Skażenie radioaktywne dociera do Polski

Kategorie: 

images.google.com

Poziom skażenia radioaktywnego w Polsce według oficjalnych doniesień nie jest niepokojąco wyższy. W internecie  jednak pojawia się wiele informacji twierdzących jakoby skażenie już było ale jego poziomy znacznie wzrosną w najbliższych dniach gdy dojdzie do nas opad z reaktora numer 3

 

 

Jak donosił portal zmianynaziemi sytuacja w elektrowni Fukushima I znacznie się pogorszyła. Podejrzewane jest pęknięcie reaktora gdyż poziomy radiacji przekraczają normy o 10 000 razy.

 

Niestety ale to może znaczyć, że wydobywający się od kilku dni dym znad reaktora 3 może być bardzo skażony i to skażenie jest w trybie ciągłym dystrybuowane do atmosfery. To dlatego własnie taki kryzys jest znacznie niebezpieczniejszy niż punktowy atak jądrowy uwalniający dużo promieniowania w krótkim czasie.

 

Paliwo MOX pochodzące z demontaży wycofanych bomb jądrowych zawiera związki Uranu 235 i Plutonu 239. To właśnie Pluton jest najbardziej problematycznym składnikiem paliwa uszkodzonego reaktora. Okres połowicznego rozpadu Plutonu 239 to około 24 tys. lat, co oznacza, że cząsteczki tego pierwiastka dopiero po takim czasie zredukują swoją mase o połowę a do tego czasu będą cyrkulowac w atmosferze docierając do nas w różnym stężeniu praktycznie przez cały czas.

 

Internauci na popularnych forach prezentujących alternatywne informacje przekonują, że sytuacja jest poważna, Rząd nas okłamuje celowo dezinformując o skali zagrożenia a jako dowód na poparcie tezy o zagrożeniu podają doniesienia o przeprowadzanych ćwiczeniach na wypadek skażenia radioaktywnego przeprowadzanych w Polsce. Wkrótce więcej informacji na ten temat.

http://www.kurierlubelski.pl/aktualnosci/383873,alarm-o-skazeniach-w-lublinie-zawyja-syreny,id,t.html?cookie=1

Mapka pochodząca ze strony Polskiej Agencji Atomistyki prezentująca "Rozkład mocy dawki promieniowania gamma w Polsce" 


Kliknij aby wyświetlić aktualną mapkę

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kinol

Witam, zaglądałem własnie na

Witam, zaglądałem własnie na strony instytucji, zajmujących się wykrywaniem i badaniem skażeń i na http://clor.waw.pl/ zauważyłem coś dziwnego. Na stronie głównej uspokajający komunikat, który był zresztą cytowany m.in. przez tvn ale zajrzyjcie do tabeli wyników poniżej. Przykładowo Gdynia - w okresie 14-21.03 zmierzone stężenie radioaktywnego jodu I-131 = 0,60 μBq/m3. W okresie 25-28.03 jest to już 702,9 ± 29,7 μBq/m3. Podobnie z cezem, jakieś 30x więcej. Nie jestem specem ale wygląda to jak blisko 1200-krotny wzrost stężenia I-131. Czekam na opinie bardziej "oblatanych" w temacie osób, jak już pisałem nie jestem specem od takich pomiarów ale wydało mi się to bardzo dziwne. No i zero jakiegokolwiek komentarza nie mówiąc o przeciekach do mediów.

kinol

Portret użytkownika RKJ

Choć Fukushima jest oddalona

Choć Fukushima jest oddalona od Łodzi o 11 tysięcy kilometrów, lekarze zalecają, żeby zachować ostrożność.

"Jeśli
ktoś nie musi wychodzić na zewnątrz, zalecam pozostanie w domu. Z nieba
mogą spadać radioaktywne cząstki, dlatego należy być ostrożnym. W
domach powinny pozostać zwłaszcza dzieci - uważa dr Dariusz Timler,
dyrektor ds. lecznictwa w Szpitalu im. Kopernika w Łodzi."

