Orki atakują statki u wybrzeży Hiszpanii. Władze zakazały pływania małym łodziom

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wprowadzono dwutygodniowy zakaz pływania małymi łodziami u wybrzeży między przylądkami Trafalgar i Barbate. Hiszpania nakazała małym statkom trzymać się z dala od południowego wybrzeża kraju po ponad 50 spotkaniach z agresywnymi orkami. 25 z tych incydentów, wymagała odholowania statków do brzegu po rozległych uszkodzeniach wywołanych przez te zwierzęta.

 

Zakaz dotyczy statków o długości poniżej 15 metrów. To już drugi raz w ciągu 11 miesięcy, kiedy hiszpańskie Ministerstwo Transportu podjęło akie działania. W zeszłym roku zakaz rozszerzył się na obszar kilkaset kilometrów na północ. W tamtym czasie ministerstwo podało, że środek ten został zastosowany z powodu „kilku incydentów w strefie przybrzeżnej Galicji, głównie z udziałem żaglówek”. Władze nie podały wówczas dokładnej liczby uszkodzonych statków.

Najnowszy rozkaz miał na celu zapobieganie dalszym incydentom. Według Hiszpańskiej Służby Ratownictwa Morskiego, w ostatnim czasie, dwa statki doznały uszkodzenia steru i musiały zostać odholowane do portu. Orki staranowały stery, a statki skręcały o 180 stopni lub przewracały się na jedną stronę. Niezwykle agresywne zachowanie orek, jest sporym zaskoczeniem dla badaczy, którzy jak narazie, nie byli w stanie wyjaśnić przyczyn tych ataków.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Maryjan_66

No to u nas dziki mogły by

No to u nas dziki mogły by zacząc atakować punkty injekcji, a np osy obywateli juz po injekcji - wtedy nasze (znaczy 'nasze' bo prawo ustalaja dla nas, ale kieruje nimi mamona i strach) wladze może zaczęły by rozsądne decyzje podejmować w końcu. Natura płata figle nie do przewidzenia, wszystko jest możliwe..

Portret użytkownika ARTUR

Każde stworzenie na Ziemi

Każde stworzenie na Ziemi będzie się bronić podczas ataku , nie da się wyrzucać wszystkiego bezkarnie do oceanu bo zwierzęta morskie będą się bronić . Naukowcy nigdy nie badali świadomości globalnej zwierząt i roślin ale to nie znaczy że ona nie istnieje .

Skomentuj