Asteroida 2012 TC4 zmierza w kierunku Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

12 października, asteroida 2012 TC4 wielkości 15-30 metrów przejdzie w odległości około 44 tysięcy kilometrów od Ziemi, informuje na swojej stronie internetowej Europejska Agencja Kosmiczna (ESA).

 

„Asteroida tej wielkości w przypadku kontaktu z atmosferą wywoła taki sam efekt jak Meteoryt Czelabiński, który upadł 15 lutego 2013” - czytamy w oświadczeniu.

Astronomowie z powodu zbliżenia się planetoidy będą mieli z kolei możliwość studiowania jej składu i toru lotu. To konkretnie ciało niebieskie zostało odkryte w 2012 roku, ale ze względu na charakter ruchu po orbicie naukowcy do niedawna nie mogli go śledzić i nie mogli powiedzieć, jak blisko przeleci koło Ziemi.

„Monitorowanie 2012 TC4 to część szerszej inicjatywy międzynarodowej prowadzonej przez NASA i ESA. Kampania jest doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności międzynarodowych na znalezienie i śledzenie obiektów w pobliżu Ziemi, a także da wspólną odpowiedź na ocenę naszych możliwości przy realnych zagrożeniach, jakim są asteroidy” – podaje ESA.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj