Sinkhole na Florydzie pochłonął śpiącego człowieka

Kategorie: 

Pod jednym z budynków w miejscowości Brandon na Florydzie doszło do zapadliska. Zrobiło się bardzo szybko i w tak niefortunnym miejscu jak sypialnia. W efekcie śmierć poniósł 36 letni, Jeff Bush. Dosłownie pochłonął go rozszerzający się nagle w jego domu sinkhole. Poszkodowany nadal jest formalnie zaginiony.

 

Brat ofiary, Jeremy Bush, ze łzami w oczach opisywał całe zdarzenie. Próbował skoczyć za bratem, ale nie był w stanie mu pomóc. Podobno przez chwilę słyszał jeszcze brata wołającego o pomoc, ale potem sytuacja zaczęła się pogarszać. Do obecnej chwili nie odnaleziono ciała Jeffa.

Jeremy Bush po tym, co zobaczył wątpi, że uda mu się odzyskać ciało brata. On sam musiał być ratowany z zapadliska przez służby ratunkowe. Zdarzenie było o tyle dziwne, że zapadła się tylko sypialnia, w której przebywała ofiara. W domu było jeszcze kilka osób i nikomu nic się nie stało. Prewencyjnie ewakuowano domy w okolicy zdarzenia. Mieszkańcy dostali 20 minut na zabranie najpotrzebniejszych rzeczy.

Istnieje ryzyko kolejnych zapadlisk. Floryda słynie z tego, że często dochodzi tam do powstawania niestabilności gruntu. Pod ziemią znajdują się zbiorniki i z wodą i pokłady z piachu, gdy dochodzi do zmian przepływów wód gruntowych może dojść do wydrążenia przestrzeni, która w końcu rozszerza się aż dochodzi do zapadliska. Geolodzy ostrzegają, ze kolejny sinkhole tej wielkości może tam wystąpić w każdym momencie.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Jacek

Czas na zmianę w

Czas na zmianę w budownictwie, lekka żelbetonowa płyta podłogowa pod całym domem być musi. No i piwnica (przed cyklonem), a reszta jak sobie życzą może być z kartonu.
Tylko pod warunkiem, że zdarzenie jest prawdziwe a nie zmanipulowane przez deweloperów, którym całe osiedla stoją puste i pies z kulawą nogą nie chce się wprowadzić. To też trzeba mieć na uwadze (kraj manipulatorów).
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem