Realna groźba wymycia do oceanu i gruntu radioaktywnej wody składowanej w Fukushimie

Kategorie: 

Potężny tajfun jest kolejną katastrofą, która zdarzyła się w niszczonej kataklizmami Japonii. Przyniósł ulewne deszcze i powodzie, które spowodowały śmierć sześciu osób. Tajfun Roke jest na dobrej drodze do trafienia w Fukushimę, gdzie po tsunami z marca inżynierowie wciąż borykają się ze stabilizacją pracy elektrowni jądrowej.

 

Istnieją obawy, że deszcz może spowodować rozległe skażenie morza radioaktywną wodą składowaną na terenie zakładu. W Japonii ponad milion ludzi wezwano do ewakuacji ze swoich domów a ponad 330 tysięcy ludzi pozostaje w obszarze ryzyka. Tajfun dotarł w środę po południu (05:00 UTC).

 

Według symulacji burza zahaczy o Tokio i przesunie się ku prefekturze Fukushima, a następnie zejdzie wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża, które zostało zniszczone przez trzęsienie ziemi z 11 marca i następujące po nim tsunami.

Korespondent BBC z Tokio Roland Buerk mówi, że w elektrowni jądrowej Fukushima pozostają baseny radioaktywnej wody i istnieje obawa, że ​​ciężkie ulewy mogą spowodować ich przepełnienie oraz spłynięcie do morza lub wód gruntowych.

 

Kilka autostrad zostało zamkniętych, a setki lotów odwołanych. Producent samochodów Toyota zawiesza produkcję w 11 z 15 fabryk. Agencja meteorologiczna Japonii wezwała do " najwyższego poziomu ostrożności ze względu na intensywne opady deszczu, silny wiatr i wysokie fale."

 

Agencja ostrzega przed ulewami na dużym obszarze kraju, mówiąc, że w niektórych miejscach może spaść nawet 50mm deszczu w ciągu godziny.  Jest to drugi w krótkim czasie tajfun, który uderzył w Japonię.

 

 

Źródło: http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-pacific-14998561

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika lacher

Chyba czas na zrelacjonowanie

Chyba czas na zrelacjonowanie przez instytucje międzynarodowe co uczyniły do tej pory wspólnie z Japonią w sprawie likwidacji problemów Fukushimy. Byłaby to jakaś mobilizacja do podjęcia działań i wsparcia Japonii technologicznie w tej sytuacji .

Portret użytkownika mazi japonia

Troche nie swierzy material

Troche nie swierzy material bo tajfun juz przeszedl a osoby poniosly smierc na wlasne zyczenie zarzadzona byla ewakulacja ale jak to japonczycy niemal nikt nie ewakulowal sie do ostatnich chwil. I jakie 50mm? Padalo nawet po 80mm a miejscami w ciagu 24h spadlo 1000mm deszczu.

Portret użytkownika nestor

Fukushima od samego poczatku

Fukushima od samego poczatku była owiana tajemnicą. Cięzko stwierdzić na ile realne sa wszystkie informacje podawane przez TEPCO do mediów. Moim zdaniem doszło do wiele większego skarzenia niż w przypadku Czarnobyla i do tego wiekszość pierwiastków promieniotwórczych poszła do oceanu.  

Głos rozsądku

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem