Jedna czwarta morskich gatunków roślin i zwierząt może wkrótce zniknąć z powierzchni Ziemi

Kategorie: 

Naukowcy twierdzą, że 20% do 25% fauny i flory morskiej jest zagrożone wyginięciem z powodu ingerencji człowieka w ich środowisko. Pełny raport z badania opublikowano w czasopiśmie Current Biology.

 

Biolodzy twierdzą, że dotychczas uważano, że działalność człowieka jest o wiele bardziej szkodliwa głównie dla roślin i zwierząt lądowych. Jednak ostatnie badania pokazują, że przełowienie, zrzuty wody z odpadów przemysłowych, transport paliwa - wszystko to zagraża istnieniu około jednej czwartej wszystkich organizmów morskich.

 

Naukowcy piszą, a to ich rozpaczliwy apel, że do ratowania zwierząt i roślin na morzu i lądzie, trzeba przekonać wszystkich mieszkańców naszej planety.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika J

Tak właśnie przebiega

Tak właśnie przebiega ewolucja. Nic nie jest trwałe. Gdyby nie masowe wymieranie dinozaurów i innych gadów nie byłoby miejsca dla ssaków i człowieka współczesnego. Kolejny okres wielkiego wymierania który się rozpoczął za sprawą człowieka otworzy Ziemię na kolejne etapy ewolucji, powstanie nowych gatunków, bardziej inteligentnych i świadomych. Człowiek jest tylko kolejnym ogniwem przejściowym w niekończącym się łańcuchu gatunków. Antropocentryczny punkt widzenia rychłe (w skali planetarnej) wyginięcie gatunku ludzkiego postrzega jako ogromną tragedię. Szersze spojrzenie pozwala dostrzec zarówno szaleństwo Ludzkości jak i stopniowy wzrost świadomości ludzi. Dylemat czy Ludzkość przetrwa zasłania tylko piękno (zaprojektowanego przez Boga ?) procesu ewolucji. Kolejny próg wzrostu świadomości żyjących istot będzie niewątpliwie przekroczony, czy dokona tego Ludzkość czy następny gatunek nie ma znaczenia. Bóg/Wszechświat/Świadomość ma dużo czasu.

Portret użytkownika 777

Teraz jest wojna genetyczna,

Teraz jest wojna genetyczna, Rosja zabroniła trucizny a my w Polsce jesteśmy truci tak jak amerykanie !

Obecnie wszyscy mają mieć zmienione DNA przez jedzenie specjalnie zmodyfikowanej żywności, która przenosi specjalne trujące geny !

Wszyscy będą zmieni w jakieś GMO istoty jak się nie sprzeciwimy tych co nas sprzedali dla kampani genetycznych !
http://innemedium.pl/wiadomosc/prawdziwy-wladca-pierscieni-czesc-ii
Jedyna obrona to modlitwa do Chrystusa Pana i Maryji Dziewicy i jej niepokalanego serca !
 
 
777, od długiego czasu wstawiasz na tym portalu niemal identyczne komentarze i spamujesz tymi samymi linkami. Otrzymałeś już dwa ostrzeżenia ale nie dostosowałeś się. W związku z tym dostajesz bana na czas nieokreślony.
Moderacja-John Moll

Portret użytkownika ewa11

Jon Mol moze ty sobie zrób

Jon Mol moze ty sobie zrób przerwę,bo zasmiecasz bloga tymi swoimi
moderkami!
jak jakiś tyran,komu przeszkadza innych opinia?potem piszecie jak to nami rządzą,a na jakims blogu uciszacie ludzi!
co to za dyskryminacja ludzi z powodu wiary!
bo ty moderancie bardzo nie lubisz slowa-Bog!
 
 

Jeśli nie trzymasz się swoich wartości podczas trudnych czasów, to nie są one wartościami, lecz hobby.

Portret użytkownika Gary McKinnon

Przeklejam to co napisałem w

Przeklejam to co napisałem w komentarzu  LUDZKOSC JEST W POLOWIE DROGI DO ZNISZCZENIA PLANETY.opowiem wam o nadurzyciach rządów i wielkiego biznesu.ilu z was slyszalo i silnikach napedzanych alkocholem,odpadami woda o palliwooszczednych gaznikach?idea silnika spalinowego jest od 70 lat przestarzala ale kartele paliwowe i sokrumpowane prawo zmuszaja nas do spalania ropy od ponad 100 lat.wielki biznes odpowiada za zatrucie naszej wody powietrza i pozywienia.wizje ginacego swiata przeslaniaja im pieniadze .ile wycieków ropy przetrwamy?miliony galonów niszcza oceany i życie miedzyinnymi plamkton zrudlo 60 do 90 procent tlenu pedacym podstawa morskiego ekosystemu zrudla naszego wyrzywienia .ale plankton ginie .zalali caly swiat toksycznymi odpadami .kontroluja ustawodastwo i kontroluja prawo .prawo pozwala nakladac grzywny w wysokosci 25 tysiecy dolarow dziennie.firma zarabiajaca 10 milionow za topienie odpadow moze sie czuc bezkarna.opanowali media by zniewolic umysły.zamkneli nam usta ,nazywaja nas fanatykami .zostalismy zniszczeni chemicznie i genetycznie bez naszej wiedzy .odczuja to nasze dzieci .trucizna ta nas zabija ,a my sie nawet niespostrzezemy kiedy.ilu z nas uwierzylo by 40 lat tem ze smog ograniczy widocznosc do 15 metrów ze powierze zmieni sie w trujacy gaz ,ze niebedziemy mogli pic wody z kranu.odebrano nam prawa dane przez (boga).niestety wolimy tego niedostrzegac .co mozemy zrobic ?powołajmy nowe władze głóche na naciski przmysłowców ktore nie pozwola by powstawaly odpady nieulegajace bidegradacji .puki jednak zasmiecanie przynosi zyski firmy beda dalej robily to co uwazaja za stosowne .musimy na nich wymuc odpowiednie dzialania jesli to nieprzyniesie skkótkow  zbierzemy siebie i środki by im wymierzyc sprawiedliwosć .wiemy juz jak postapić.
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
      ___  __      
__ _ / _ \ / _\ /\ /\
/ _` | / /_)/ \ \ / //_/
| (_| | / ___/ _\ \ / __ \
\__, | \/ \__/ \/ \/
|___/
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII