„Republiki Ludowe" z Litwy i Łotwy wzbudzają uzasadniony niepokój w krajach bałtyckich

Kategorie: 

Prorosyjscy użytkownicy Facebooka, mieszkający na Łotwie, opublikowali onlina logo „Łatgalia Republika Ludowa", informują łotewskie media. Logo pojawiło się w komentarzach do postu Władimira Lindermana, działacza politycznego, który krytykuje łotewskiego prezydenta za odmowę udziału przedstawicieli Łotwy w obchodach zakończenia wojny, zaplanowanych na 9 maja br. w Moskwie.

 

Rosjanie na Łotwie coraz głośniej domagają się uznania Łatgalii, jako odrębnego państwa. Łotewska policja bezpieczeństwa w ostatnich dniach jest bardzo aktywna. Istnieją przesłanki, które świadczą o tym, że wzmagają się prorosyjskie akcje o charakterze antyłotewskim.

Ostatnio w sieci pojawiła się także strona Wileńskiej Republiki Ludowej, której autorzy domagają się oderwania od Litwy polskich regionów. Edward Trusiewicz, polski polityk, działający na Litwie, odcina się od tego przedsięwzięcia i nazywa je „tanią prowokacją”.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika kimbur

Adminie - doskonały i

Adminie - doskonały i potrzebny artykuł, brawo!
Nasuwa się więc pytanie: Dlaczego znowu wygra kandydat-prezydent, który istniejący stan rzeczy ugruntowuje i spycha Polskę i Polaków na krawędź?

Portret użytkownika TSunaMI

Przepraszam że teraz dopiero

Przepraszam że teraz dopiero to komentuje ale Pulsarze na jakiej podstawie blokujesz moje i innych użytkowników wypowiedzi,co wstawienie śmiesznego obrazka w ramach komentarzu to złamanie regulaminu ani to nie wulgarne ani nie obraża nikogo,gdzie jest moje prawo do wolności słowa jeśli się pytam?Blokujesz wypowiedzi ,które nie dopasowują się do twojego myślenia dla ciebie jesteśmy zwykłymi bandytami ruskimi trollami bo mamy własne zdanie i nie łykamy na ślepo tego co nam serwuje mainstream.Jednocześnie pozwalasz na wstawianie tu takich komentarzy jak wzk i aprobujesz je,przepraszam ,że to mówie ale straciłem do ciebie szacunek pulsarze,bo skoro ty i cała reszta twoich przyjaciół klaus włodi delta opisujecie osoby mojego pokroju czyli AMR,achillesa i innych jak ruskich agentów,sprzedawczyków za ruble i bandytów to trudno mi to tolerowac 

Ban - zaśmiecanie portalu.
Moderacja

Portret użytkownika antywladza

TSunaMI, a kim są ludzie,

TSunaMI, a kim są ludzie, którzy nie rozumieją co robiło tutaj rosyjskie NKWD? Jak niemieckie służby z rosyjskimi inspirowały ludobójstwa na Ukrainie i w Polsce. Nie pomyślałeś, że ludobójstwa to nie robota ludności cywilnej tylko służb?
Nie wiesz nic o tym i chciałbyś, żeby ruscy mordowali ludzi na Ukrainie, forsując propagandę rosyjską o Banderowcach. Nie wiesz o tym, że w Polsce mit Ukraińców bierze się z tego, że rosyjskie bandziory grasowały po Polsce i nazywani byli Ukraińcami? Banderowcy to rosyjska propaganda, grająca na uczuciach Polaków, wygnanych i mordowanych na Ukrainie, chodzi o pamięć o czystkach np. na Wołyniu. Rosyjskie służby grają tym perfidnie na uczuciach Polaków, żeby skłócić naród Ukraińców i mieć zaplecze moralne do wkroczenia na Ukrainę. Ale załóżmy, że są ludzie, którzy chcieliby ukarania Ukrainy za to co tam się stało na Wołyniu, to jednak nie tędy droga. Rosja nie jest właściwym organem do wymierzania sprawiedliwości. Rosja jak ktoś kiedyś powiedział, nie jest państwem, to stan umysłu. To ludzie pozbawieni człowieczeństwa.

Portret użytkownika klrmf

A co jest smiesznego w tym

A co jest smiesznego w tym obrazku? Może to nie jest podwórkowy wulgaryzm, ale jego wydżwięk jest obrażliwy i niczego nie wnosi w dyskusję, poza tym, że umiesz rzucac mięsem lepiej jak obszczymurki, którzy na tym zęby zgryźli. Jak tak srasz na nas to zmiataj na inny murek i tam sie popisuj wśród swoich!

Portret użytkownika TSunaMI

klrmf napisał: A co jest

klrmf wrote:

A co jest smiesznego w tym obrazku? Może to nie jest podwórkowy wulgaryzm, ale jego wydżwięk jest obrażliwy i niczego nie wnosi w dyskusję, poza tym, że umiesz rzucac mięsem lepiej jak obszczymurki, którzy na tym zęby zgryźli. Jak tak srasz na nas to zmiataj na inny murek i tam sie popisuj wśród swoich!

[...]
Off-topic
Wymoderowano na podstawie § 6 pkt 8 regulaminu serwisu.
moderator @pulsar

Ban - zaśmiecanie portalu.
Moderacja

Portret użytkownika wielebny Hektor

Zanim Twój zegarek @WzK

Zanim Twój zegarek @WzK odmierzy kolejne 60 sekund, kolejny pacjent naszej służby zdrowia, w naszym „pięknym” kraju, przegra walkę np. z rakiem, jakiś komornik zarobi kolejne kilkanaście tysięcy złotych (bo przecież wszyscy wiedzą, że niektórzy komornicy w tydzień potrafią zarobić milion, a inni komornicy „gwiazdorzy”, w słynnym programie telewizyjnym chełpili się, gdy odbierali rolnikom ich „ojcowiznę”, traktory, maszyny a nawet jednej biednej kobiecie słoiki z konfiturami!).
Minuta minęła, ktoś kolejny, no przecież, nie ze swojej winy stracił pracę, i chociaż już kilka dobrych lat ciężko harował i spłacał kredyt np. w słynnych frankach, to teraz jego żona i dzieci płaczą!
 
A Ty obłudniku chcesz by ludzie mieli jakieś sentymenty, wobec kogo?
Może, wobec tłustych kłamliwych polityków, a może wobec nierobów urzędników, którzy jedynie co dobrze potrafią, to zniszczyć innym ludziom życie!
Za kogo, twoim zdaniem młodzi ludzie, mają teraz ginąć na wojnie do której wam tak śpieszno?
Dlaczego, 150 tysięcy młodzieńców ma się wkrótce stawić na komisje wojskowe?
Dlaczego, Twoim zdaniem wszyscy ludzie powinni lubić UE, USA, Izrael, a gdy ktoś mówi, że nasza gospodarka przez cwaniaków została rozkradziona to „ruskie trolle”?
Nigdy nie powiem, że Rosja jest lepsza, albo USA lepsze, albo ten czy tamten, bo tak naprawdę widać, że nikt, żaden obcy rząd nie ma wobec nas Polaków jakiś szczególnych sentymentów, stale natomiast podkreślam, że w KAŻDYM kraju na Ziemi znajdują się ludzie o szczerych sercach, którzy pragną żyć w pokoju i nikomu nie wadzą!
Ludzie odwiedzają ZnZ i inne portale bo szukają prawdy i alternatywy, od tej przeklętej, diabelskiej, szarej rzeczywistości, w tym kraju gdzie cierpienia są coraz częstsze, wręcz wszechobecne i dlatego niektórzy stają się „pożytecznymi idiotami” dla „ruskich trolli”, jednak każdy kolejny rząd niewiele ma im do zaoferowania, oprócz skutecznego skłócania ludzi ze sobą i pogłębiania wzajemnej nienawiści, przez co sąsiad sąsiada gotów „w łyżce wody utopić”...

Portret użytkownika Oczywisty

Hektorze,   Jest jeszcze

Hektorze,
 
Jest jeszcze nadzieja. Zawsze w historii tam gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Wierzę, że tym razem trzecią siłą stanie się prawda. Pomimo niespotykanej ofensywy trolli, jaką nawet tu można zaobserwować, "wszystko co jest potrzebne aby upadły tyranie, to aby ludzie zaczęli myśleć samodzielnie"...

Portret użytkownika Wlodi

Ruska prowokacja. Trzeba byc

Ruska prowokacja.

Trzeba byc gotowym by przy pierwszym wychyleniu sie ruskich troli na ulicach w Polsce dac im w leb tak zeby na kremlu uslyszeli.

Zakaz wstepu do Europu dla ruskich bobli. Zeby putin nie musial ich pozniej ratowac.

Portret użytkownika logika pragmatyczna

A co powiedział świętej

A co powiedział świętej pamięci prof. Lech Kaczyński prezydent Polski, zamordowany w 2010 roku, właśnie za te słowa wypowiedziane w Gruzji? „Wiemy świetnie, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, a później może i czas na mój kraj, na Polskę!” 4 lata przed agresją na Ukrainę. Rosja już anektowała Krym i teraz weszła do części Ukrainy. Skąd miał taką wiedzę Lech Kaczyński? Nikt wtedy nie przypuszczał, że Rosja może zaatakować Ukrainę. Atak na Gruzję był czymś abstrakcyjnym. Dziś odzywa się tzw. V kolumna rosyjska w krajach nadbałtyckich, jutro Putin będzie twierdził, że wkracza na Litwę, by ratować obywateli rosyjskich. Propaganda rosyjska wmawia nam, że na Ukrainie są jacyś Banderowcy, kimkolwiek są, walczą o swoją ziemię. Jeśli im się nie uda obronić ziemi ukraińskiej, rosyjscy terroryści dojdą do granic Polski. A wtedy... dobrze wiadomo co wtedy. Rosja nie ma hamulców.

Portret użytkownika krokusss

Bzdura .Putin gdyby chciał

Bzdura .Putin gdyby chciał ,to już dawno by zajął całą Ukrainę w góra trzy dni .Ale tego nie chce,bo po co mu banderowski balast .Inna sprawa,że ludzie ze wschodu Ukrainy chcą do Rosji i trzeba im to jakoś umożliwić,a nie ich brutalnie mordować.A Polska to w ogóle nie wiem ,po co by mu była.Taki zrujnowany kraj ,ruina.

Portret użytkownika zegnajpropagandorosyjska

Tak mówili ludzie

Tak mówili ludzie wyśmiewający prof. Lecha Kaczyńskiego. Śmiali się: "gdzie Putin na Ukrainę?"
Dzisiaj taka treść "Do polski nie dojdzie..." to pobożne życzenia, lub V kolumna rosyjska. Jak napisałeś zdanie "do polski"? Kim ty jesteś? Nie szanujesz własnego kraju? Czy jesteś analfabetą? Tacy ludzie co nie szanują Polski, głosują na Tuska, który umawia się za plecami Polaków z Putinem. Myślą, że jak tu będą Niemcy, czy Rosja to im będzie lepiej. Ich dzieci nie będą pracować za 1500 zł, lecz za 1500 niemieckich centów w obozie koncentracyjnym lub obozie pracy, lub za 1500 rubli. Mam wrażenie, że prawica, ma mohery, ale lewica ma zryte berety.

Portret użytkownika achiles

W dzisiejszej judoPOLONI,

W dzisiejszej judoPOLONI, mało kto z większości dostaje na rękę 1500 zł, ba to mało, mało już kto może pracować, na umowę stałą o pracę, a zaiwania, by móc co do gara, dla swych dzieci włożyć na UMOWACH ŚMIECIOWYCH, nie mając żadnych praw pracowniczych, ani żadnego ubezpieczenia zdrowotnego zarówno, dla siebie, jak i swoich dzieci. Baa i to jeszcze mało, bo w dzisiejszej judoPOLONI wygnano z kraju za godniejszymi zarobkami ponad 3000000 młodych ludzi, najbardziej kreatywnych, młodych w przeważającej mierze i ogólnie kwiatu tego KRAJU, bo zazwyczaj są to ludzie z wyższym wykształceniem. Ale i to mało, bo się okazuje, że ci co pozostali i na jakieś tam w miarę godziwe posadki, zazwyczaj w urzędach załapali, już też muszą zaczynać pakować swe manatki i wybierać się na TAŚMY PRODUKCYJNA, ALBO ZMYWAKI, LUB DO PODCIERANIA W NIEMCZECH STARYCH ESMANÓW, którzy to w przeszłości ich dziadków rozstrzeliwali, a wszystko za przyczyną wywalenie w kosmos wszystkich tych, którzy się dali nabić w butelkę w kredyty LICHWIARSKIE udzielane we FRANKACH, tkz. FRANKOWICZÓW.  I w tym temacie mała ciekawostka z życia gwiazd i gwiazdeczek judoPOLONI, nawet super tuza aktorska do MAS urabiania, za pomocą ŚRODKÓW MASOWEGO OGŁUPIANIA, czyli niejaka KASIA CICHOPEK, wraz ze swoim wybrankiem życiowym, płaczą dziś w PRASIE, że się po tym co zrobili, dla obecnego systemu wydymani, gdyż ich kredyt właśnie wzrósł za dość spory domek, jaki sobie wybudowali, do kwoty, UWAGA, UWAGA, 21000 ( dwudziestu jeden tysięcy, na polskie złotych ), co miesiąc!!! I z czym ty zwierzaku, do POLAKÓW prawdziwych z tym swoim propagandowym wystąpieniem w powyższym wpisie. A co do swego guru byłego prezydenta KACZYŃSKIEGO, to posłuchaj chłopczyku, co on mówił do przedstawicieli NARODU NIBY WYBRANEGO, czyli, że POLACY będą puki on żyje oddawali swoje życie w imię ich bezpieczeństwa i interesy, tak w skrócie, co masz w necie, a jak sam nie znajdziesz, to wielu z nas tu ci pomoże w tego odnalezieniu. 

Portret użytkownika krokusss

Już lepszy ruski but niż ten

Już lepszy ruski but niż ten żydowski ,który mamy obecnie.Pod ruskim butem to się jeszcze jakoś ludziom żyło .A pod tym żydowskim buciorem, to lepiej nie mówić.Takiej biedy jak teraz w Polsce to nawet za znienawidzonej komuny nie było.

Portret użytkownika antywladza

Achiles z krokusss rozumiecie

Achiles z krokusss rozumiecie co mówicie? „Lepiej oddać Polskę Rosji, bo rządzą jacyś niezidentyfikowani żydzi?” Zobaczcie jak sobie zaprzeczacie! Przecież ludzie głosują na PO, a PO się brata z Rosją. Ludzie głosują na lewicowe ugrupowania typu PO, PSL, SLD, które robią ustawy pod lobby biznesowe i ciągną kasę z podatników pod przymusem. To neolewica, neoliberalizm, czyli biznes przyssany do podatnika, neosocjalizm. SLD, PO, PSL, Palikot to sługusy Niemiec i Rosji. Rozkradają Polskę. Co wy tutaj proponujecie? Z deszczu pod rynnę. Albo nie rozumiecie co mówicie, albo jesteście V kolumną rosyjską. Jedno z dwóch.
A na marginesie wyjaśniając to co się działo w czasie II wojny światowej. To kto kazał mordować Polaków na Ukrainie? Kto kazał mordować Żydów? Wszystko odbywało się pod karabinami służb niemieckich i współpracujących z nimi rosyjskich tzw. NKWD i Stasi.
Rosja nas nie wyzwoliła z okupacji niemieckiej. Rosja nas napadła razem z Niemcami. Potem, gdy Stalin uznał, że nie opłaca mu się wspierać Hitlera, bo do wojny wkracza USA, Hitler zrozumiał to i go zaatakował. W konsekwencji Stalin czekał, aż Niemcy wybiją Polaków i wkroczył jako zwycięzca do Polski. Większość pracy wykonali alianci.

Portret użytkownika charis

z tvn24.pl : "Inna historia,

z tvn24.pl : "Inna historia, tym razem z Zakarpacia. W miasteczku Kolczyno w rejonie mukaczewskim ze 105 mężczyzn wezwanie do wojska udało się wręczyć... trzem. Okazało się, że dziewięciu nie ma pod adresem, na który wysłano powołanie, a 93 jeszcze w styczniu wyjechało do prac sezonowych. - W ciągu ostatnich 30 dni granicę państwową w obwodzie czerniowieckim przekroczyło 17 proc. wszystkich objętych obowiązkiem wojskowym w obwodzie. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że hostele i motele w przygranicznym rejonie Rumunii są po brzegi wypełnione unikającymi powołania do wojska Ukraińcami - informuje Biriukow"

Portret użytkownika WzK

 PO CZYM POZNAĆ RUSKIEGO

 PO CZYM POZNAĆ RUSKIEGO TROLLA NA POLSKICH PORTALACH
1. UKRAINA = BANDEROWCY. To dziś najpopularniejszy temat w internecie i jest to główny odcinek, na którym pracują obecnie „brygady sieciowe”. Widać to w każdym artykule na Onet/Interia/WP dotyczącym Ukrainy
2. ROSJA. Budowany jest pozytywny obraz Rosji. Putin przedstawiany jest jako prawdziwy mąż stanu, który prowadzi Rosję i trzyma porządek (często używane: rusofobiczne artykuły, rusofobiczny interlokutor, zachodnia nagonka na Rosję niepolskich/polskojęzycznych mediów etc)
3 ANTYAMERYKANIZM. Mocno krytykowane są Stany Zjednoczone. Przedstawiane są jako agresor, państwo niesprawiedliwe, stanowiące zagrożenie dla reszty świata. (często używane: zgniły zachód, jankesi, Polacy niewolnikami jankesów, Polacy w złotej klatce etc)
4 ZNIEWOLENIE POLSKI. Opisywanie 25-lecia wolności, jako gospodarczego i politycznego upadku państwa Polskiego (często używane: nienotowane w historii bezrobocie [bezrobocie po transformacji nigdy nie było tak niskie, jak na chwilę obecną], prywatyzacja, rozkradanie państwa, obce kapitalistyczne wpływy [czytaj zagraniczne inwestycje], Polacy niewolnikami na emigracji etc )
4. ANTYSEMITYZM. Tradycyjnie z poklaskiem dla Rosji idzie atakowanie „żydów”. Żydzi i Izrael przedstawiani są jako największy wróg Polski. Napuszczanie Polaków na Żydów i odwrotnie ma zresztą długą tradycję w Rosji, gdyż metody te stosowano już w zaborze rosyjskim oraz w PRL. Oprócz destabilizacji wewnętrznej (dziś już może mniej, ze względu na mały odsetek mniejszości w Polsce) Rosja uzyskuje też korzyść, pokazując Polskę jako odwiecznych antysemitów, co skutecznie utrudnia nam kontakty z zachodem.
5. ANTYUNIJNOŚĆ. Bruksela jest kolejnym po USA i Izraelu "największym wrogiem". Źródło wszelkiego zła i zepsucia. Najlepiej jakby Polska była poza Unią… co oczywiście byłoby korzystne dla Rosji.
6. WYBIELANIE HISTORII. Pokazywanie zaborów w dobrym świetle, minimalizowanie ofiar Rosyjskiej przemocy na terenie Polski, gloryfikowanie PRL. Wszyscy przeciwnicy Rosji to faszyści, naziści i banderowcy.
7. ZNIECHĘCANIE POLAKÓW DO WSZELKICH SOJUSZY. Czy to z USA, czy z Niemcami czy Litwą, czy Ukrainą. Każdy kto myśli o sojuszu jest „agentem” – najlepiej jak Polska „będzie sama”… dokładnie jak przez wybuchem Powstania Warszawskiego.
To są najważniejsze, stałe tematy jakimi kierują się brygady sieciowe. Oprócz tego działają też na określonych odcinkach, wynikających z zapotrzebowania w danej chwili. Dało się więc zauważyć swego czasu wzmożoną aktywność podczas rozmów o gazie łupkowym(wzrost ilości komentarzy zniechęcających do wydobycia komentarzy, straszenia), czy też podczas rosyjskich prób rakietowych(kiedy to chwalono rosyjską myśl techniczną, krytykując amerykańską).
STRUKTURA ORGANIZACYJNA
Brygady sieciowe tworzone są przez kilka osób przy normalnych, statutowych zadaniach oraz przez większe grupy przy masowych operacjach – takich jak np. ostatnie straszenie „banderowcami”. Kim są uczestnicy? Tego na 100% stwierdzić nie można, jednak potencjalni kandydaci to:
- pracownicy wywiadu, służby specjalne
- wynajęci przez służby Rosjanie znający polskie realia
- wynajęci przez służby Polacy, poprzez specjalistyczne agencje
- tzw pożyteczni idioci, czyli "Polscy patrioci", którym wydaje się że wszystko wiedzą o sytuacji politycznej, spiskach żydowskich, niemieckich, depopulacji. W rzeczywistości ogłupieni i zapędzeni w kozi róg. Nie są w stanie przed samym sobą przyznać się że to wszystko pic na wodę. Zburzyło by to im całe podwaliny funkcjonowania w społeczeństwie. Często członkowie ONR, NOP ale nie zawsze. 
Członkowie grupy na ogół mają dużą wiedzę na temat historii. Do pisania komentarzy używa się często specjalistycznego oprogramowania, umożliwiającego pisanie z kilku przeglądarek równocześnie - oczywiście łącząc się poprzez serwery proxy i oprogramowanie maskujące IP

Portret użytkownika gnago

To znaczy jak powiem że jako

To znaczy jak powiem że jako dzieciak za komuny całe wakacje -dwa miesiące byłem na obozach , koloniach będę ruskim trolem?
Jak opowiem że zajadałem sie niedostepnym dziś w handlu kaszkawałem to będe ruskim trolem?
Czy jak powiem że Madoff to żyd i żydami są decydenci twórcy kryzysu na śiwcie będę trolem?
 
A przeciez napisałem samą czysta PRAWDĘ

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem