Stany Zjednoczone wydały już ponad 7 miliardów dolarów na wojnę z Państwem Islamskim

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Sytuacja na Bliskim Wschodzie może wydawać się dla niejednego obserwatora wręcz kuriozalna. Twór o nazwie Państwo Islamskie powstał tylko po to aby go później rzekomo zwalczać. Stany Zjednoczone na wojnę z terrorystami miały wydać juz ponad 7 miliardów dolarów.

 

Powstanie tej radykalnej organizacji miało kluczowe znaczenie dla Syrii, tj. stworzenie jeszcze większego chaosu i zamieszania żeby później Zachód mógł wkroczyć tam niczym wybawiciel. Tak przynajmniej postrzega Stany Zjednoczone wielu mieszkańców tego ogarniętego wojną państwa. Oczywiście niewielu z nich zdaje sobie sprawę, że na ISIS również musiały zostać wydane grube miliardy dolarów a terroryści otrzymują bezpośrednie wsparcie od sąsiadów Syrii - czyli z Turcji, Arabii Saudyjskiej i Izraela.

 

Wymienione kraje to oczywiście sojusznicy USA które przymykają oko, ponieważ wszyscy grają w jednej drużynie a cel jest jeden - opanowanie Syrii. Wszystkie chwyty dozwolone. Masowe mordy, obcinanie głów, palenie żywcem, niszczenie zabytków i ataki z użyciem broni chemicznej zawsze popełniają bliżej nieokreśleni terroryści.

 

Stany Zjednoczone na samą walkę z organizacją, którą utworzyli jej sojusznicy z Bliskiego Wschodu, wydały ponad 7 miliardów dolarów. Pierwsze bombardowania rozpoczęły się dokładnie 8 sierpnia 2014 roku. Wydatki te stale rosną a Amerykanie chcą wysłać kolejnych żołnierzy do Iraku. Gdy weźmiemy pod uwagę koszty jakie włożono już w powstanie Państwa Islamskiego i ogólnie na operację przejęcia Syrii, z pewnością wyjdzie nam astronomiczna kwota.

 

 

Źródła:

http://www.defense.gov/News/Special-Reports/0814_Inherent-Resolve

http://www.thefiscaltimes.com/2016/04/19/Cost-War-Against-ISIS-7-Billion-and-Counting

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika vagabondo

jak te wszystkie artykuly

jak te wszystkie artykuly mnie rozsmieszaja,usrael to usrael tam to,a w PL dalej banda zydow rabie hajs z kieszeni podatnika jak rabali i mydli oczy jakims 500 zl na dziecko itp.itd,wyprzedaja Polske jak ich poprzednicy,wprowadzaja ustawy przeciwko narodowi a lemingi sie interesuja usraelem,pieprzyc partie,politykow i wszystkie stowarzyszenia typu ONZ,NATO itp.itd.zaczac odsuwac sie od systemu bo za nie dlugo tak zniewola rase ludzka ze sie posra!!!!

Portret użytkownika inzynier magister

Sytuacja jest bardzo grozna

Sytuacja jest bardzo grozna bo w to lato możemy się liczyć z inwazją albo przez różne panstwa albo przez Turcję która jest ukrytym panstwem islamistycznym udajacym demokrację ! Sami przeczytajcie ! "

Krótko po wejściu w życie porozumienia między Unią Europejską a Turcją władze w Ankarze zdecydowały o odebraniu chrześcijańskim mnichom klasztoru. To kolejny akt wrogości Turków wobec wyznawców Chrystusa. Turcja zaostrza swój kierunek wobec chrześcijańskich Kościołów – informuje dziennikarz niemieckiej katolickiej agencji informacyjnej KNA http://www.pch24.pl/turcy-odebrali-mnichom-klasztor--duchowni-nie-moga-nawet-isc-do-sadu,42763,i.html#ixzz46p2olpxy

Dodatkowo na polskiej scenie tajnych współpracowników masonerii która jest bezwzględna i by chciała puścić nas z torbami co róż ktoś chce obalić rząd, i chociaż ten rząd jest słaby to trzeba go wspierać bo by nas załatwili tak że byśmy już nie mogli nic pisać na forach i by rozgrabili gospodarkję do końca ! Ten mem że KOD to Komitet Obrony Diabła jest bardzo dobry i należy go rozpowsechniać bo pokazuje prawdę o systemie śmierci NWO ktory przekupił polskojęzyczne marionetki !

„Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza zejść z drogi niszczenia porządku konstytucyjnego, paraliżowania pracy Trybunału Konstytucyjnego i całej władzy sądowniczej. Parlament pracuje pod dyktando niewielkiej większości, lekceważąc argumenty i interesy mniejszości” – czytamy w opublikowanym przez „Gazetę Wyborczą” liście byłych prezydentów, szefów MSZ i opozycjonistów. Wśród sygnatariuszy listu znaleźli się m.in byli prezydenci Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski. Zabrakło nieżyjącego już znanego miłośnika demokracji i praw człowieka Wojciecha Jaruzelskiego, na którego pogrzebie ex głowy państwa się spotkały w 2014 r. Znamienne jest to, że żaden z nich nie pojawił się na obchodach 1050 rocznicy Chrztu Polski, ani na pogrzebie płk. Szedzielarza "Łupaszki". http://www.pch24.pl/iii-rp-kontratakuje--byli-prezydenci-ostrzegaja---polska-zmierza-do-autorytaryzmu,42804,i.html#ixzz46p4A5wCJ

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika debaucher

Turcy powinni tych ''

Turcy powinni tych '' chrześcijańskich mnichów " i całą resztę bandy wyznawców chytrusa zapakować do samolotów i deportivo w trybie natychmiastowym jako element wrogi wobec islamu!

Ale byłoby "o boziu" "o essu" i "jezus maria józef" buahahaha

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika XaX

To ty jako element wrogi

To ty jako element wrogi chrześcijaństwu powinieneś zapakować się w samolot i spadać do Turcji jak tak ciapaków kocha. Tutaj nikt ich nie chce więc daruj sobie ten bełkot. Twój pseudo wpis tylko pokazuje do czego dąży UE chroniąc takich osobników jak ty -.-.

Portret użytkownika U_P_Adlina

usmańce i ich klakiery

usmańce i ich klakiery inwestują, aby wyciągnąć potem z tego jak największą kasę!!........Oni wydali 7 mld ale na wspomaganie isis, a nie na walkę z tym tworem!!......Nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy, że nato z całym swoim arsenałem i zwiadem satelitarnym nie może przez dwa lata rozprawić się z palantami biegającymi w klapkach po pustyni, a ci jeszcze rosną w siłę!!.......To wersja już tylko dla totalnych lemingów, bo nawet pospolity leming w to nie uwierzy!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Odważniak

W usa najmodniejsze są teraz

W usa najmodniejsze są teraz wielkie, błyszczące SUVy, które palą pewnie z 10 litrów na kilometr - nie interesuję się i nie chce mi się sprawdzać, ale na pewno nie są to dwa litry na sto, bo fizycznie niemożliwe jest, by taki czołg ruszyć taką ilością. Jeszcze nie. 
Niezły trik - obniżyć cenę paliwa, żeby idioci pokupowali wielkie auta, zza których człowieka nie widać i strach na zielonym, po pasach, przez ulicę przejść, żeby tankowali dwa razy więcej, bo tak tanio, to ich stać na przedłużenie ego bardziej pozłacaną klatką. Bo niby w większym więzieniu się fajniej w korku stoi i słucha odmóżdżaczy z reklamą, bo czytać co się chce - ciężko. A komunikacji miejskiej brak. Co za idioci.
Węszę spisek. Większe auta, większe zużycie i mimo, że niby taniej, to i tak drożej, a kasa idzie do poniekąd tych, co sieją zamęt. No i jeszcze trzeba wydoić barany z kasy na zwalczanie tych, których finansują SUVy o gabarytach lokomotyw. Szatan za brzuch się trzyma ze śmiechu. A zwykły, mały piechur ma pełne gacie przechodząc chodnikiem, czy parkingiem do sklepu, bo idioci, nie dość, że otępieni cukrem i co drugi na tabletkach na depresję, to jeszcze uzbrojeni w lakierowane czołgi zwane SUV. 
Ludzie, zamiast marzyć o ameryce, zabierzcie się za porządki u siebie! Bo za granicą jest wrogo, nie da się w ludzkim języku gadać, i w każdej chwili można zostać plamą po SUVie. Żarcie, nie dość, że drogie to niejadalne, studenci zamiast poszerzać horyzonty, ledwo zipią na kasie w markecie i jeszcze do tego katowani są egzaminami co tydzień, plus każdy przed dwudziestką ma kredyt na 10 lat, ludzie zamuleni tylko kupują i chłoną tv, a z kasy doją wszędzie tak samo. Plus jeszcze można zostać zabitym przez czarnego, bo akurat dostał polecenie od gangu zabicie kogoś, i nie ważne, że to stara baba pod siedemdziesiątkę. Ale mi wyczyn. Za to koleżanka rok w szpitalu, problemy ze słuchem, totalne długi i przestała być sobą - Duszą, która wszystkim pomagała. 
Marzę o tym, żeby świat się naprawił z pomocą dobrych ludzi, bo jest nas więcej.

 

Skomentuj