Czy po COVID-19 ludzkość stanie w obliczu nowego przerażającego testu - niebezpiecznej asteroidy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Eksperci NASA przewidują zderzenie asteroidy z Ziemią. Asteroida 2009 JF1 została zidentyfikowana przez NASA jako „potencjalnie niebezpieczna” i uznana za znajdującą się na ścieżce kolizji z Ziemią.

 

Ewentualna kolizja może nastąpić 6 maja 2022 r. o godzinie 8:34. Sentry to system nadzoru używany przez NASA do śledzenia niebezpieczeństwa kolizji między naszą planetą a różnymi ciałami niebieskimi. Za pomocą tego narzędzia agencja odkryła omawianą asteroidę w 2009 roku, a następnie sklasyfikowała ją jako obiekt NEO lub New Earth. Oznacza to, że znajduje się wystarczająco blisko Ziemi, aby można ją było uznać za potencjalne zagrożenie.

 

Według agencji kosmicznej, asteroida 2009 JF1 powinna mieć średnicę 13 metrów. Zdaniem ekspertów zderzenie z takim ciałem niebieskim mogłoby spowodować eksplozję równą tej, która powoduje 230 kiloton dynamitu.

 

Jednak prawdopodobieństwo takiego zderzenia z Ziemią wynosi 0,026 proc. Ponadto NASA bada, jak zmienić trajektorię wszystkich tych skał kosmicznych, które stanowią zagrożenie dla naszej planety.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika CzłowiekPolak

Chłopaki nie dyskutujcie z b

Chłopaki nie dyskutujcie z [email protected] się nie wybiera, ale ta odrazu czuć, że to „kompleks Edypa” Przecież to covidianin. On merytorycznie nie walczy co dopiero jakby przyszli po niego. Nie chce grzeszyć na Bliźniego, bo jakbym napisał co myśle to by skargę do Biedronia napisał za mowę nienawiści. Z Panem Bogiem!

Portret użytkownika Człowiek

Dobrze mówisz łączyć sie w

Dobrze mówisz łączyć sie w grupy. Powinniśmy póki internet działa, kupować czarnoprochowce i stworzyć państwo podziemne jak AK, zanim by nacisnął guzik w sejmie to dwa razy by sie zastanowił jeden z drugim. W tej Apokalipsie ciekawe czy zdążą zrobić rynsztoki czy Jezus Wybawiciel uratuje nas właśnie w tym momencie. Nie można sie bać obojętnie co będzie, kto przyjmie znamię bestii bedzie potępiony na wieczność dla nas nagroda jak dotrwamy. W Polsce jak race puszcza na 11 listopada to odrazu nazisci, faszyści itp. Do Kapitolu jak gościu na golasa wjechał przebrany za bizona z klamką to mówią incydent. W USA napewno FEMA zacznie działać, bo za dużo ludzi uzbrojonych nie będzie chciało przyjąć substancji powodującej gnicie człowieka na poziomie fizycznym, psychicznym i duchowym. „I poszedł pierwszy, i wylał swą czaszę na ziemię. A wrzód złośliwy, bolesny, wystąpił na ludziach” Wszyscy maja przerąbane,a oni jeszcze bardziej jak zaczną wrzodzieć jak trędowaci. Szala będzie raz na jedną raz na drugą stronę ale finalnie wszyscy wiemy w jakiej drużynie lepiej sie wstawić bo wiadomo kto wygra mecz i gdzie będzie feta. Mecz trudny, ciężki, długi, sędziowie po ich stronie. Kibice demony i anioły, także doping będzie, a wiadomo że jak piękny doping to i piękna romantyczna gra mimo przegrywanych parunastu minut.Mecz kończy sie wygraną i wchodzimy do ekstraklasy do Raaaaju. Z Panem Bogiem rodacy!

Portret użytkownika Przerywa milczenie i już tak nie wygląda

230 ton a nie kiloton.  

230 ton a nie kiloton.  

Należy masę asteroidy przyrównać wprost do masy dynamitu, a nie mnożyć przez tysiąc. Efekt wybuchu (dynamitu) jest tu proporcjonalny do prędkości (de facto masy) asteroidy. 

...ale lubimy się postraszyć Smile Cipcie.

Portret użytkownika ziwk2

Przydały by się wiadomości na

Przydały by się wiadomości na poziomie szkoły podstawowej. Mnie wyszła masa szacunkowo 3400 ton. Energia kinetyczna zależy i od masy i od kwadratu szybkości, z którą ta skała wejdzie w atmosferę. 

Mnie licząc na szybko - wyszła energia - 400 Mt (8 razy największa bomba atomowej). Jeśli trafi w pustkowia, to narobi solidnych szkód. Jeśli w obszar zamieszkały, lub morze to kawałek mapy rysujemy na nowo Sad

Portret użytkownika Przerywa milczenie i już tak nie wygląda

O! wybitne jednostki

O! wybitne jednostki postawiły minusy :-)))))))

To sobie policzcie (choćby na oko):

1tTNT daje max 5GJ energii.

1t asteroidy daje tyle samo energii przy prędkości ok 12tyś km/godz

równanie "na oko" wygląda tak:  5GJ = 500 x v^2 => v=sqrt 10^7 m/s

Portret użytkownika Quark

Zwykle odpowiednikiem mocy

Zwykle odpowiednikiem mocy wybuchu atomowego będącego ekwiwalentem uderzenia asteroidy jest moc wybuchu odpowiedniej ilości trotylu TNT (trój nitro toluen) ale , że wieści pochodzą z USA to podano równoważnik w dynamicie (ziemia okrzemkowa + nitrogliceryna) , który tradycyjnie był u nich chętnie używany a , że jego siła jest DUŻO mniejsza niż TNT stąd i masa odpowiednio większa.

Portret użytkownika Быдлошевский Л.З.

W Rosji COVID juz w 1990 byl

W Rosji COVID juz w 1990 byl ?

https://www.youtube.com/watch?v=Ig-XKAd0nA8

Deputatka vel poslanka do Dumy vel Sejmu rosyjskiego kilka miesiecy temu w czasie wystapienia parlamentarnego podala, ze w Rosji do 1 % "suwerenow" nalezy 71 % majatku narodowego. Poinformowala rowniez ze w takich Indiach do tego 1 % nalezy tylko 49 % majatku narodowego, w Chinach 32 % a w Japonii tylko 17 % ?

Wyglada mi wiec na to, ze te slabiutke w porownaniu z Rosja wskazniki w powyzszych krajach byly tylko dlatego mozliwe ze Jahwe nie stworzyl skosnookich wojtylowych Starszych Braci w Wierze chociaz czarnych jak chocby Obama Barak i owszem i jak najbardziej stworzyl ?

Jednoczesnie poslanka ta - Wiera Anatoljewna Ganzia -zakomunikowala, ze 5,5 mln Rosjan zarabia minimalna pensje krajowa w wysokosci 5500 rubli vel 55 euro miesiecznie ?

Podala rowniez ze ilosc slowianskich "suwerenow" zyjacych ponizej minimum socjalnego w wys. 11500 rubli vel 115 euro miesiecznie wzrosla z 10,7 % w 2012 r. do 12,7 % w roku 2019 i do 19,1 % w 2020 czyli co piaty obywatel jest tam nedzarzem a wiec jakies 30 mln sztuk dwunoznego bydla ? Rosyjski GUS czyli "Rosstat" podaje ze 74 % emerytow tej swiatowej potegi ma emeryture ponizej 10 tys. rubli tj. ponizej 100 euro.

W zasadzie nic takiego nowego ci rosyjskojezyczni Judeochrzescijanie posoborowi po 1990 r. w tej Rosji nie wymyslili albowiem powielili tylko stare sprawdzone od tysiacleci schematy o czym nam Biblia poslusznie donosi gdzie niejaki Jozef zydowska przybleda zostal w Egipcie ministrem finansow niczym "balcerowicz" & "rostowski" & "koscianski" w Polinie zostali ?

I jak ten "jozef" zabunkrowal cala zywnosc tej owczesnej swiatowej potegi w panstwowych spichlerzach ktore sobie ot tak sprywatyzowal to kiedy nadszedl wieloletni glod to skumulowal cale zloto i srebro Egiptu w swoich judeochrzescijanskich spracowanych recach a nawet wywiozl na osiolkach w хuj jeden wszystko to zloto do Ziemi Obiecanej za pomoca samego Jahwe ktory to tych zlodziei i szubrawcow przed pogonia Egipcjan obronil topiac tych okradzionych idiotow w falach Morza Czerwonego ?

Autor: Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Strony

Skomentuj