ISIS zostanie pokonane do końca 2017 roku, twierdzą eksperci

Kategorie: 

Źródło: foter.com

Państwo Islamskie nie ma szans przeciwko jednoczesnemu natarciu z ziemi i powietrza – mówi analityk.

 

ISIS jest blisko klęski militarnej i prawdopodobnie zostanie pokonane pod koniec 2017 roku, zdaniem analityka bezpieczeństwa. Firas Abi Ali to starszy analityk terroryzmu na Bliskim Wschodzie, który twierdzi, że grupa dżihadystów, znana również, jako Państwo Islamskie, jest osłabiana przez amerykańskie siły powietrzne i mało prawdopodobne, by przetrwała jako siła militarna dłużej niż kolejne 12 miesięcy.


Dla stacji BBC World Service powiedział: "Państwo Islamskie jest bliskie porażki militarnej. Prawdopodobnie nie wydarzy się to w 2016 roku, ale jest wysoce prawdopodobne, że zostaną pokonani pod koniec 2017 roku"

 

Zdaniem Abi Ali, wsparcie USA odgrywa w tej kwestii bardzo ważną rolę, zwłaszcza od strony powietrznej. Z militarnej perspektywy, Państwo Islamskie nie ma szans z nalotem powietrznym połączonym z atakiem naziemnym. Liczy się przede wszystkim nowocześniejsza technologia.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika aratron

Ameryka to taka flaga, do

Ameryka to taka flaga, do której przyczepiają się proporczyki. Myśląc , że będąc w sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi, to jest dobrze i bezpiecznie??? To jest tak samo, jak  za Stalina w ZSRR. Te Mocarstwa. Jak i wszystkie wcześniej. Te mocarstwa za nic miały życie i sobie z... Pogrywali. Popełnią ten sam błąd politycznoanalityczny, oraz strategiczny, co Napoleon Hitler i Stalin. Przez ignorancję i własną Pyche przegra całą Wojnę. Każdy Mocarz Zginął i niczego nie zyskał. Prócz wiedzy, że bez Polski może tylko stracić. Polska stoi między młotem a kowadłem. Jest równowagą tego świata

Pamiętaj Chemiku młody. Jak chcesz mieć dużo hałasu, wlej sobie wodę do kwasu...

Portret użytkownika ACHILES

Brzeziński do Putina

Brzeziński do Putina

Brzeziński do Putina: przestań atakować NASZĄ al.-kaidę, albo będzie III wojna światowa

By Kevin Barrett
http://www.veteranstoday.com/2015/10/06/zbig2putin/

Potwierdzenie byłego doradcy ds. bezpieczeństwa USA, Zbigniewa Brzezinskiego, że Waszyngton powinien wziąć odwet na Moskwie za rosyjskie ataki na amerykańskie „aktywa” w Syrii, to „zdumiewające przyznanie się” do roli Ameryki w kryzysie syryjskim, mówi amerykański badacz z Wisconsin.

Dr. Kevin Barrett, członek-założyciel Sojuszu Muzułmańsko-Żydowsko-Chrześcijańskiego Muslim-Jewish-Christian Alliance], powiedział to we wtorkowym wywiadzie telefonicznym dla Press TV komentując najnowszy artykuł Brzezińskiego o Rosji w Financial Times.

Brzeziński poradził prezydentowi Barackowi Obamie by spróbował rozbroić Rosjan, jeśli będą nadal atakować wyszkolonych przez CIA bojowników w Syrii.

„Obecność rosyjskiej marynarki i lotnictwa w Syrii jest zagrożona, odizolowana geograficznie od ojczyzny” – napisał w niedzielę Brzeziński. „One mogą zostać „rozbrojone”, jeśli będą prowokować USA”.

Dr Barrett powiedział, że jest to „wspaniałe potwierdzenie od wysokiego szczebla amerykańskiego doradcy, że USA, naprawdę wykorzystuje al-kaidę, albo może także Państwo Islamskie [grupę terrorystyczną Daesh / ISIL], jako swoje aktywa”.

„To nie jest coś co zwykle potwierdzają oficjele z Waszyngtonu, to oznacza, że al.-kaida w Syrii, Front al.-nusra, to w rzeczywistości sojusznik USA” – dodał.

Brzeziński napisał, że decyzja Moskwy uderzenia w bojowników CIA „w najlepszym razie” pokazuje „rosyjską niekompetencję wojskową”, a w najgorszym, „dowody niebezpiecznej chęci pokazania amerykańskiej impotencji politycznej”. Dodał, że jeśli Moskwa nadal będzie atakować tych ludzi, to Waszyngton powinien wziąć odwet na Rosjanach.

