Zmiany klimatu powodują, że pszczoły rozwijają asymetryczne skrzydła

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Według naukowców z Imperial College London u owadów zaczęły tworzyć się asymetryczne skrzydła.

 

Pszczoły są ważnymi uczestnikami życia roślin. Działają jako zapylacze kwiatów. Ale przez ostatnie 100 lat, od 1925 roku, owady próbowały przystosować się do zmian w swoim środowisku. Naukowcy przeanalizowali pszczoły i trzmiele trzymane w muzeach w Wielkiej Brytanii i porównali je ze współczesnymi osobnikami. Badaniami objęto kolekcje Natural History Museum London, National Museums of Scotland, Natural History Museum of Oxford University, World Museum of Liverpool oraz Tully House Museum w Carlisle.

 

Bardzo różny kształt prawego i lewego skrzydła wskazuje, że pszczoły doświadczały stresu podczas rozwoju. Najprawdopodobniej jest to spowodowane czynnikami zewnętrznymi, które wpłynęły na ich normalny wzrost. Co więcej, każdy gatunek wykazywał konsekwentnie wyższy poziom stresu w drugiej połowie wieku.

Według naukowców skrzydła pszczół stawały się bardziej krzywe w gorętszych i wilgotniejszych latach. Jedna trzecia dzikich pszczół w Wielkiej Brytanii ginie, powiedział główny autor Aoif Cantwell-Jones z Imperial College London. Jeśli ten trend się utrzyma, niektóre gatunki zostaną całkowicie utracone.

 

Eksperci z powodzeniem zsekwencjonowali genomy ponad 100 muzealnych okazów pszczół, które były trzymane za szkłem od ponad 130 lat. Uzyskane dane pokazały, jak zmieniało się DNA pszczół w czasie. W porównaniu ze współczesnymi osobnikami okazało się, że pszczoły tracą różnorodność. Całe populacje owadów albo przystosowały się do zmieniających się warunków, albo wyginęły. W szczególności w latach 1980-2013 w Wielkiej Brytanii zmarło średnio 11 gatunków pszczół na kilometr kwadratowy, według Methods in Ecology & Evolution.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika aratron

Witam. Często biegam i jeżdżę

Witam. Często biegam i jeżdżę po drogach, blisko pól, łąk i po lasach. i niestety , często i gęsto obserwuję nieodpowiedzialne działania. Rolników i Słóżb leśnych. Jak widzę ronika, czy leśnka, robiących opryski , między dziesiątą rano a pietnastą w południe. To kiedy owady mają zapylać? A wiosną, kiedy rozkwit kwiatostanu jest największy. najwięcej jest oprysków i najwięcej  nieżyjących owadów można znaleźć

Pamiętaj Chemiku młody. Jak chcesz mieć dużo hałasu, wlej sobie wodę do kwasu...

Portret użytkownika dd

O ja 3.14erdoLE.

O ja 3.14erdoLE.

Rozumiem, że stosowanie wszelkiej maści chemikaliów w dużych ilościach nie wplywa na pszczoły w takim stopniu jak wydumane zmiany temperatury co przekłada się na stres owadów..........

Portret użytkownika moon fake

TY KOŁKU MOHEROWO NAUKOWY.

TY KOŁKU MOHEROWO NAUKOWY. SKRZYDŁA NIE OD TEMPERATURY SIĘ KRZYWIĄ A OD TEGO GLIFOSATU KTÓRY TAK RAZEM Z GILAMI BEJTSAMI I MONSANTAMI PROPAGUJESZ!! PO CO TE BREDNIE BEZMYŚLNIE WAŁKUJESZ? NIC WŁASNEJ INWENCJI W TEKŚCIE??

Portret użytkownika ziemny ludź

Pszczoły mają się zajebiście,

Pszczoły mają się zajebiście, roją się na potęgę. Pszczelarze jak czytają te brednie zastanawiają się co za banda debili stoi za tą dezinformacją. ZNZ jak i inne wypierdy masońskie powinny się nazywać portalami dezinforlacyjnymi albo satyrycznymi.

