Masowa egzekucja chrześcijan w Libii

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Wczoraj opublikowano film przedstawiający bestialską egzekucję 21 egipskich chrześcijan w obrządku koptyjskim. Ludzie ci to w większości pracownicy budowlani, którzy zostali porwani na początku stycznia w okolicy miasta Syrta w Libii. W odpowiedzi egipckie lotnictwo wojskowe rozpoczyna naloty.

 

Od czasu gdy w podejrzanych okolicznościach zamordowano przywódcę Libii, Muammara Kadafiego, kraj ten pogrążył się w chaosie. Efektem tego jest wojna domowa, która trwa tam nieprzerwanie od obalenia satrapy. Teraz jedna ze stron konfliktu zgłosiła akces do Państwa Islamskiego i od razu zaczęła szokować masowymi morderstwami.

Źródło: Kadr z YouTube / Twitter

Szokujące obrazki przedstawiają schwytanych Egipcjan ubranych w dobrze znane z Guantanamo pomarańczowe kombinezony. Potem mężczyźni klękają nad brzegiem morza i każdemu z nich dżihadyści odcinają głowy za pomocą noży. Efektem tego było zalanie plaży i morza krwią, a celem takiego aktu barbarzyństwa jest wywołanie strachu.

Źródło: Kadr z YouTube / Twitter

Jeden z islamistów oświadczył po morderstwie w emocjonalnym wystąpieniu, że krzyżowcy, czyli chrześcijanie, zostaną zgładzeni, a o bezpieczeństwie będą mogli jedynie pomarzyć. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia na świecie trzeba przyznać, że chrześcijanie są prześladowani niemal wszędzie i to właśnie wyznawcy tej religii są najczęściej brutalnie mordowani przez fundamentalistów sympatyzujących z tak zwanym Państwem Islamskim.

Źródło: Kadr z YouTube / Twitter

Egipt odpowiedział na ten mord w podobnym stylu jak na spalenie żywcem pilota odpowiedziała Jordania, czyli rozpoczął bombardowania pozycji dżihadystów w Libii. Egipskie samoloty F-16 dokonały nalotów i jak głoszą źródła wojskowe wszystkie bomby uderzyły w zamierzone cele.

Źródło: Kadr z YouTube / Twitter

Mamy zatem kolejny teatr wojny na świecie.Prezydent Abdel Fattah al-Sisi postanowił włączyć Egipt do walki z dżihadystami. Generał al-Sisi wykonuje jednocześnie wspaniały gest pokazując, że jest prezydentem zarówno muzułmanów jak i Koptów, bo jego zdecydowana reakcja nastąpiła właśnie po brutalnym morderstwie egipskich chrześcijan.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika rochel57

Jestem zdania, że każdy

Jestem zdania, że każdy przewidujący i prawdziwy Polak już się na własną rękę uzbroił - na wypadek usuwania islamskiej zarazy nie tylko z Polski, ale i Europy, także. Jest to zresztą Naszym obowiązkiem i patriotyczną normalnością. A jeśli Państwo /choć w to po obecnych wyborach wątpię/, będzie Nam przeszkadzać, no to niestety, jakoś tę drogę będziemy musieli sobie utorować. Gdyby JKM od dawna był w Sejmie, to i kara śmierci byłaby atutem Prawa. Żadnego więc syfu jak islam, nikt by Nam tu nie sprowadził.

Portret użytkownika SurvivorMan

To nie będzie takie proste i

To nie będzie takie proste i oczywiste... Wtedy sam król stawał do walki... Dziś przywódcy europejskich (a szczególnie unijnych) krajów, w imię wolności, równości i tolerancji, sprowadzają to tu do nas i dopóki ktoś komuś łba nie odrąbie na środku ulicy, to nikt z rządzących nawet nie będzie sie zastanawiał nad problemem... A wątpię że nawet wtedy się zastanowi, patrząc na to co stało się w Anglii, gdy w biały dzień na środku ulicy koleś odciął głowę brytyjskiemu żołnierzowi krzycząc przy tym pozdrowienie dla swojego boga, a pan poprawny politycznie, niejaki Cameron, powiedział że to zwykły przestępca jak każdy inny... Reasumując... Jak oni tu wparują, to będą mieli owinięty wokół palca nasz rząd i policję, dzięki choremu, patologicznemu unijnemu prawu!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Lis Pustyni

Dlaczego ISIS nie morduje

Dlaczego ISIS nie morduje Żydów? Odpowiedź jest prosta. Islamiści czują strach bo Izrael nie cacka się z dzikusami. I tak powinni robić wszyscy. ISIS to stolec ludzkości i należy go spłukać raz na zawsze.
Ps. Rozwaliła mnie ta sonda w ZnZ na prezydenta a konkretnie jej wynik. Duda, Mikke, Kukiz Lol Teraz już wiem, że zaglądają tu głównie nastolatkowie Smile No cóż młodość musi się wyszumieć Smile

Strony

Skomentuj