Wypadek w obrębie reaktora numer 3 w Fukushimie

Kategorie: 

źródło: TEPCO

W basenie nad reaktorem numer 3 w Fukushimie znajduje się wypalone paliwo jądrowe z tej jednostki uszkodzonej elektrowni jądrowej. Poinformowano właśnie, że doszło tam do wypadku.  W momencie wydobycia resztek cementu do zbiornika z niebezpiecznymi substancjami upadła duża metalowa konstrukcja.

Wysięgnik uderzył w ściany basenu metalowymi belkami o długości 7,3 m i ciężarze 470 kg, tak, że spadły.  Przedstawiciele firmy TEPCO, operatora elektrowni, stwierdzili, że wypadek nie wywołuje żadnych zakłóceń dla systemów chłodzenia basenów z wypalonym paliwem jądrowym i innych kluczowych części trzeciego reaktora.  Jednakże, firma przyznała, że ​​"powstał poważny problem", które mogłyby skomplikować operację usunięcia wypalonych prętów paliwowych.

 

Pracownicy elektrowni Fukushima rozpoczęli przygotowania do usuwania zużytych.  Prace mające na celu usunięcie wypalonego paliwa rozpoczną się pod koniec 2013 r., a ostateczny demontaż elektrowni jądrowej zajmie, co najmniej 40 lat.  Do roku 2015, likwidatorzy planują wyodrębnienie wypalonego paliwa z czterech jednostek.  Usuwanie stopionego paliwa z wnętrza reaktorów ma się rozpocząć przed 2022.

 

Baseny ze zużytym paliwem jądrowym znajdujące się na wysokości drugiego piętra są bardzo duzym klopotem, w tej chwili zdecydowanie większym niż praca reaktorów. Zwłaszcza ze względu na ich niefortunną lokalizację istnieje ryzyko rozszczelnienia co skutkowac będzie skażeniem. Wiadomo, że przebiega tam wciąż reakcja łańcuchowa i to dlatego przedstawiciele TEPCO wspominali o działającym chłodzeniu. Te baseny muszą być chłodzone aby opanowywać sytuację w ich obrębie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Sambor

"Wiadomo, że przebiega tam

"Wiadomo, że przebiega tam wciąż reakcja łańcuchowa.." - to nie jest reakcja łańcuchowa. Gdyby to była łąńcuchowa, to już by tego reaktora nie było, fruwał by w powietrzu w postaci pyłu, jak wieża WTC.To reakcja jądrowa, ale nie łańcuchowa. Pręty te są juz zużyte i mają zbyt mało zagęszczenie aktywnych atomów do przekroczenia bariery rekacji łancuchowej.

Portret użytkownika Gaolo

UWAGA SARKAZM i IRONIA!!!

UWAGA SARKAZM i IRONIA!!! Wielkie mi wypadki!!! Przecież już po rodzimych polskich reklamach widać że energia atomowa jest bezpieczna jak żadna inna. Czytając ten artykuł przypomniała mi się właśnie polska propagandowa reklama z Panem który trzyma szkiełko w ręku i mów że zurzyte paliwo (czyt. brudy których nie da się usunąć przez bardzo długi czas) zatapia się właśnie w takich szkiełkach... Myślę że w Japonii nikt nie widział tej reklamy, a powinni bo napewno wysoce rozwinięci technologicznie japończycy powinni już dawno na to wpaść. Naprawdę szkoda mi każdego człowieka któremu nieodpowiedzialni idioci brudzą w ogródku. 

Portret użytkownika Zenek

Widocznie Japońce jako nacja

Widocznie Japońce jako nacja uposledzona technologicznie nie wymysliła jeszcze ze aby sie pozbyć nuklearnej promieniotwórczości z narodu powinna na kilkaset lat wyemigrować na pustynie jak to przodkowie naszych "szklarzy" czynili. Kolejna nisza na bisness - szkolenie Japońców.
 
 

Portret użytkownika Rasta4Peace

Dużo szybciej będzie porządek

Dużo szybciej będzie porządek zrobiony z fukushimą, póki co wciąż są wylewane ogromne ilośći tych radioaktywnych zanieczyszczen do wody, skutkiem tego są masowe zgony wodnego i powietrznego świata.Przez ostatnie 12 lat technologia wystrzeliła wręcz z tępem swoich postępów, jesteśmy w momencie gdzie zaczynają się pomysły na wolną energie, nieograniczoną, niezaczyszczającą. Potrzeba nam tylko troche Miłości Pokoju i Szacunku jako cywilizacja, a technologia ruszy szybciej niż przez te 12 lat.

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika Ihsen777

Te pomysły leżą już dawno w

Te pomysły leżą już dawno w zakużonej szafie z napisem darmowa energia! ale nie jest na rękę władcom było oddać tą technologię... teraz wdraża się śmieszne wiatraki i inne ... żal. Teraz kombinują kiedy dać nową energie i utrzymać władzę w danym sektorze aby przypadkiem ludzie nie znaleźli obejścia ... jak ma się źródło darmowej energii i grunt to już mamy podstawę do niezależności ... ogrzejemy się jedzono nam wyrośnie w każdej porze roku bo energia i grzanie jest za darmo :).Wszystko co się dzieje na świecie jest pokierowane rpzez tych którzy rządzą ... i jeszcze udaje się niektórych przekonać, że dzieję się oświecenie! I tak czekamy jak takie wygłodniałe psy na ochłapy i cieszymy sie, że wreszcie coś się zmienia. A to część planu... Uwierzę że coś się zmienia jak cała prawda zostanie ujawniona wszyscy winni zidentyfikowany by wiedzieć z kim mamy do czynienia i wtedy można myśleć o względnej wolności.

Portret użytkownika MonaLisa

Dzięki, Bandyto, za

Dzięki, Bandyto, za super-dobry, wyrafinowany  żart! Myślę, nie tylko mi poprawie po przeczytaniu nastrój w taki pochmurny ranek!Teraz co raz, no nowe głupie przepisy ida z unii. Bycie teraz gejem czy lesbi - to zaszczyt...Myślę, ze te wypadki w atomowniach i próby detonacji broni atomowej jednak wpływają na poziom i ilość szarych komórek u ludzi, co raz mniej tych komórek, i co raz bardziej są zdegenerowane.

Skomentuj