Tajemnicza śmierć rekinów w okolicy Florydy

Kategorie: 

baynews9.com

Tajemnicze znalezisko na plaży poruszyło społeczność hrabstwa Manatee. Naukowcy próbują zrozumieć, dlaczego ocean wyrzuca na brzeg martwe rekiny.

 

Ostatnio ponad dwanaście nieżywych rekinów odnalezionych na północnych krańcach Longboat Key i Wyspy Anna Maria.

[gmap markers=orange::27.42785192271138,-82.69683837890625 |zoom=10 |center=27.425414052729582,-82.63778686523438 |width=440px |height=300px |control=Small |type=Hybrid]

"Nie ma realnych wskazań na temat tego, co jest z nimi nie w porządku” powiedział Dr Nick Whitney, naukowiec z Centrum Badania Rekinów w MOTE Marine Laboratory. "Nie ma oczywistych znaków będących efektem wędkarstwa morskiego lub uszkodzeń w wyniku zaplątania w sieci."

Gatunki rekinów odnajdowane na plażach to rekiny młoty, rekiny czarnonose i rekiny ostronosy. Whitney wykluczył możliwość, że rekiny zdechły ze względu na zeszłoroczny wyciek ropy w zatoce.

"Wyciek ropy jest mało prawdopodobną przyczyną, bo te zwierzęta żyją w okolicy nabrzeży." powiedział Whitney. "Migrują w górę i w dół wybrzeża, ale nie zapuszczają się na głębokie wody a to tam jest największa ekspozycja ropy"

Na ten moment, jak podkreśla naukowiec, to, co stoi za przyczyną śmierci tych zwierząt pozostaje tajemnicą.

 

Naukowcy wysłali próbki ze znalezionych osobników do innych laboratoriów. Badana jest hipoteza efektu tzw. czerwonego przypływu, czyli przypływu oceanu zabarwionego od występujących w nim mikroorganizmów a zwłaszcza alg.

 

Dodają jednak, że jest to mało prawdopodobne, bo nie zaobserwowano ostatnio tego zjawiska w obrębie tego obszaru.

 

Instytut MOTE informuje, że pojawienie się martwych pojedynczych osobników nie jest czymś niezwykłym ale znajdowanie grup martwych zwierząt w odstępie kilku dni jest czymś niespotykanym.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Herubinek

To jak plagi egipskie na

To jak plagi egipskie na skalę całego globu. Naukowcy wiedzą dlaczego tak jest. Oni po prostu nie mogą o tym pisać. Łatwiej się rządzi głupim tłumem niż ludzmi mądrymi. Przyczyna może być bardzo prosta np modyfikowana żywność która nie jest przyswajalna przez organizmy żywe. Pszczół już prawie nie ma. Obliczono że na każdy milion uli, 300 000 ginie rocznie.

Skomentuj