Do Ziemi zbliża się wielka potencjalnie niebezpieczna asteroida

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W okolicy naszej planety wkrótce pojawi się asteroida, którą NASA uznała za potencjalnie niebezpieczną. 2001 FO32 to największa asteroida jaka minie Ziemię w 2021 roku, a zarazem jedna z najszybszych.

 

Obiekt o nazwie 2001 FO32 ma około 1 km średnicy i przemieszcza się z prędkością około 34,4 km/s. 21 marca 2021 roku, asteroida zbliży się do Ziemi na odległość nieco ponad 2 milionów km. Jest to odległość około 5 razy większa od odległości między Ziemią a Księżycem.

 

Orbita asteroidy 2001 FO32 została dobrze zbadana, dlatego obiekt na dzień dzisiejszy nie stwarza zagrożenia dla Ziemi. Jednak agencja NASA uznała ją za potencjalnie niebezpieczną, ponieważ w przyszłości spotkamy się z nią jeszcze kilkukrotnie.

2001 FO32 to jedna z największych znanych nam asteroid. Jest to również największa asteroida, jaka minie Ziemię w całym 2021 roku. 21 marca astronomowie zamierzają przeprowadzić obserwacje, aby dokładniej poznać wymiary asteroidy.

 

Potencjalnie niebezpieczna asteroida 2001 FO32 ponownie zbliży się do Ziemi 22 marca 2052 roku. Kolejne trzy spotkania z ciałem niebieskim odbędą się w XXII wieku. Według aktualnych obliczeń, 22 marca 2052 roku, odległość między Ziemią a asteroidą będzie jeszcze większa, jednak pod wpływem różnych czynników jej orbita może ulec zmianie i nie wiadomo, czy zmiany te będą na naszą niekorzyść.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika mariusx78

Nie nadążam już z tymi

Nie nadążam już z tymi wszystkimi kometami XD. Tyle tego lata wszędzie dookoła, a i tak żadna nie przypier...li. Jednak zawsze można z tego zrobić tanią sensację i straszyć ludzi(tych ubogich mentalnie).

Portret użytkownika Antygen.C

Wiem że ludzkiego słowa nie

Wiem że ludzkiego słowa nie usłuchacie dlatego cytujemy Najwyższego, a jeśli i jego słowem wzgardzicie to juz po wasz. "Wychowałem was z weselem, ale utraciłam was z płaczem i z żałością: ponieważ zgrzeszyliście przed Panem, Bogiem waszym, i czyniliście to, co złe w moich oczach. A teraz cóż mogę dla was uczynić? Bo jestem wdową i opuszczona: idźcież synowie, a proście Pana o miłosierdzie. A ja wołam ciebie, ojciec jako świadek i dodatek do matki synów, ponieważ oni nie chcieli trzymać się mego przymierza, abyś mógł wprowadzić ich w błąd a matkę doprowadził do ruiny, żeby nie mieli potomstwa. Niech będą rozproszeni pomiędzy narodami, niech będą wygładzeni z ziemi, gdyż wzgardzili moim przymierzem."

Skomentuj