W wodach przybrzeżnych Wielkiej Brytanii, złowiono gigantycznego węgorza

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Brytyjscy rybacy z Plymouth w hrabstwie Devon, złowili gigantycznego potwora morskiego. Na pierwszy rzut oka wygląda jak jakieś prehistoryczne zwierze. Jednak, nie jest to żywa skamielina ani nieznany dotychczas gatunek. Okazało się, że rekordowo wielki węgorz.

 

Długość rekordowego węgorza wyniosła 6 metrów, a jego waga to 72 kg. Rybakom udało się pobić rekord jednego z ich kolegów, który w 1995 roku złowił węgorza o wadze 59 kg. Aż trudno uwierzyć, że takie stworzenia mieszkają w europejskich wodach przybrzeżnych.

Ogromny węgorz został złapany przez rybaków trawlera "Hope". Zwykle węgorze próbują się ukrywać wśród raf koralowych i zatopionych statków gdzieś na Karaibach. Jednak od czasu do czasu migrują, a wtedy muszą wznieść się z dna ku powierzchni w poszukiwaniu pożywienia. Mimo swojej wielkości, złapanie takiego okazu w rybackie sieci  zdaniem kapitana jednostki, nie było czymś szczególnie trudnym.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika LukatronPL

Jaki Węgorz? Węgorza to masz

Jaki Węgorz? Węgorza to masz w naszych wodach, ta ryba to KONGER !
ps. Kongery to ryby z rodziny węgorzowarych ale to całkiem odmienny gatunek, żyją na stałe min.w morzu Północnym, i to nie jest żadna sensacja jak podaje ten portral... Zresztą to samo powiedział rybak.
 
Jak coś kopiujecie bezmyślnie z netu to chociaż sprawdzcie źródło a nie przepisujcie głupoty pisane przez ludzi dla których każda długa r
yba to np. węgorz Smile

Portret użytkownika Pulsar

@Medium A czy ja coś pisałem

@Medium
A czy ja coś pisałem o sztucznej chodowli mięsa u pseudorolników ?
Nie wiem jakie masz IQ -ale omawiamy temat w/w ryby, a nie sztucznego chowu bydła czy świń. Doskonale wiem czym nas teraz karmią.
Ktoś tu napisał, iż to jest ryba Konger.  Znalazłem takie dane o tej rybie:
http://www.fishing.pl/ryby/ryby-swiata/konger

Quote:
Maksymalna długość 3 m (samice ważą około 65 kg). (...)
Konger jest rybą o bardzo małym gospodarczym znaczeniu, gdyż jego mięso jest suche i ościste. Z tych względów, jeśli już trafia na rynek, to wyłącznie w stanic wędzonym.

Skoro w artykule podano, iż ryba miała 6 metrów, a zwykle normą jest 3 metry, to znaczy że to stary osobnik jest.  A skoro stary to i niesmaczny jak to u ryb bywa. Więc o co Ci chodzi człowieku ?!

Strony

Skomentuj