Radioaktywny Cez-137 odnaleziony w wodzie pitnej w Tokio

Kategorie: 

Woda pitna w Japonii nadal z izotopami

Radioaktywny cez-137 został znaleziony w Tokio w wodzie z kranu. To pierwszy raz od kwietnia, gdy zanotowano podwyższone poziomy tego izotopu. Wszystko w wyniku tego, że Japonia nadal zmaga się z najgorszą awarią atomową w ostatnich 25 latach. Do tej pory poziom skażenia był poniżej granicy bezpieczeństwa ustalonej przez rząd.

 

Cez-137 zarejestrowano w ilości 0,14 bekereli na kilogram, 2 lipca w miejscowości Shinjuku. We wczoraj pobranych próbkach nie wykryto dawki Cezu a w porównaniu z 0,21 bekereli z 22 kwietnia, jak twierdzi Tokijski Miejski Instytut Zdrowia Publicznego tendencja jest spadkowa. Agencja powiedziała na swojej stronie internetowej, że nie wykryto również cezu-134 ani jodu-131.

 

Japonia walczy ze skutkami wycieków promieniowania do powietrza, gleby i wody, po trzęsieniu ziemi i tsunami z 11 marca, które unieruchomiło systemy chłodzenia w należącej do Tokyo Electric Power Co elektrowni jądrowej Fukushima Daiichi. W wyniku kataklizmu doszło do uszkodzeń w trzech z sześciu reaktorów. 

 

Produkty spożywcze znajdujące się w promieniu 360 km od zakładu w tym szpinak, grzyby, pędy bambusa, herbata, mleko, śliwki i ryby zostały uznane za skażone cezem i jodem. Długotrwałe narażenie na promieniowanie w powietrzu, ziemi i w żywności może powodować białaczkę i inne nowotwory. 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Andrzej1

Aby skutecznie się obronić

Aby skutecznie się obronić przed wchłanianiem promieniotwórczego jodu, płyn zawierający jod nie promieniotwórczy trzeba pić na 3-4 dni przed możliwym skażeniem, picie go w trakcie lub po skażeniu nic nie daje.
Japonia nie przyznaje się do tego, że awaria do której doszło w Fukushima Daiichi jest poważniejsza niż ta w Czarnobylu!

Portret użytkownika Kruczysko

Nie przyznają się nigdy :).

Nie przyznają się nigdy :). Czarnobyl to był pikus w porównaniu do fokushimy. W Czarnobylu przynajmniej w pore zareagowano i zalano reaktor płynnym azotem i betonem co szybko zadziałało i działa do dzisiaj. W Japonii przez wiele tygodni uwalniały sie do atmosfery cząsteczki promieniotwórcze i pewnie uwalniane są nadal ale blokada informacji nie pozwala na weryfikację tego co obecnie sie tam dzieje. 
W kazdym razie na bank odbije się to na nas już wkrótce... Nie mówią nic o najgorszym, o plutonie czemu? Można się tylko domyslać... 

Karuzela, karuzela....
Świat sie kręci i...   umiera...

Portret użytkownika lupus

Chodziło mi bardziej o sam

Chodziło mi bardziej o sam fakt przyjmowania prewencyjnie czegoś, co potencjalnie miało uchronić nas przed kumulacją radioaktywnego jodu. Czy cokolwiek to dało?-nie wiem, na pewno wszelakich chorób tarczycy jest o wiele więcej- każdy endokrynolog to przyzna.

Portret użytkownika Kausz

Zycie bez wody byloby

Zycie bez wody byloby straszne a widac iz woda staje sie dobrem nabytym spojrzmy na afryke i co sie tam dzieje ludzie uciekaja z kraju do kraju bo susza pustoszy wsrod ludzi.. ciezko zrozumiec czemu nie potrafimy dla nich nic zrobic moze dlatego ze nie bardzo chcemy??!! Sam sobie gdyba mysle ze byloby to piekne zycie niesc pomoc w sposob skuteczny.. pozdrawiam

Strony

Skomentuj