Nastoletni Islamiści i niewyobrażalne cierpienia arabskich dzieci

Kategorie: 

pixabay.com

Wojna na Bliskim Wschodzie to bezwzględny i brutalny czas. Wyjątkowo okrutny los spotyka dzieci. Mieszkańcy regionów objętych działaniami zbrojnymi tracą życie, bliskich i dach nad głową. Brakuje wszystkiego – wody, leków i żywności.

 

Nieludzkie cierpienia dzieci

Szczególnych cierpień doświadczają dzieci. 2,6 miliona najmłodszych Syryjczyków nie uczy się, ale to najłagodniejszy skutek konfliktu. Syrię ogarnęła prawdziwa katastrofa humanitarna. Wiele tysięcy dzieci zmaga się z symptomami skrajnego niedożywienia - takimi jak odwodnienie, znaczący spadek wagi ciała czy wydęty brzuch. Innymi słowy - głód wśród najmłodszych jest powszechny i stanowi jedną z przyczyn zgonów. To nie wszystko. Kilkunastoletnie dzieci są wykorzystywane przez islamistów do prowadzenia agresywnej ofensywy wojskowej. Biorą one czynny udział w atakach terrorystów z ISIS. Walczą jak dorośli żołnierze lub stają się terrorystami samobójcami, wysadzającymi się w powietrze.

 

Nadzwyczaj przebiegła strategia ISIS

Dla liderów ISIS dzieci mają dużą wartość operacyjną i dają specyficzną przewagę na polu bitwy. W szeregach żołnierzy koalicji antyterrorystycznej widok nastoletnich bojowników wywołuje szok i oddziałuje silnie na psychikę. U dorosłego żołnierza pojawia się odruch zawahania, który może decydować o jego życiu lub śmierci. Nastoletni dżihadyści są pod wpływem radykalnej, religijnej manipulacji. Mają przeszkolenie do walki jak dorośli. Strzelanie do dzieci to bardzo trudna decyzja dla kurdyjskich partyzantów, stawiających opór Państwu Islamskiemu. Zabicie dziecka nawet w samoobronie zostaje na długo w świadomości człowieka.

 

„Lwiątka ISIS” - nowa generacja terrorystów

Państwo Islamskie twierdzi, że prowadzi w Ar-Racce własny ośrodek szkoleniowy Al - Faruga dla młodzieży. Uczniowie mają tam swoich opiekunów, którzy wpajają im ideologię dżihadu, wojny z niewiernymi. Nastolatkowie poddawani są indoktrynacji i przechodzą ciężki trening wojskowy. W instytucie szkolone są tzw. lwiątka kalifatu – dziecięca armia bojowników ISIS.

 

Liderzy ISIS myślą o przyszłości. Chcą oni wychować kolejną generację dżihadystów, która da solidne podstawy pod stworzenie prawdziwego Państwa Islamskiego. Jest to przemyślana strategia, ukierunkowana na wieloletnie przetrwanie ideologii radykalnego islamu.

 

 

Cały felieton jest dostępny pod linkiem:

http://pl.blastingnews.com/swiat/2016/02/nastoletni-islamisci-i-niewyobrazalne-cierpienia-arabskich-dzieci-00808775.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: batavus
Portret użytkownika batavus

Komentarze

Portret użytkownika raffi5000

Po tym co wyprawiaja ich

Po tym co wyprawiaja ich ziomale...jak pokazuja swoje prawdziwe oblicze i zezwierzecenie nie mam skruchy i litosci nawet gdy pokazujecie takie obrazki "biednych niewiniatek". Kadr cholera wie z czego i w jakim momencie uchwycony. Te cielaki...czyli dzieci bydląt kolo dupy mi lataja. Dorosna i pojda w slady swych poprzednikow i sie zwala na nie swoja ziemie gardzac prawami tu panujacymi...beda krasc, rżnąć dzieci i kobiety, wyciagac brudne lapska po "ich" pieniadze, domagac sie szybkiego internetu i ciąć plandeki w tirach. Tfu!!

Skoro materia jest energią, to myśl może być materią

Portret użytkownika N1KT

na tiry wynalazłem fajny

na tiry wynalazłem fajny patent ale nie wiem jak go masowo rozpropagować : / (może ktoś zna lub ma kontakt do Mariusza Pudzianowskiego i niech on to powie ludziom przez net - on ma większe przebicie i wszystko raz dwa pójdzie na świat.)
 
otóż przewoźnicy powinni instalować na naczepie elektrycznego pastucha takiego co to na pastwiskach rolnicy mają żeby krowy itp. zwierzaki nie wychodziły z pola. Pastucha podłączyć do klamek otwierających drzwi naczepy a drut owinąć wokoło kilka razy całej naczepy (pod plandeką może być bo te nowoczesne pastuchy mają jebnięcie jak trzeba - czasami nawet przebijają przez rączkę plastykową) i zostawić to w środku naczepy a do kabiny podciągnąć tylko włącznik ON/OFF - oczywiście taki pastuch może pracować bardzo długo włączony cały czas. Jeśli ktoś myśli że to jest mało znaczący pomysł to się myli. Ma na celu ochronę mienia – sprzętu – prywatnego wkładu – zdrowia – śmiechu jak będą odpadać od przyczepy - mniej stresu że wyjdzie ci takich 10ciu z tira i nożem zaatakuje itp. Ale najważniejsze jest to że utrudnimy im dość mocno przemieszczanie się do nas a tym samym opóźnimy tą prawdę mówiąc WOJNĘ !
 
Pozwalam wklejać ten tekst wszędzie gdzie widzicie tiry i imigrantów i na fora tematyczne związane z transportem i tirami.
Bardzo dobrze by było też przetłumaczyć na inne języki.
Dziękuję za uwagę.
N1KT

Portret użytkownika nel35

Kierowca, który skrzywdzi

Kierowca, który skrzywdzi "biednych" uchodźców będzie mial sprawę w sądzie, podobnie jak ta dziewczyna, która broniła się gazem przed gwałcicielem. Prawo europejskie jest bardzo dziwne. Przybłędy mogą sobie pozwolic na wszystko, Europejczycy niestety nie.

Portret użytkownika 3plabc

To że wojna to piekło, to

To że wojna to piekło, to chyba rozumie każdy zdrowo myślący człowiek. Tylko naiwni durnie myślą, że to walka  jednych żołnierzy z drugimi, bohaterstwo, wszystko honorowo, etc... a najlepiej to jak w Call of Duty. Zawsze najbardziej cierpią cywile, to kolejne prawidło wojny. A dzieci jako żołnierze na różnych frontach zwłaszcza w tzw. "trzecim świecie" używani są od dawna. Po prostu żołnierz idealny, może nie pod względami fizycznymi, ale psychicznymi na pewno. Można dziecku do głowy wpoić wszystko, a ono to zrobi bez większych moralnych dylematów.. z kałacha to nawet 10-latek strzelać może, więc przy fanatyzmie i powszechnym braku zasad tego typu armie nie zrezygnują z tak dobrych rekrutów.

Strony

Skomentuj