„Republiki Ludowe" z Litwy i Łotwy wzbudzają uzasadniony niepokój w krajach bałtyckich

Kategorie: 

Prorosyjscy użytkownicy Facebooka, mieszkający na Łotwie, opublikowali onlina logo „Łatgalia Republika Ludowa", informują łotewskie media. Logo pojawiło się w komentarzach do postu Władimira Lindermana, działacza politycznego, który krytykuje łotewskiego prezydenta za odmowę udziału przedstawicieli Łotwy w obchodach zakończenia wojny, zaplanowanych na 9 maja br. w Moskwie.

 

Rosjanie na Łotwie coraz głośniej domagają się uznania Łatgalii, jako odrębnego państwa. Łotewska policja bezpieczeństwa w ostatnich dniach jest bardzo aktywna. Istnieją przesłanki, które świadczą o tym, że wzmagają się prorosyjskie akcje o charakterze antyłotewskim.

Ostatnio w sieci pojawiła się także strona Wileńskiej Republiki Ludowej, której autorzy domagają się oderwania od Litwy polskich regionów. Edward Trusiewicz, polski polityk, działający na Litwie, odcina się od tego przedsięwzięcia i nazywa je „tanią prowokacją”.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika kimbur

Adminie - doskonały i

Adminie - doskonały i potrzebny artykuł, brawo!
Nasuwa się więc pytanie: Dlaczego znowu wygra kandydat-prezydent, który istniejący stan rzeczy ugruntowuje i spycha Polskę i Polaków na krawędź?

Portret użytkownika TSunaMI

Przepraszam że teraz dopiero

Przepraszam że teraz dopiero to komentuje ale Pulsarze na jakiej podstawie blokujesz moje i innych użytkowników wypowiedzi,co wstawienie śmiesznego obrazka w ramach komentarzu to złamanie regulaminu ani to nie wulgarne ani nie obraża nikogo,gdzie jest moje prawo do wolności słowa jeśli się pytam?Blokujesz wypowiedzi ,które nie dopasowują się do twojego myślenia dla ciebie jesteśmy zwykłymi bandytami ruskimi trollami bo mamy własne zdanie i nie łykamy na ślepo tego co nam serwuje mainstream.Jednocześnie pozwalasz na wstawianie tu takich komentarzy jak wzk i aprobujesz je,przepraszam ,że to mówie ale straciłem do ciebie szacunek pulsarze,bo skoro ty i cała reszta twoich przyjaciół klaus włodi delta opisujecie osoby mojego pokroju czyli AMR,achillesa i innych jak ruskich agentów,sprzedawczyków za ruble i bandytów to trudno mi to tolerowac 

Ban - zaśmiecanie portalu.
Moderacja

Portret użytkownika antywladza

TSunaMI, a kim są ludzie,

TSunaMI, a kim są ludzie, którzy nie rozumieją co robiło tutaj rosyjskie NKWD? Jak niemieckie służby z rosyjskimi inspirowały ludobójstwa na Ukrainie i w Polsce. Nie pomyślałeś, że ludobójstwa to nie robota ludności cywilnej tylko służb?
Nie wiesz nic o tym i chciałbyś, żeby ruscy mordowali ludzi na Ukrainie, forsując propagandę rosyjską o Banderowcach. Nie wiesz o tym, że w Polsce mit Ukraińców bierze się z tego, że rosyjskie bandziory grasowały po Polsce i nazywani byli Ukraińcami? Banderowcy to rosyjska propaganda, grająca na uczuciach Polaków, wygnanych i mordowanych na Ukrainie, chodzi o pamięć o czystkach np. na Wołyniu. Rosyjskie służby grają tym perfidnie na uczuciach Polaków, żeby skłócić naród Ukraińców i mieć zaplecze moralne do wkroczenia na Ukrainę. Ale załóżmy, że są ludzie, którzy chcieliby ukarania Ukrainy za to co tam się stało na Wołyniu, to jednak nie tędy droga. Rosja nie jest właściwym organem do wymierzania sprawiedliwości. Rosja jak ktoś kiedyś powiedział, nie jest państwem, to stan umysłu. To ludzie pozbawieni człowieczeństwa.

Portret użytkownika klrmf

A co jest smiesznego w tym

A co jest smiesznego w tym obrazku? Może to nie jest podwórkowy wulgaryzm, ale jego wydżwięk jest obrażliwy i niczego nie wnosi w dyskusję, poza tym, że umiesz rzucac mięsem lepiej jak obszczymurki, którzy na tym zęby zgryźli. Jak tak srasz na nas to zmiataj na inny murek i tam sie popisuj wśród swoich!

Portret użytkownika TSunaMI

klrmf napisał: A co jest

klrmf wrote:

A co jest smiesznego w tym obrazku? Może to nie jest podwórkowy wulgaryzm, ale jego wydżwięk jest obrażliwy i niczego nie wnosi w dyskusję, poza tym, że umiesz rzucac mięsem lepiej jak obszczymurki, którzy na tym zęby zgryźli. Jak tak srasz na nas to zmiataj na inny murek i tam sie popisuj wśród swoich!

[...]
Off-topic
Wymoderowano na podstawie § 6 pkt 8 regulaminu serwisu.
moderator @pulsar

Ban - zaśmiecanie portalu.
Moderacja

Portret użytkownika wielebny Hektor

Zanim Twój zegarek @WzK

Zanim Twój zegarek @WzK odmierzy kolejne 60 sekund, kolejny pacjent naszej służby zdrowia, w naszym „pięknym” kraju, przegra walkę np. z rakiem, jakiś komornik zarobi kolejne kilkanaście tysięcy złotych (bo przecież wszyscy wiedzą, że niektórzy komornicy w tydzień potrafią zarobić milion, a inni komornicy „gwiazdorzy”, w słynnym programie telewizyjnym chełpili się, gdy odbierali rolnikom ich „ojcowiznę”, traktory, maszyny a nawet jednej biednej kobiecie słoiki z konfiturami!).
Minuta minęła, ktoś kolejny, no przecież, nie ze swojej winy stracił pracę, i chociaż już kilka dobrych lat ciężko harował i spłacał kredyt np. w słynnych frankach, to teraz jego żona i dzieci płaczą!
 
A Ty obłudniku chcesz by ludzie mieli jakieś sentymenty, wobec kogo?
Może, wobec tłustych kłamliwych polityków, a może wobec nierobów urzędników, którzy jedynie co dobrze potrafią, to zniszczyć innym ludziom życie!
Za kogo, twoim zdaniem młodzi ludzie, mają teraz ginąć na wojnie do której wam tak śpieszno?
Dlaczego, 150 tysięcy młodzieńców ma się wkrótce stawić na komisje wojskowe?
Dlaczego, Twoim zdaniem wszyscy ludzie powinni lubić UE, USA, Izrael, a gdy ktoś mówi, że nasza gospodarka przez cwaniaków została rozkradziona to „ruskie trolle”?
Nigdy nie powiem, że Rosja jest lepsza, albo USA lepsze, albo ten czy tamten, bo tak naprawdę widać, że nikt, żaden obcy rząd nie ma wobec nas Polaków jakiś szczególnych sentymentów, stale natomiast podkreślam, że w KAŻDYM kraju na Ziemi znajdują się ludzie o szczerych sercach, którzy pragną żyć w pokoju i nikomu nie wadzą!
Ludzie odwiedzają ZnZ i inne portale bo szukają prawdy i alternatywy, od tej przeklętej, diabelskiej, szarej rzeczywistości, w tym kraju gdzie cierpienia są coraz częstsze, wręcz wszechobecne i dlatego niektórzy stają się „pożytecznymi idiotami” dla „ruskich trolli”, jednak każdy kolejny rząd niewiele ma im do zaoferowania, oprócz skutecznego skłócania ludzi ze sobą i pogłębiania wzajemnej nienawiści, przez co sąsiad sąsiada gotów „w łyżce wody utopić”...

Portret użytkownika Oczywisty

Hektorze,   Jest jeszcze

Hektorze,
 
Jest jeszcze nadzieja. Zawsze w historii tam gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Wierzę, że tym razem trzecią siłą stanie się prawda. Pomimo niespotykanej ofensywy trolli, jaką nawet tu można zaobserwować, "wszystko co jest potrzebne aby upadły tyranie, to aby ludzie zaczęli myśleć samodzielnie"...

Portret użytkownika Wlodi

Ruska prowokacja. Trzeba byc

Ruska prowokacja.

Trzeba byc gotowym by przy pierwszym wychyleniu sie ruskich troli na ulicach w Polsce dac im w leb tak zeby na kremlu uslyszeli.

Zakaz wstepu do Europu dla ruskich bobli. Zeby putin nie musial ich pozniej ratowac.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem