Asteroida wielkości dziesięciu wieżowców pędzi w kierunku Ziemi

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

NASA ostrzegła, że asteroida wielkości dużej ćwiartki dużego miasta, zbliża się do Ziemi. Taką informację opublikowano na stronie internetowej agencji. Ciało kosmiczne o nazwie 52768 (1998 OR2), poruszające się z prędkością ponad 30 tysięcy km/h, zbliży się w okolice naszej planety pod koniec przyszłego miesiąca.

 

Według naukowców, 29 kwietnia br. asteroida zostanie zlokalizowana w odległości 6,29 miliona km od Ziemi. To szesnaście razy więcej niż odległość Księżyca od naszej planety, która jednak jest uważana za dość niewielką w skali kosmicznej.

 

Asteroida została po raz pierwszy odkryta przez NASA w 1998 roku i opisana jako „wystarczająco duża, aby spowodować globalną katastrofę”, gdy uderzy w powierzchnię planety. Jej średnica wynosi do 4,1 km, czyli około 11,5 razy więcej niż wieża OKO w Moskwie (jeden z najwyższych drapaczy chmur w Europie).

 

Zbliżająca się asteroida jest uważana przez naukowców za potencjalnie niebezpieczną, ponieważ trajektoria jej lotu przecina orbitę Ziemi. Szansa, że asteroida spadnie na Ziemię, to jedna na pięćdziesiąt tysięcy.

 

Zbliżenia przelatujących blisko Ziemi ciał niebieskich nie są wcale takie rzadkie. Ostatnio zdarzyło się to w połowie lutego bieżącego roku. Wtedy NASA podała informacje o obiekcie 163373 o średnicy do 990 metrów, przelatującym obok naszej planety w odległości piętnastu średnich dystansów Ziemi do Księżyca.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Strony

Skomentuj