Portret użytkownika chazarska logika

stosowac asymetryczne

stosowac asymetryczne komentarze polegajace na odpowiedziach podobnych do im udzielonych od odbiorcy ,  po to by odwrocic sytuacje na swoja korzysc a jednoczesnie dalej przemycac swoj wczesniejszy  falszywy obraz utrwalajac go w glowie odbiorcy by uwierzyl ze to co widzi jest prawdziwe i go wiecej nie negowal.

 

 

Portret użytkownika Sylwia Dajesz

Nie tylko pszczoły i

Nie tylko pszczoły i biedronki a nawet mrówki cierpią z powodu zmiany klimatu. Podobnie i ludzie a zwłaszcza polacy , którym to co raz bardziej doskwiera zanik jąder, oczywiście czołowi naukowcy to potwierdzają , ale jeszcze gorsze jest to że polacy narzekają na ciężki paraliż umysłowy.

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Neshi

Kto pisze te artykuly ... ok

Kto pisze te artykuly ... ok zwierzeta mutuja i maja deformacje ... tak samo jak ludzie ktorzy maja np nierozwiniete palce, rece itp. To nie naturalnie i to nie jest jakis tam klimat, czy cholerne ruchy plyt tektonicznych ... czy piszacy takie teksty jest w niedorozwoju itelektualnym lub jakies chorobbie psychologicznej? Po przeczytaniu tego artykulu mozna uslyszec glosny plask naszego IQ walacego o podloge ... kilkukrotnie ... czy naprawde te wnioski sa dla idiotow czy co ? 

Portret użytkownika inzynier magister

zmiany klimatu sąod 6 tysięcy

zmiany klimatu sąod 6 tysięcy lat, kiedy Bóg stworzył ziemię i przyrodę ! Jak odzyskamy wolność to Polacy muszą szybko zakazać głoszenia psychomanipulacji zmian klimatycznych ocipenia klimatu i zakazać organizacji masońskich ordo ab debilao ! następnie musimy nakręcić filmy i programy które ukażą prawdęo oszustwie zielonego ładu lucyferian ! Niech nas ochrania Jezus Chrystus Pan !

obecnie tzw. ocipienie klimatu to broń z państwami i ludzkością, !! te ocipienie klimatu to potężna broń i może zniszczyć cywilizację ! ludziom wyprano w TV mózgi i już wierzą że jest jakieś ocipienie klimatu !

Kiedy Polska przestanie istnieć? To nie klimat nam zagraża! || Jaka jest prawda?

https://www.youtube.com/watch?v=VnWuOSmkCI4

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

" Jak odzyskamy wolność to

" Jak odzyskamy wolność to Polacy muszą szybko zakazać ...."      zgadzam się  Icek z tobą  

- zakazać  głoszenia  głupot  jak między innymi twoje  i innych   dewotów moherowych  oraz wygnać  raz na zawsze   was  wszystkich  z plemia żymijowego   łącznie z  zabudowaniem , wszystkie kosciółki i plebanie  muzeum polin też jest  wasz więc w pizdu , i będzie w końcu spokuj  na Polskiej ziemi  i nie będziecie mieć  prawa do roszczeń bezspadkowych bo  budowle sobie   zabierzecie  do waszej Niebiańskiej Jerozolimy  . Więc łap za telefon i dzwoń  do nieba  - niech zrobią to co  powinni  przez te dwa tyś lat zrobić , bo nie jesteśmy  już z tych co nie widzieli  a uwierzyli

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika N

Czemu łącze religie z

Czemu łącze religie z kościołem obecnym ? Zgadzam się ze kościół w sensie Watykan i jego filie wraz z pedoksiezami bioracych udział w tym syfiastym spisku natomiast wiele rzeczy z Religi można by brać jako podstawy funkcjonowania społeczeństwa ale bez dewocji absolutnej czy dawania się wydymać bo wynagrodzi nam pp śmierci... to co się odpoerdziela faktycznie wola o pomstę w tym to w kościołach 

Strony

Skomentuj