Badania wykazały, że codzienne spożywanie grzybów znacznie zmniejsza ryzyko raka

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Według nowych badań spożywanie zaledwie 18 gramów grzybów dziennie, czyli około dwóch średniej wielkości grzybów, może prawie o połowę zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.

W badaniu opublikowanym w czasopiśmie Advances in Nutrition naukowcy przyjrzeli się 17 pracom naukowym dotyczącym raka, które ukazały się w latach 1966-2020. W badaniach tych przeanalizowano ponad 19 tysięcy pacjentów z rakiem.

 

Grzyby są często uważane za super-żywność, ponieważ są bogate w witaminy, składniki odżywcze i przeciwutleniacze. Nowe badanie wykazało, że spożywając 18 gramów każdego rodzaju grzybów każdego dnia, osoba zmniejszyła ryzyko zachorowania na raka o zdumiewające 45 procent!

 

Okazało się też, że grzyby takie jak shiitake i boczniaki zawierają większe ilości ergotioneiny, ważnego aminokwasu związanego z niższym ryzykiem zachorowania na raka. Wyniki analizy dostarczają ważnych dowodów na ochronne działanie grzybów przeciwko rakowi. Potrzebne są jednak dalsze badania, aby lepiej zdefiniować zaangażowane w działanie antyrakowe mechanizmy.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Żeby takie badania były

Żeby takie badania były wiarygodne to trzeba by porównać dwie grupy ludzi , jedna zjadająca grzyby a druga nie i narazić obie grupy na takie same kancerogeny i dopiero wtedy wyciągnąć jakieś wnioski . A jak wiadomo u nas w Polsce zjadało się zawsze mnóstwo grzybów i to wszelkich gatunków , które w "europie" były "niejadalne" a jakoś polacy przed nowotworami się nie uchronili. 

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Rumcajs

admin - wypraszam sobie,

admin - wypraszam sobie, takie wpisy niczego nie wnoszą, nie są związane z tematem, są kłamliwe i obrażliwe. Usuńcie to coś. (choć i tak mam to gdzieś - mogę być dla takich trolli zakłamanych nawet Gargamelem choć bardziej do mnie pasuje papa Smerf).

A tak w ogóle to kto zatwierdził taki wpis tego anonima? 

(ps. widać trafiłem w czuły punkt tymi wpisami tutaj - bardzo mnie to cieszy bo jest to święta prawda!)

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Quark

Masz rację , lecz mali ludzie

Masz rację , lecz mali ludzie którzy nie mają NIC do powiedzenia , tylko tak - inwektywami i obelgami - potrafią odreagować swoją głupią frustrację i bezsilność , nie ma się co przejmować - pokonaj ich siłą spokoju  :-) 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika czesio i muchy

nie przeginaj rumcajs z tą

nie przeginaj rumcajs z tą lewacką propagandą o grzybach! od zawsze grzyby są dobrodziejstwem w polskiej kuchni. co ma wspólnego grzyb z mojego lasu z czarnobylem czy fukuszimą? sól morska , tak ale grzyb?

Strony

Skomentuj