Tysiące martwych ryb odkryto na Florydzie

Kategorie: 

images.google.com

Tysiące martwych ryb pokryło powierzchnie jeziora w okolicy Hanna Park na Florydzie. Pływające śnięte ryby roztoczały bardzo nieprzyjemną woń. naukowcy twierdzą, że sprawę da się wyjasnić.

 

Naukowcy twierdzą, ze odpowiedzialnna za śmierć ryb jest pewna alga. Występuje ona w jeziorze i może produkować toksyczną substancje. Gdy ryby znajdują się w okolicy skażonej algą wody ich komórki krwi po prostu eksplodują.

 

Komórki nie przenosza tlenu i ryby po prostu się duszą. Biologowie dodaja, ze jakkolwiek ten gatunek algi jest groźna dla ryb jest nieszkodliwy dla ludzi. Naukowcy wyrazili zaskoczenie, że ten gatunek algi występuje akurat w jeziorze Hanna Park, zwykle nie był tam spotykany.

 

[gmap zoom=10 |center=32.5568172,-93.8015687 |width=440px |height=300px |control=Small |type=Map]

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika morpheus

kurde co się dzieje. Nidugo

kurde co się dzieje. Nidugo będą znajdować tysiące martwych ludzi... jak tak dalej pójdzie. Swoją drogą ciekawe czy bedzie tam trzęsienie, bo gdzieś czytałem ( moze nawet tutaj ) że niektóre ryby zabijają infradziwięki które wydobywają się z ocierania płyt tektonicznych. Oby to była bzdura ...Kidy wreszcze skończy sie ten czas niepokojących wiadomości

Głosuj przeciw
-7

Skomentuj