji a jednak działa ich tajna agencja siania nienawiści, zrobili z Polski dno i nędzę a potem taki agent "człowiek renesansu" siedzi i wypisuje takie bzdury ! Tu jest dowód kto jest zdrajcą i najgorszą szumowiną !

PSL i PO oszukali w wyborach i teraz też perwnie będą chcieli oszukać ! Potem taki jednej jak wyżej wypisuje jakieś brednie ale PO-PSL i SLD to pewnie jest wspaniałe jego zdaniem gdy dzieci głodne a ludzie po kiblach jedzenie zbierają !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Ulmus

PO, PSL, SLD - brakuje Ci

PO, PSL, SLD - brakuje Ci jeszcze PiS. Największym złem jest PO, wiadomo - ale wyjaśnij mi dlaczego nie doddajesz PiS-u do bandy czworga? Dlaczego też nie mówisz o alternatywie? Jak dla mnie taka alternatywa istnieje w partiach i ugrupowaniach, tzw. antysystemowych, z których największym zaufaniem darzę Pana Brauna, partię Korwin, ONR... Kukiz i "jego ludzie", niestety nie tworzą realnej alternatywy dla bandy czworga. Co myślicie o tej opinii na temat Pana Kukiza?
https://www.youtube.com/watch?v=eB7cGb6d-Rs
Były współpracownik P. Kukiza:
"Odszedłem z ruchu Pawła Kukiza w geście protestu. Dopóki nasz lider nie odetnie się od reżimowych prominentów (...)"
Posłuchajcie ze zrozumieniem człowieka i zapomnijcie o PO, PiS, SLD, PSL:
https://www.youtube.com/watch?v=fyG_xQ0rdjg
 
 

Portret użytkownika bb

A potem zastanawiacie się,

A potem zastanawiacie się, jak to mozliwe że istniały przedpotopowe zaawansowane technicznie cywiliacje skoro nie zostawily żadnych śladów...   A po WTC co zostało....?!?
Zawsze znajdzie się rzesza debili niezeleznie od stoponia zaawansowania cywilizacji.
I to pewnie Ci sami odradzają się w kółko na tej planecie...
 

Strony

Skomentuj