Coraz więcej dzieci rodzi się bez zębów mądrości

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Badania wykazały, że w ostatnich latach coraz więcej dzieci rodzi się bez zębów mądrości, Dodatkowo ustalono, że niektóre z nich mają dodatkową tętnicę w ramieniu. Według australijskich naukowców stało się to w wyniku ludzkiej „mikroewolucji”.

Według badań opublikowanych w Journal of Anatomy, niemowlęta mają teraz krótsze twarze, mniejsze szczęki i dodatkowe kości w nogach i stopach. Australijscy naukowcy argumentują, że ludzkość ewoluuje szybciej niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich 250 lat.

 

Z biegiem czasu ludzkie twarze skróciły się, co skutkowało mniejszymi ustami i mniejszą ilością miejsca na taką samą liczbę zębów. Według dr Tegany Lucas z Flinders University w Adelajdzie, dzięki doborowi naturalnemu i naszej zwiększonej zdolności żucia mniej ludzi rodzi się z zębami mądrości.

„Wiele osób uważało, że ludzie przestali się rozwijać. Jednak nasze badania pokazują, że wciąż się rozwijamy - szybciej niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich 250 lat ”- mówi dr Tegana.

Badanie wykazało również, że w przedramieniu wykształća się dodatkowa tętnica, która dostarcza krew do ramienia. Ta anomalia stała się częstsza u noworodków dopiero od XIX wieku.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pjj

Dokładnie, mózgi wyprane i

Dokładnie, mózgi wyprane i strach całkiem im rozum odebrał. Ostatnio zmarła sąsiadka moich teściów. Kobieta po czterech zawałach, schorowana i starsza. Bardzo po siedemdziesiątce. Od miesiąca była w szpitalu. I jak reakcja teścia? No oczywiście umarła na covid bo duszności miała!!! Na dodatek nikt nie potwierdził on sam sobie to wymyślił i uznał za prawdę!!!! To jest straszne!! 

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Strony

Skomentuj