Duża aktywność sejsmiczna w obrębie całego Pacyficznego Pierścienia Ognia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nadal trwa duża aktywność sejsmiczna w obrębie basenu Oceanu Spokojnego. Dzisiaj w nocy polskiego czasu doszło do kilku silnych trzęsień ziemi, a nawet groźby tsunami.

 

Wstrząsy odnotowano między innymi w pobliżu wysp Kurylskich, wysp Salomona, u wybrzeży Nowej Zelandii oraz w pobliżu Papui Nowej Gwinei. Na szczęście nie zanotowano poważnych uszkodzeń infrastruktury, ale była groźba tsunami.

 

Szczególnie niebezpieczne mogło być zjawisko sejsmiczne z okolic Nowej Zelandii. Magnituda wstrząsu wyniosła 6,7 stopni w skali Richtera, a jego głębokość to jedynie 26 km pod dnem morskim i z tego powodu Pacyficzne Centrum Ostrzegania przed Tsunami wystosowało nawet ostrzeżenie obowiązujące między innymi dla Hawajów.

Aktywność sejsmiczna w obrębie tak zwanego Pacyficznego Pierścienia Ognia nie jest niczym niezwykłym, ale tak duże nagromadzenie silnych wstrząsów w relatywnie krótkim czasie może powodować niepokój mieszkańców wielu regionów świata.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj