W nadchodzących latach Indie staną się najludniejszym krajem na świecie

Kategorie: 

Źródło: public domain
Organizacja Narodów Zjednoczonych zmieniła swoje prognozy wobec Indii. Ten drugi najludniejszy kraj świata może wyprzedzić pod tym względem Chiny w ciągu najbliższych siedmiu lat, czyli aż o sześć lat szybciej niż dotychczas przewidywano.

 

Na dzień dzisiejszy liczba ludności w Chinach wynosi około 1,4 miliarda osób, natomiast w Indiach - około 1,25 miliada. Różnica jest zatem niewielka i stale zmniejsza się z roku na rok. Według najnowszych prognoz, Indie staną się najludniejszym krajem na świecie już w najbliższych latach. 

 

ONZ zwraca również uwagę na Nigerię. Jest to obecnie najludniejszy kraj na kontynencie afrykańskim, w którym populacja rośnie w bardzo szybkim tempie. Uważa się, że do 2050 roku Nigeria może stać się trzecim pod względem liczby ludności krajem świata, wyprzedzając tym samym Stany Zjednoczone.

 

Z raportu wynika, że obecnie na Ziemi żyje około 7,3 miliarda ludzi. W 2030 roku liczba ta wzrośnie do 8,5 miliarda, w 2050 roku wyniesie już 9,7 miliarda a pod koniec obecnego wieku - 11,2 miliarda ludzi. Wzrost liczby ludności przewidywany jest w wielu krajach świata, lecz prognozy dla Polski wypadają dość niekorzystnie - z roku na rok, nasz kraj będzie się stopniowo wyludniał.

 

 

Źródło: http://economictimes.indiatimes.com/news/politics-and-nation/india-to-surpass-china-in-population-in-seven-years-united-nations/articleshow/48271847.cms

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ja

W Indiach jest

W Indiach jest przeświadczenie, że nie najbogatszy jest ten co posiada miliony na koncie, tylko ten co posiada mnóstwo dzieci. A czy uda się je wyżywić, wychować i ubrać czy nie, to juz jest mniej istotne.
 
P.S. Widac, że w Indiach nienawidzą ludzi skoro na ten padoł od tak z lekkim Ch... potrafią wysłać kogoś, skazując na głód i nędzę. Prawie jak w polsce, gdzie można mnóstwo dzieci zobaczyc wśród rodzin gdzie rodzice są kiepsko wykształceni (z reguły) lub maja swój (narzucony przez różne instytucje) pogąd na świat (BIEDNE DZIECI), a reszta ma na nich łożyć bo mają dzieci, choć na nie nie stać ich.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Los Anonimos

Bo Polacy są najmądrzejszym

Bo Polacy są najmądrzejszym krajem na świecie i prawdopodobnie przez to są niebezpieczni a takich niestety się tępi :/
Polacy m.in. wymyślili jako pierwsi na świecie pierwszy w historii komputer (nawet w Apple twórcą wszystkiego był Kowalski), produkcję grafenu, gro wynalazków od początków 19 wieku do dzisiaj (działające napędy fuzyjne i inne które zrewolucjonizowałyby cały świat, jeździlibyśmy, albo latalibyśmy praktycznie za darmo).
Oczywiście twórcy "przypadkowo" zginęli a gro wynalazków nie ujrzała światła dziennego, te najbardziej rozpowszechnione zostały wykupione przez zagraniczne firmy. Praktycznie już żadna firma nie jest polska, dla zainteresowanych link:
http://filing.pl/lista-74-firm-ktore-kiedys-byly-polskie-ale-zostaly-sprzedane/
a to tylko część tego co została sprzedana. Mimo iż jestem Polakiem to nie czuję się jakbym mieszkał w Polsce tylko sprzedany niewiadomo komu i gdzie.
Tak naprawdę II-ga wojna dla Polski nigdy się nie skończyła, przeistoczyło się to w ekonomiczny rozbiór Polski i tyle.
Najbardziej mi żal ludzi do których nie dociera, że żyjemy w nędzy, kraju 3 świata i sami na to pozwalamy. 3/4 zarobków oddajemy państwu a za 1/4 (marne kilkaset złotych) mamy wyżywić swoje rodziny tak? Do tego dołóżmy wszelkiego rodzaju trujące odpady z zagranicy, które nazywamy "żywnością" (bo przecież zagraniczne firmy do hipermarketów w Polsce nie dadzą dobrej jakości produktów nigdy), toksyczne szczepionki, które trujemy swoje potomstwo. (POWINNO PISAĆ TO JAK NA PAPIEROSACH - SZCZEPIENIE ZABIJA) ciekawe czy chętnie swoi rodzice by truli wtedy własne dzieci? A wystarczy sięgnąć do ulotki - tam wszystko pisze!
Mało tego mamy czcić i chwalić peda..ów i ge..ów (nie można nawet w necie ich obrażać bo podobno już za to grozi więzienie!!)
WIĘC PODSUMOWUJĄC NAPISZE PRAWDĘ: Jak się ludzie nie obudzicie i nie zrobicie coś z tym państwem to po prostu UMRZECIE, Wy i Wasze potomstwo i to będzie tylko wyłącznie Wasza wina. Sami na to pozwoliliście. 
 
Pozdrawiam.
Lekko wk....ny "Polski" obywatel.
PS. Propos Rosji, może i Putin jest jaki jest ale z własnego kraju nie zrobi wylęgarni sodomy i gomory, zmutowanego bydła, itp.
 
PS. Polecam film idiokracja - szacun dla scenarzysty bo przepowiedział przyszłość.

Skomentuj