Komentując dla Press TV, dr Barrett powiedział, że „Amerykanie z zaciekawieniem usłyszą, że 14 lat po atakach 11 IX 2001, za które oficjalnie obwiniono al.-kaidę – a którą nawet wtedy niektórzy nazywali al.-CIA-dą, mającą relacje z Ameryką w afgańskim dżihadzie przeciwko Związkowi Sowieckiemu – że ta rzekomo demonizowana wroga grupa, która, jak nam mówiono, odpowiadała za mord 3.000 Amerykanów 11 IX 2001, jest teraz naszym sojusznikiem w Syrii, i powinniśmy wejść w wojnę z Rosją i ryzykować wojną nuklearną, która może zakończyć życie na planecie, po to żeby ukarać Rosję za walkę z al.-kaidą”.

„Jest to rodzaj czegoś niewyobrażalnego, żeby ktoś mógł sobie wyobrazić Amerykę biorącą odwet na Rosji za jej ataki na al.-kaidę, ale to jest dokładnie to co powiedział Brzeziński” – stwierdził.

„A Brzeziński jest faktycznie uważany za jednego z bardziej rozsądnych i zrównoważonych ludzi w Waszyngtonie, co mówi coś o innych ludziach wokół niego, neokonach którzy są bardziej szaleni od niego” – powiedział dr Barrett, autor książki Kwestionowanie wojny z terrorem [Questioning the War on Terror].

„Chcąc to wytłumaczyć, musimy zauważyć pochodzenie Brzezińskiego: pochodzi z rodzaju szlacheckiej rodziny, co tłumaczy dlaczego tak bardzo nienawidzi Rosji, i całe życie usiłował stosować agresywną politykę wobec Rosji” – powiedział.

„Ale nadal zdumiewające i haniebne jest to, że kiedy Rosja zainterweniowała na prośbę syryjskiego rządu, który jest legalny wobec prawa międzynarodowego, żeby wesprzeć ten rząd przeciwko tym [terrorystycznym] grupom jak al.-nusra i Państwo Islamskie, by spróbować ustabilizować sytuację i umożliwić rodzaj pokojowego rozwiązania, że reakcja Brzezińskiego będzie taka, iż musimy zaatakować Rosję” – zauważył dr Barrett.

By Kevin Barrett

Tłum. Ola Gordon
===========

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/brzezinski-do-putina-przestan-atakowac-nasza-al-kaide-albo-bedzie-iii-wojna-swiatowa-2015-10   dron67 

USA nie dotrzymuje slowa w niczym.

https://www.youtube.com/watch?v=MzLG3nqRpb0  staszek kieliszek 

 

 

Portret użytkownika MiterMann

Jestes Gość w temacie i tak

Jestes Gość w temacie i tak trzymaj... byla seria "z archiwum X" tam naprawde nie ma bajek a kazdy wie kim byl brzezinski w mniemaniu tego serialu... rozsadny czlowiek z immunitetem  i wiekszą wladzą na swiat jak prezydenci pod krawatem... lecz i on przepadl kolaboracji wiekszosci ludzi wladzy ktorzy chcieli ją mieć podzieloną od jednej osoby bo byla wieksza na ich kilku a o jakiej mogli marzyć....... roztropność sprawiedliwosc a tutaj najwiecej spięć bo ludzie wladzy nie widza roznicy.... brzezinski od lat gra kartami do wojny z rosja do calkowitej dominacji tylko oni staja im na drodze... lecz rosjanie trzymają tempo i  pokój utrzymują na zasadzie równowagi sił a kiedy ta zaniknie.... mamy 3WŚ !

Portret użytkownika Chrobry

Pajacu co ty tu wychwalasz ta

Pajacu co ty tu wychwalasz ta rosje tak , przeciez to jest ustawka rok juz ruscy tam wala i co oni zrobili wyzwolil pare wiosek xD , to ze maja lepsze efekty niz USA , to nie znaczy ze oni tu sa jakims wybawieniem zeby im zalezalo rozniesli by isis w 3 miesiace , to ustawka .

Portret użytkownika U_P_Adlina

chcesz zobaczyć pajaca ćwoku,

chcesz zobaczyć pajaca ćwoku, to spójrz w lusterko!!.........Widać, że gówno wiesz na temat tego, co się dzieje w Syrii, ale rozdziawiasz japę!!........Dzięki Rosji reaktywowano armię syryjską, która odbiła już wiele miejscowości, jak chociażby Palmirę, a obecnie niszczy uSSmańskich najemników w Aleppo!!.......Dzięki Rosji nadzieja wróciła w serca Syryjczyków, że uda im się wyrzucić z ojczyzny uSSmańskie najemne gnidy!!........I o jakich ty błaźnie mówisz"efektach" uSSmanów??........Od trzech lat "ataki" uSSmanów spowodowały tylko to, że isis powiększało swoje terytoria, co nie dziwi, bo isis zostało stworzone przez uSSmanię i jest przez nią sponsorowane!!........Zanim więc coś wyrzygasz, to może najpierw rusz tym pustym baniakiem, który nosisz na szyi!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika ACHILES

Dodaję jeszcze wypowiedź

Dodaję jeszcze wypowiedź szejka Imrana Hoseina o 11/9:
"Powinniśmy rozpoznać trzy rodzaje kłamstw: zwykłe kłamstwa, zuchwałe kłamstwa i 9/11. Nie mogę tego powiedzieć w Stanach Zjednoczonych, ‚w kraju wolności, w kraju demokracji’, nie mogę powiedzieć tego, co właśnie powiedziałem, bo wyślą mnie do Guantanamo. Wyślą mnie do największego osiągnięcia zachodniej cywilizacji, do Guantanamo, największego obozu koncentracyjnego na świecie tuż po Gazie. 9/11 to monstrualne kłamstwo, to zrobiły Mossad i CIA i zrzuciły winę na nas.
Od zawsze wiedzieliśmy, że CIA wspierała ISIS, ten dżihad w Syrii i w Libii, wysyłała tam broń. Nigdy nie mieliśmy dowodu aż do momentu, kiedy Rosja zaczęła zrzucać na nich bomby, a Ameryka powiedziała: „Nie nie nie, to są nasi ludzie, jak możecie ich bombardować?” Teraz CIA przyznaje, że dostarcza im pieniądze, dostarcza im broń i szkoli ich, teraz świat jest świadkiem dżihadu nowego rodzaju, to jankeski dżihad. Uważamy że jankeski dżihad powinien być potępiony, nie jesteśmy jego częścią i uczciwy muzułmanin nigdy nie będzie popierał jankeskiego dżihadu".  

Portret użytkownika ACHILES

Opublikowano list

Opublikowano list amerykańskiego senatora - USA prowadzą tajną wojnę przeciwko Syrii.

Zdaniem amerykańskiego senatora USA powinny zrezygnować ze zwyczaju wykorzystywania czynnika religijnego do zmiany reżimów politycznych.

W ręce jednego z autorów Sputnik Italia, niezależnego dziennikarza Costantino Ceoldo, trafił list Richarda Blacka, senatora USA ze stanu Wirginia, który udostępnił go Ceoldo. Richard Black napisał list do ambasadora Syrii przy ONZ Baszara Dżafariego, w którym osobiście przeprasza za nalot amerykańskich sił powietrznych na syryjskie wojska, w którym zginęło 80 żołnierzy, a 100 zostało rannych.

Departament Stanu USA wykorzystywał niekiedy ISIS jako narzędzie w tajnej wojnie przeciwko Syrii. Przez długie lata pozwalał ISIS na handel ropą z Turcją, ale Rosja położyła temu kres. Chciałbym osobiście przeprosić za oburzające zachowanie ambasador USA przy ONZ Samanthy Power, za jej reakcję na śmierć tylu niewinnych osób — pisze Black. 

Niewielu Amerykanów zdaje sobie sprawę, w jak wielkim stopniu amerykański rząd jest zaangażowany w rozprzestrzenianie terroryzmu — dodaje polityk. Kopia listu na papierze firmowym senatora znajduje się w redakcji.

Senator USA ze stanu Wirginia Richard Black jest jedynym amerykańskim politykiem, który otwarcie potępia wojnę w Syrii i wsparcie islamistów przez USA. Oczywiście Black nie mówi w imieniu Waszyngtonu, ale jego słowa to nie opinia marzyciela-idealisty, lecz człowieka, który sam przeżył wojnę, uczestniczył w wojnie w Wietnamie, został tam ciężko ranny i widział śmierć na własne oczy. W liście do ambasadora Syrii pisze:

"Chcę, aby USA zamknęły ten rozdział i zrezygnowały ze zwyczaju wykorzystywania czynnika religijnego do zmiany reżimów politycznych, jak było to w Libii, Syrii i Jemenie. Niewielu Amerykanów zdaje sobie sprawę z tego, w jak dużym stopniu nasz rząd jest związany z falą terroryzmu, która zalała obecnie świat — pisze senator. Zwracam się do Państwa w imieniu wielu Amerykanów z prośbą o przekazanie Syrii moich myśli i moich modlitw" — pisze Black. 

https://pl.sputniknews.com/polityka/20160928/3956882/Departament-Stanu-USA-ISIS-Syria.html  lorenco

Obecna władza w USA.

