Na Florydzie powstało wielkie zapadlisko, które może pochłonąć pobliskie domy

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Potężny huragan Michael, który w październiku przetoczył się przez Florydę, doprowadził do powstania dużego zapadliska. Dziura w ziemi posiada spore rozmiary i stale powiększa się, zagrażając tamtejszej społeczności.

 

Zapadlisko powstało w miasteczku Bristol w wyniku intensywnych opadów deszczu, które dwa miesiące temu sprowadził huragan Michael. 30 listopada, dziura posiadała około 76 m długości, 18 m szerokości i 15 m głębokości i stale powiększa się.

Wielkie zapadlisko pochłonęło już drzewa, część chodnika i ulicy oraz słup energetyczny. Jeśli władze na czas nie rozwiążą tego problemu, dziura będzie się nadal powiększać i wkrótce może pochłonąć pobliskie domy oraz cmentarz. Niektórzy mieszkańcy już musieli zostać ewakuowani.

 

Miasto otrzymało od rządu ponad 200 tysięcy dolarów wsparcia finansowego na niezbędne naprawy, które rozpoczęły się w środę. Pracownicy muszą najpierw posprzątać śmieci, które mieszkańcy wrzucili do zapadliska, a następnie odbudować kanalizację burzową, chodnik i jezdnię oraz zasypać dziurę ziemią.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Wojox

Floryda leży na terenie

Floryda leży na terenie pełnym jaskiń wypełnionych słodką wodą.

Chciwi farmerzy wypompowali tę wodę do podlewania potężnych plantacji truskawek .

Powstały tam puste przestrzenie, woda to spajała i trzymała w ryzach. Teraz tam wszystko się zapada. Tak działają Anglosasi, tylko zysk i brak myślenia. Podobnie działa wydobycie gazu metoda szczelinowania . 

Jednocześnie na Florydzie jest zakaz posiadania warzywniaka przy domu aby tylko BIG farmerzy mogli czerpać wodę... 

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Skomentuj