Portret użytkownika morpheus

a tak dla rozluźnienia ,

a tak dla rozluźnienia , osoby które wieżą w koniec świata w 2012 albo wcześniej to chyba nie muszę się bać tej chmury bo w takim stężeniu w jakim dojdzie nad Polskę to spustoszenie w organiźmie będzie odczuwalne już po tej dacie , tak myślę przynajmiej w większości przypadków :):):)

Portret użytkownika Bananus

to ja też dla rozluźnienia -

to ja też dla rozluźnienia - choć co prawda nie "wieżą", ale "gońcem" w koniec świata (celuję), to właśnie dlatego się nie boję. Co więcej, większe spustoszenie w organizamch Polaków wyrządzi spożyta wódka z okazji wszystkich siedmiu końców świata, które są nam dane przed końcem 2012, czyli:21.05.2011 (według interpretacji Biblii - Dzień Sądu Ostatecznego, co prawda jeszcze nie koniec świata, ale lepiej się znieczulić), http://www.ebiblefellowship.com/pl/may21_pl.html21.10.2011 (ponownie interpretacja Bibli, tym razem już koniec na pewno)źródło jak wyżej;11.11.2011, godz 11:11 (według zbiezności dat - na tą okazję 1,1 literka w jedenastu szklankach)http://castorfunk.wordpress.com/2011/01/13/koniec-swiata-w-listopadzie-11-11-11-111111/31.12.2011/01.01.2012 (bo a nóż ktoś źle wyliczył millenium)08.06.2012 - Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej (toż to dopiero będzie organizacyjny koniec świata!)12.12.2012 - o tej dacie jeszcze cicho, ale na wszelki wypadek trzeba wypić, bo jakaś taka końcowa.21.12.2012 - oficjalny koniec świata. Takiej imprezy na sucho nikt zdrowy nie przyjmie.

Portret użytkownika morpheus

Czy z tym jodem to nie

Czy z tym jodem to nie przesadzacie może ? Poszedłem do jednej apteki zapytałem o lugole , Pani mi powiedziała że owszem ale bez recepty nie sprzeda, o tabletki nie pytałem powiem szczerze. Wpadłem na pomysł szukania czego normalnego z jodem i wpadł mi chrom=plus do głowy (150 chyba miligramów jodu zawiera) poszedłem do innej apteki, Proszę o chrom-plus Pani mi daje (17 pln za 50 tabletek) ja w między czasie mówię że dlatego kupuje bo lugoli nie ma i w dodatku na receptę. A ta mi : Jak to nie ma , i jaką receptę, i przynosła mi butelkę lugili za 8,9 pln w międzyczaie jeszcze kilka innych preparatów z jodem mi pokazała. Proponuje żeby kazdy zajrzał do dwu czy trzech aptek szczególnie jak mieszka w większej miejscowości a nie powielał panike z netu. Jeden gdzieś napisął ze w hurtowniach nie ma a wszyscy w panice. Swoją drogą jod i mu podobne to nie cudowny eliksir który po zazyciu sprawia że można bujać w chmurach raioaktywnych:)

Portret użytkownika Grze

Powiem wam tylko tyle.

Powiem wam tylko tyle. Wszędzie są ludzie i ludziska. Ale pracowałem w mediach dłiuższy czas. I nie były to najczęściej media opinii, tylko plotkarskie. Bez względu na to wiem mniej więcej, jak wygląda sprawa. Tych, którzy wbrew wszystkiemu publikują prawdę - nie ma wielu. Najczęściej decyduje AUTOCENZURA na zasadzie - nie piszmy, bo cholera wie, "kryptocenzura" - aha! piszesz tak, bo pewnie ci firma zapłaciła, czyli nie pisanie lub przemilczanie faktów  w stylu "pewna firma coś tam", albo cenzura politpoprawności, albo - na to nie mam dowodów, ale rozum podpowiada - cenzura wprost z "centrali" starszych i mądrzejszych, jak mawia Michalkieiwcz. Często robi się przedruki, często zmyśla, rzadko sprawdza dane. Znana jest sprawa dziennikarza BBC, który fałszował fakty i podstawiał "informatorów", zrobił się sławny, ale w końcu wpadł.TVN, TVP, Wybiórcza, Polsat, to wszystko są media sterowane, jeśli nie przez redakcje, to przez gremia sponsorów lub szare eminencje lub "ojcow założycieli". Kto płaci, ten dyktuje warunki. I to wbrew pozorom jest normalne. Gdybym był właścicielem, wolałbym, żeby opisywano w moich mediach świat wedle moich interesów lub widzimisię.Więc nie spodziewajcie się prawdy w mediach oficjalnych. NAwet pogoda ma sprawdzalność tylko 80%. A sport? Ten tez jest ustawiany... Sami widzicie, jak jest. Lepiej być przygotowanym niż niemile zaskoczonym.A preparatów z jodem dawno nie ma. Babka z apteki pytała w hurtowni i mówi, że nie ma...

Strony

Skomentuj