Przewlekły stres powoduje raka

Kategorie: 

Źródło: Internet

To odkrycie może wpłynąć na sposób leczenia chorych na raka, twierdzi The Age. Pracownikom Monash University przy pomocy laboratoryjnych myszy udało się udowodnić, że przewlekły stres powoduje szereg zmian fizjologicznych. Te zmiany powodują, że komórki rakowe szybciej i łatwiej rozprzestrzeniają się do innych części ciała. 

 

W całym tym procesie kluczową rolę odgrywa adrenalina. Związek ten zwiększa rozmiary i ilość naczyń limfatycznych wewnątrz i wokół nowotworu. Jednocześnie rośnie prędkość przepływu wewnątrz tych naczyń. Tak oto naczynia limfatyczne stają się dystrybutorem komórek nowotworowych na całe ciało. Wpływ na układ limfatyczny następuje za pośrednictwem aktywacji współczulnego układu nerwowego, twierdzą eksperci. 

Naukowcy są w posiadaniu danych medycznych kilku pacjentów przyjmujących leki w przebiegu terapii lękowej i redukujących wysokie ciśnienie krwi (beta-blokery, które redukują działanie adrenaliny). Okazało się, że u tych osób rzadko diagnozowano nawroty chorób nowotworowych - rak bardzo rzadko rozprzestrzeniał się po ich całym organizmie. 

Równolegle prowadzi się eksperymenty również w Peter MacCallum Cancer Centre. Naukowcy testują leki, które blokują adrenalinę u pacjentek cierpiących na nowotwór piersi.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

PS

PS

Imperium Korporacyjnie kontratakuje! Zrobili nalot na magazyny suplementów J. Zięby. A on sprzedaje znane i szanowane produkty amerykańskie? Co za obciach bezczelny u nas się wyprawia? W jakim mafijnym syfie Polacy są zmuszeni egzystować? Jeszcze WAM się to nie znudziło?

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Medium

To jest ciekawe:

To jest ciekawe:

Na nagraniu umieszczonym w mediach społecznościowych przed południem wyjaśnił, że w jego magazynie znajduje się powierzchnia wydzielona, gdzie amerykańska firma przechowuje swoje suplementy diety zamówione w Polsce. - Produkty te nie należą do nas – zapewnił.

Może o to chodzi?

Portret użytkownika Max 1983

Może ,ale mam tylko nadzieje

Może ,ale mam tylko nadzieje że nie zaczyna sie polowanie na każdego kto chce leczyc inaczej niż przepisując antybiotyki.Umówmy się wiesz że jestem zwolennikiem chodzenia do lekarza jak kogos coś boli ,ale nie można nikomu tez odmawiać szukania innej drogi.A zreszta żyjemy w kraju gdzie do specjalisty czasem czekasz pół roku, a i jakość tych specjalistów bywa bardzo różna.

Bardzo mnie wzruszyło że sprawe zgłosił rzecznik praw pacjenta .Mam nadzieje że pan rzecznik jest równie aktywny gdy ludzie umieraja w mękach bez pomocy nawet na SOR(Swoją droga ostatnio w internecie znalazłem poradnik.....jak przezyć na SOR ,co zabawne sami lekarze oczywiście anonimowo czesto twierdzą że warto się z tym zapoznać) ,albo gdy leża we wlasnych szczynach bo na cały odział jest jedna Ukrainka, która i tak nie ma ochoty nikogo przewijać.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Medium

Zięba miał p-ko sobie cały

Zięba miał p-ko sobie cały obrażony resort medyczno-farmaceutyczny, a kto wie, czy i nie fiskalny. Za bardzo chyba się świecił.

Na mój gust jego suplementy tanie nie były. Nie byłam jego klientką, lecz za doniesioną wiedzę jestem mu niezmiernie wdzięczna. 

PS. A'propos naśmiewania się z Zięby, gdy prezentował elementy akupresury na ratunek przed zawałem napiszę, że niedawno kolegę z zawałem odwieziono do szpitala, by tam pod troskliwą opieką wyprowadzony z pierwszego zawału dostał drugiego, którego nie przeżył. Pamiętajmy wtedy o geście Zięby, może nas uratować.

Portret użytkownika Kangur.

Kiedyś myślałem, że

Kiedyś myślałem, że najlepszym sposobem na stres jest alkohol i każdy smutek obficie nim zalewałem...do czasu, w pewnym momencie "szefostwo" zaproponowało mi układ, albo znajdę sobie inną metodę na stres, albo odwyk...no i znalazłem...wystarczy mocno fizycznie się zmęczyć i cały stres z potem wycieka Wink

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Bimber pij na świeżym

Bimber pij na świeżym powietrzu. Tak samo jedz grzybki. Środowisko środowisko ma znaczenie. Największy wróg Pasteura, który go wręcz zwalczał właśnie to samo twierdził: ''środowisko czyni choroby i wpływa na geny.'' Niestety żyjemy w świecie korporacyjnych urojeń Pasteura: że winna wszelkich problemów jest jakaś bakteria lub wirus. A to tylko jest taki stan świadomości z gruntu niewłaściwy bo ten pozytywny obraz nie jest nauczany w szkołach.

Strony

Skomentuj