Ostatnio można rzec: nie wie prawica, co robi lewica. Nie wie lewica, co robi prawica.
Wygląda, jakby Obama był ubezwłasnowolniony: Departament Stanu swoje, Pentagon swoje, Izba swoje, Senat swoje.
Już nawet koncerny mendialnych ścieków nie wiedzą jak łżeć.

Portret użytkownika ACHILES

The Saker: Ostatnie

The Saker: Ostatnie wydarzenia w Syrii wskazują, że administracja Obamy znajduje się w stanie agonii.

Sądzę, że ostatnie wydarzenia, związane z Syrią, nie są wynikiem jakiegoś demonicznego planu Amerykanów, zmierzającego do udzielenia pomocy‚umiarkowanym terrorystom’, ale objawem czegoś znacznie gorszego: utraty kontroli Stanów Zjednoczonych nad sytuacją w Syrii albo i czegoś jeszcze gorszego. Podsumujmy ostatnie wydarzenia:

Po pierwsze, po wielu dniach intensywnych negocjacji sekretarz stanu Kerry i minister spraw zagranicznych Ławrow ostatecznie uzgodnili porozumienie w sprawie zawieszenia broni w Syrii, które mogło przynajmniej ‚zamrozić’ sytuację na świecie do wyborów prezydenckich i zmiany administracji w Ameryce (to najbliższe najważniejsze wydarzenie i żadne plany nie mogą wykraczać poza tę datę).

 

Znalezione obrazy dla zapytania kerry ławrow

John Kerry i Siergiej Ławrow

Następnie amerykańskie lotnictwo w towarzystwie sojuszników zbombardowało jednostkę armii syryjskiej, która nie była bezpośrednio zaangażowana w działania wojskowe, po prostu zajmowała ważny odcinek frontu. Po amerykańskim uderzeniu z powietrza nastąpiła ofensywa ‚umiarkowanych terrorystów’, którą z trudem odparła armia syryjska wraz z rosyjskim lotnictwem. Nie trzeba dodawać, że po tak zuchwałej prowokacji porozumienie o przerwaniu ognia jest martwe. Rosjanie wyrazili swoją całkowitą dezaprobatę i zniesmaczenie tym atakiem i użyli, dla określenia stanu Amerykanów epitetu ‚недоговороспособны’. Słowo to oznacza niezdolnych do zawarcia umowy lub stronę niezdolną do dotrzymania umowy. Mimo że nie jest obraźliwy, ten epitet jest bardzo mocny i podkreśla nie tyle działanie w złej woli, ile brak zdolności do zawarcia i dotrzymania własnych zobowiązań.

Przykładowo, Rosjanie często określali kijowski reżim jako niezdolny do zawierania umów, co ma sens, biorąc pod uwagę fakt, że obecna Ukraina okupowana przez nazistów jest państwem upadłym. Użycie takiego określenia wobec nuklearnego supermocarstwa jest jednak przerażającą diagnozą. Oznacza to, że Amerykanie oszaleli i stracili zdolność do zawierania jakichkolwiek umów. Rząd, który łamie własne obietnice lub próbuje oszukać, ale który – przynajmniej w teorii – jest zdolny do dotrzymania własnych zobowiązań, nie będzie opisany jako ‚niezdolny do zawarcia (i dotrzymania) umowy’. To wyrażenie jest używane jedynie do stron, które nie mają nawet umiejętności potrzebnych do wynegocjowania i dotrzymania zawartego porozumienia. To dyskredytująca diagnoza.

Następnie miało miejsce patetyczne i całkowicie nieprofesjonalne zachowanie się amerykańskiej ambasador przy ONZ, Samanty Powers, która po prostu wyszła z posiedzenia Rady Bezpieczeństwa podczas przemówienia rosyjskiej delegacji. Rosjanie oniemieli nie tyle z powodu infantylnej próby obrazy, lecz z powodu całkowitego braku dyplomatycznego profesjonalizmu w wykonaniu Powers. Z rosyjskiego punktu widzenia wyjście przedstawiciela supermocarstwa w czasie, gdy drugie supermocarstwo składa ważne oświadczenie, jest po prostu objawem całkowitego braku odpowiedzialności i wskazuje, że ‚amerykańscy partnerzy’ zupełnie się pogubili.

czytaj więcej, bo warto, na http://zygumntbalas.neon24.pl/post/134025,co-sie-dzieje-w-syrii-29-09-2016

Strony

Skomentuj