Czosnek zwalcza nowotwory mózgu bez efektów ubocznych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Komórki nowotworowe znane są z tego, że mają wysoki metabolizm i potrzebują dużo energii do szybkiego wzrostu. Naukowcy twierdzą, że substancje zawarte w czosnku, sprzyjają produkcji reaktywnych form tlenu w komórkach nowotworowych mózgu, powodując ich tendencję do poprawy chemicznych sygnałów śmierci, co zapobiega wzrostowi guza mózgu.

 

Lecznicza moc czosnku znana jest od dawna, ale ze względu na intensywny zapach nie jest to roślina powszechnie lubiana przez konsumentów żywności. Jednak czosnek jest prawdopodobnie najpotężniejszym naturalnym lekiem występującym w przyrodzie. Bardzo możliwe, że właśnie dlatego ludzie, którzy spożywają dietę śródziemnomorską żyją długo i zdrowo.

 

Czosnek jest także częstym gościem w laboratoriach badawczych, gdzie próbuje się syntetyzować występujące w nim substancje celem produkcji nowych leków. Pracownicy Uniwersytetu w Waszyngtonie wykazali wcześniej, że czosnek jest 100 razy bardziej skuteczny w celu zwalczania chorób przewodu pokarmowego, niż popularne antybiotyki.

Okazuje się, że czosnek może być przydatny również dla chorych na nowotwory.  Jednym z najczęstszych i najbardziej agresywny złośliwy guzów mózgu u ludzi jest glejak. Leczenie zazwyczaj polega na chemioterapii i naświetlanie, które niestety, zabija zarówno komórki mózgu jak i nowotworowe, bez wyjątku. Agresywna kuracja jest bardzo wyczerpująca i pacjentom daje się średnią życia 15 miesięcy.

 

Badania wskazują, że organiczne związki siarki znajdujące się w czosnku są wyjątkowo skuteczne wobec glejaka, i mogą być używane, jako nieinwazyjna forma leczenia raka bez śmiertelnie niebezpiecznych skutków ubocznych związanych z chemioterapią. Studiowano trzy organiczne związki siarki z czosnku (DAS, DADS i DATS)  i studiowano ich interakcję z komórkami ludzkiego glejaka. Okazało się, że hydroksylowe jony sulfonofenyli zawarte w czosnku są w stanie przeniknąć przez barierę krew-mózg.

Wszystkie trzy związki wykazały skuteczność w zwalczaniu komórek nowotworowych mózgu, ale DATS okazało najbardziej efektywne.  Staje się coraz bardziej jasne, że odpowiedź komórek na te związki dotyczy ich zdolność do generowania wolnych rodników, czyli nie służą tylko jako przeciwutleniacz. Badanie zostało opublikowane w Journal of the American Cancer Society.

 

Czosnek zawiera organiczne związki siarki, które nie wymagają wyrafinowanych metod dostarczania pacjentom z guzami mózgu.  Naukowcy mówią, że ich naturalne pochodzenie jest znacznie lepsze dla organizmu niż stosowanie syntetyczne sposoby leczenia.

 

Aby skorzystać z potencjalnych właściwościach przeciwnowotworowych czosnku, należy przestrzegać pewnych zasad.  Najpierw trzeba wyciąć kawałek świeżego czosnku i pozostawić go przez piętnaście minut, a następnie zjeść.  Czas ten jest według uczonych konieczny do powstania enzymów, które produkują wspomniane powyżej związki przeciwnowotworowe.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika Okszyk

Myślę, że warto by podkreślać

Myślę, że warto by podkreślać w takim artykule, że substancje zawarte w czosnku działają na komórki glejaka w warunkach laboratoryjnych. Nikt póki co nie jest w stanie zbadać czy te związki siarki przenikają przez barierę krew-mózg do komórek glejaka. 

Portret użytkownika Lisek

Ksiądz Klimuszko oraz znany

Ksiądz Klimuszko oraz znany jasnowidz Edgar Cayce pisali na poczatku XX wieku że jedzenie 1 migdała dziennie uniemożliwia rowój raka. kilka lat temu amerykańscy naukowcy odkryli mechanizm i potwierdzili, że substancje zawarte w migdale faktycznie zamieniają się w cjanek który odkłąda się w komurkach nowotworowych....  Przypadek?  Powstał nawet wyciąg ale tu wkraczają firmy farmaceutyczne i cha blokady jego sprzedaży .... Przypadek?   Ja jem jednego migdała dziennie i polecam wszystkim!!!  Może to bzdura ale... 

Portret użytkownika Prawda boli

1. Lepszy czosnek niż chemia

1. Lepszy czosnek niż chemia

A teraz kłamstwa i przemileczenia:

1. "bez efektów ubocznych" spożywanie czosnku jest szkodliwe dla wątroby i żołądka. Oczywiście da się ograniczyć szkodliwość ale napewno nie jest pozbawiony skutków ubocznych.

2. Zatrzymanie wzrostu to za mało żeby mówić o wyleczeniu

3. Trudno znaleźć czosnek nie zatruty chemikaliami

PS. Choroba nowotworowa zaczyna się od niewydolności wątroby ale nie każda niewydolność wątroby skutkuje nowotworem.

Portret użytkownika nil

Jadłem przez tydzień dwa

Jadłem przez tydzień dwa ząbki czosnku na surowo i poczyniłem pewne spostrzeżenia. Czosnek rozszerza przestrzeń osobistą - w pracy pojawił się tzw. luzik, bo zmniejszył ilość osobistych kontaktów służbowych. U najbliżych osób wywołał troskę o mnie i wzbudził chęć pomocy.  Pewnie były to te "sygnały śmierci". O i nawet mały pies sąsiadki przestał na mnie szczekać - same zalety.

Portret użytkownika Px

Powiedzcie to białym kitlą

Powiedzcie to białym kitlą aplikującym zabójczą chemię.Która w każdym jednym przypadku czyni spustoszenie w osbabionym organizmie.Dla dotknietych problemem spieszę z wyjasnieniem.Stosując alternatywne metody (polecam nie zachęcam) nalezy się liczyć z czasem i pozornym brakiem poprawy oraz nie możliwością łaczenia metod.Wybór trudny ale warty życia nie gnica za życia.Wracajac do wspomnianego czasu tak samo jak problem nie objawił się natychmiast tylko rozwijany był przez lata tak i odbudowa jest procesem odwrotnym.Tak czy siak wciaż z wami i innymi zamiast wygodnie w ciemnym pudle pod kamienną przykrywą;-)Pozdrawiam Serdecznie Miłość-Radość,Zdrowie-Szczęście

Portret użytkownika Illuminat13

kazdy ma komorki rakowe w

kazdy ma komorki rakowe w sobie to od ciebie zalezy czy je uaktywnisz czy nie stres zle odzywianie autodestrukcja [myslenie o smierci samobojstwo] drugim czynnikiem jest goje skazenie srodowiska wasze samochody czarnobyle fukuszimy itp lista jest dluga

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj