Kości znalezione w Hiszpanii mogą napisać na nowo historię ludzkości

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Sensacyjne odkrycie dodaje jeden milion lat do historii ludzkiej egzystencji w Europie. Liczące 1,4 miliona lat kości twarzy są najstarszymi ludzkimi skamieniałościami, jakie kiedykolwiek odkryto na kontynencie europejskim i według naukowców stojących za przełomowym odkryciem mogą zmienić sposób, w jaki myślimy o ludzkiej prehistorii.

 

„Nie wiemy jeszcze, do jakiego pierwszego gatunku ludzkiego należały znalezione fragmenty” – mówi archeolog Aurora Martin, generalna koordynatorka Muzeum Ewolucji Człowieka w Burgos w północnej Hiszpanii. Kości, znalezione pod koniec czerwca w jaskiniach wykopalisk Sierra de Atapuerca w pobliżu Burgos, stanowią „przełom, który pomoże napisać historię człowieka na nowo” – dodała.

 

„Przed 1994 r. wiedziano, że nie było starożytnych gatunków ludzkich w Europie aż do 500 tys. lat temu. Teraz mówimy o 1,4 miliona lat temu. Innymi słowy, przesunęliśmy historię pojawienia się ludzi w Europie o jeden milion lat” – wyjaśniła. „Nowe odkrycie – części twarzy osoby odkryte latem 2022 roku pochodzą sprzed 1,4 miliona lat. To otwiera przed nami nowe drzwi i każe zadawać wiele nowych pytań. Postaramy się znaleźć odpowiedzi na nie, ale wszystkie będą po badaniach. Nie możemy teraz udzielić odpowiedzi” – dodała Aurora Martin.

 

Wykopaliska Atapuerca odkryto podczas prac kolejowych pod koniec XIX wieku, a pierwsze wykopaliska rozpoczęły się w 1976 roku. Jednak pragnienie naukowców, aby „przepisać historię na nowo” budzi wielkie wątpliwości z tego prostego powodu, że wówczas osławioną „teorię ewolucji człowieka” trzeba będzie usunąć z naukowych wypowiedzi, a społeczność naukowa prawdopodobnie nie jest na to gotowa.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika pixi

TO JUZ OD DAWNA ci lewaccy

TO JUZ OD DAWNA ci lewaccy glupole chca udowodnic swoje chore teorie. Znajda jakas kosc malpy i juz sie podniecaja a licza potem wiek tak by pasowalo to chorej teori. Czlowiek jest tutaj max 10 tys lat inaczej by bylo nas nie 8 miliardow a jakas astronomiczna liczba przy ktorej zycia juz by nie bylo.

Portret użytkownika Q.

No i tyle właśnie sam

No i tyle właśnie sam wymyśliłeś... zupełnie nie widząc indian, buszmenów i wszelkich innych wciąż "dzikich" ludzi których nic poza szybkością nóg i zręcznością rąk nie chroni przed wyginięciem. A każda większa infekcja czy groźniejszy uraz kończy się śmiercią nie mówiąc już o umieralności niemowląt, która dotyka ludzi tak samo jak dzikie zwierzęta.

Masz tak wąskie pojęcie o ziemi i ludziach jak szczelina Twojej świadomości przez którą spozierasz.

Dziurka od klucza

Trzeba patrząc widzieć - widząc rozumieć - a rozumując używać logiki i wiedzy.

Portret użytkownika Kaśka Grubas

Te ich datowanie węglem to

Te ich datowanie węglem to można o kant dupy, i bardzo łatwo to podważyć, chodzi o to tym kłamcom żeby uwiarygodnić teorię ewolucji, do tego właśnie potrzebne są miliony lat. Naukowiec jest łasy na hajsik bez problemu dopisze kolejny milion. Jak oni potrafią z kawałka kości świni ulepić człowieko małpę albo dinozaura, to jest science fiction, mamy wrażenie że obecna nauka porusza się w oparach obłędu.

Portret użytkownika pixi

TO JUZ OD DAWNA ci lewaccy

TO JUZ OD DAWNA ci lewaccy glupole chca udowodnic swoje chore teorie. Znajda jakas kosc malpy i juz sie podniecaja a licza potem wiek tak by pasowalo to chorej teori. Czlowiek jest tutaj max 10 tys lat inaczej by bylo nas nie 8 miliardow a jakas astronomiczna liczba przy ktorej zycia juz by nie bylo.

Portret użytkownika Total Badziew

No proszę bardzo jak to

No proszę bardzo jak to pięknie i naukowo wygląda, gdybym dał tym pajacom dziesięć tysiaka euro więcej to napisali by w komunikacie naukowym że to było nie 2 ale cztery miliardy lat. Willa z basenem się należy Smile

 

Portret użytkownika ba

Gdzie są skamieniałości

Gdzie są skamieniałości wszystkich przejściowych gatunków zwierząt . słonia, żyrafy , żółwia , węża  kolibra, orła , strusia, krowy itd

Ile jest gatunków pataków? i niech wykażą gatunki przejściowe zanim sie obecny gatunek pojawił , bo inaczej żyje kanarek , a inaczej koliber, inaczej jaskółka , a inaczej kaczka , inaczej stróś a inaczej pingwin , a to wszystko ptaki , gdzie te przejściowe gatunki - skamieniałości , to KOD DNA zapewnia  jaki styl życia prowadzi dany gatunek , albo czy kanarek jest wstanie sie nauczyć ćwierkać jak skowronek itd . a dlaczego tak śpiewa,  bo ma to zapisane w kodzie DNA ,

Rodzaju 1: 20  I przemówił Bóg: „Niech się zaroją wody rojem dusz żyjących+ i niech stworzenia latające latają nad ziemią po obliczu przestworza niebios”.+ 21  I Bóg przystąpił do stworzenia wielkich potworów morskich+ i wszelkiej ruszającej się duszy żyjącej,+ którymi według ich rodzajów zaroiły się wody, i wszelkiego latającego stworzenia skrzydlatego, według jego rodzaju.+ I Bóg zobaczył, że to jest dobre. 22  Wtedy Bóg je pobłogosławił, mówiąc: „Bądźcie płodne i stańcie się liczne, i zapełnijcie wody w basenach morskich,+ i niech stworzenia latające staną się liczne na ziemi”. 23  I nastał wieczór, i nastał ranek — dzień piąty.

To jest prosty opis stworzenia  zwierząt na Ziemi , a szczegóły by sie na Ziemi nie zmieściły :

Jana 21: 25  Jest też zresztą wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał; a gdyby je spisano ze wszystkimi szczegółami, sądzę, że cały świat nie pomieściłby spisanych zwojów.

Jak widzisz ławke w parku od razu wiesz na 100% ze to dzieło człowieka , choć nie znasz konstruktora , pracownika tej ławki , ale wierzysz na 100% ze to dzieło człowieka , a teraz ławka do słonia czy zajączka jest niczym jeśli chodzi o skale technologii , bo niech w labolatorium za setki miliardów dolarów skonstuują od podstaw jakieś zwierzątko,  co z pokolenia na pokolenie będzie sie rozmnażać i żyć i tak przez wieki , a co to zapewnia : KOD DNA w każdym zwierzątku czy roślince , a kto ten KOD DNA zapisał w komórkach - Stwórca - Bóg Biblii :

Izajasza 66:  „A wszystko to uczyniła moja ręka, tak iż wszystko to powstało”+ — brzmi wypowiedź Jehowy. „Na takiego więc będę patrzył: na uciśnionego i skruszonego w duchu,+ i drżącego na moje słowo.+

Izajasza 40: 26  „Podnieście oczy ku górze i popatrzcie. Kto stworzył te rzeczy?+ Ten, który ich zastęp wyprowadza według liczby, wszystkie je woła po imieniu.+ Dzięki obfitości dynamicznej energii+ — jako że jest również pełen werwy w swej mocy — ani jednej z nich nie brak.

Izaajsza 42:  Oto, co rzekł prawdziwy Bóg, Jehowa, Stwórca niebios,+ Wspaniały, który je rozpina;+ Ten, który rozpościera ziemię+ i jej plon,+ Ten, który daje dech+ ludziom na niej+ i ducha tym, którzy po niej chodzą:

Izajasza 45:  Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego.+ Oprócz mnie nie ma Boga.+ Opaszę cię mocno, chociaż mnie nie poznałeś,  by ludzie ze wschodu słońca i z jego zachodu poznali, że oprócz mnie nie ma nikogo.+ Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego.+  Tworzę światło+ i stwarzam ciemność,+ zaprowadzam pokój+ i stwarzam niedolę+ — ja, Jehowa, czynię to wszystko.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Q.

Jakie warunki muszą być

Jakie warunki muszą być spełnione by cokolwiek kiedyś żywego mogło się zachować tysiące czy miliony lat - wiesz ? Znajdź mi skamielinę współczesnej sarny, niedźwiedzia czy choćby zająca... Jak długo trwa rozkład martwego dzikiego zwierzęcia potrąconego przez samochód ? Dlaczego nigdzie nie walają się kości tych wszystkich dzikożyjących zwierząt ? 

Ano dlatego że fosylizacja szczątków to bardzo rzadki przypadek zachodzący wyłącznie w pozbawionym tlenu i większości mikroorganizmów środowisku glebowym. Szczątki dinozaurów znajdujemy w skałach osadowych - co to oznacza ? Ano to że ich ciała zaraz po śmierci zostały szybko przykryte warstwą nieprzepuszczającej wody ziemi. Z tego samego powodu powstały pokłady ropy i węgla - bo gdyby owe szczątki nie zostały szybko przykryte warstwą jakichś osadów np. popiołów , to wszystko by się rozłożyło tak samo jak szczątki słoni czy nosorożców na pustyni gdzie nie ma nic co by je przed rozkładem uchroniło.

A co je przykryło ? Właśnie to wszystko co zostało "wyrwane z posad ziemi" zaraz po upadku wielkiego meteorytu który je zabił i wzbudził też ogromne trzęsienia ziemi wraz z erupcjami licznych wulkanów, co wyniosło w powietrze ogromne ilości skał, popiołów i pyłów - dokładnie tak jak to miało miejsce w greckich Pompejach.

Przestań więc chrzanić te farmazony o jehowie, zmyślone przez ciemnych żydków którzy nie mając nic innego do roboty nawymyślali tych kocopołów bo mieli zbyt mało rozumu by wymyśleć lepsze wytłumaczenie tego wszystkiego co jest na świecie.

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

A może nie Bóg zapisał DNA

A może nie Bóg zapisał DNA ale grupa naukowców z wysoce zaawansowanej cywilizacji, tak wysoce, że się nam w pale nie mieści i nigdy nam się nie zmieści! Może poruszaja się oni w świecie kwantowym, istoty funkcjonują na poziomie kwantowym i nie ma żadnego zaczenia dla nich ani czas ani przestrzeń całego wszechświata, wszechświatów?

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika inzynier magister

jeny... nie ma ewolucji bo

jeny... nie ma ewolucji bo nikt nie znalazł organizmow przejściowych ! znowu sieją propagandę sekty ewolucjonistów od małpy towazystwa księżycowego !!!

"Maniacy wiary ewolucyjnej spekulowali przez lata, że ktoś z predmedytacją „sztucznie dokonywał” niektórych odcisków dinozaurów i ludzi, aby wykorzenić z „ciemnego luda” prawdę o dawnej nieznanej ludzkiej historii. Darwinowcy desperacko chcą zdyskredytować odnajdowane starożytne ślady jako ludzkie, ponieważ niektórzy z nich przyznają: „Takie zdarzenie [tj. Ślady ludzi i dinozaurów w tej samej warstwie], jeśli zostaną zweryfikowane, poważnie zakłócą konwencjonalne interpretacje historii biologicznej i geologicznej i poprą doktryny kreacjonizmu i katastrofizmu” ( Journal of Geologic Education 1983, 111-123). W artykule „Towards the New Science of Life” naukowiec Jonathan Tennenbaum napisał:  „Łatwo jest obecnie wykazać, że darwinizm- jedna z podwalin współczesnej biologii- jest niczym innym, jak rodzajem sekty. Sekta religijna. Nie przesadzam. [Darwinizm] nie ma żadnych podstaw naukowych. Tak zwana teoria ewolucji Darwina oparta jest na absurdalnie irracjonalnych założeniach. Nie są one rezultatem badań naukowych, ale zostały sztucznie stworzone dla zrealizowania celów politycznych i ideologicznych.

nikt nigdzie w kopalinach nie znajduje niezliczonych organizmów przejściowyc, tzw. ogniw pomiędzy gatunkami !!! nie ma ewolucji, bo ewolucja to "naukowa" fikcja !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj