Niezwykłe istoty podobne do smoków wyrzucone na plażę w RPA

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Dziesiątki dziwnych, niebieskich morskich stworzeń zostało wyrzuconych na brzeg w pobliżu Kapsztadu, miasta w Republice Południowej Afryki. Zwierzęta wzbudziły masową sensację ze względu na ich niezwykły wygląd.<--break->

Niezwykłe stworzenie mimo, że wygląda jak przedstawiciel obcej cywilizacji jest w istocie jadowitym ślimakiem morskim. Z racji niesamowitego wyglądu nazywany jest niebieskim smokiem, albo jaskółką morską. Niektórzy mówią też na to zwierze błękitny anioł. W rzeczywistości jest to ślimak z gatunku Glaucus atlanticus.

 

Stworzenia zostały znalezione na plaży Fish Hook, gdzie zostały sfotografowane przez naocznych świadków. Na tej plaży znaleziono w sumie ponad 20 osobników. Większość osób, które widziały te istoty była zaskoczona, że coś takiego istnieje w świecie zwierząt. Te dziwne stworzenia są zaskoczeniem nawet dla ludzi, którzy wiele lat mieszkali w poblizu tej plaży. Świadczy to o tym, że widywanie tych ślimaków nie jest czymś powszechnym.

Glaucus atlanticus występuje przeważnie w wodach w okolicy RPA i Mozambiku. Widuje się go również w okolicach Australii a nawet w niektórych miejscach europejskiej linii brzegowej.  Cechą charakterystyczną tego gatunku jest pływanie "głową w dół", przy wykorzystaniu gazu w swoim żołądku.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj