Naukowcy wymienili przyczynę masowej śmierci krabów na Alasce

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Gwałtowny spadek populacji krabów śnieżnych na wodach Alaski jest związany z trudnymi warunkami pogodowymi. Jak donosi portal naukowy Phys.org, do takiego wniosku doszli amerykańscy naukowcy z Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA).

 

 

W 2018 i 2019 roku miała miejsce seria fal upałów, które odcięły ich krytyczne siedlisko. Średnia temperatura w ich siedliskach wzrosła z półtora do 3,5 °C. Ten problem zrodził kilka innych. Przede wszystkim wiele skorupiaków zaczęło doświadczać stresu metabolicznego z powodu gwałtownej zmiany warunków życia. Ponadto brak zimnego środowiska znacznie utrudniał im ucieczkę przed ich głównym wrogiem – drapieżnym dorszem pacyficznym. Szczególnie mocno dotyka to młodych.

 

Według badań uzyskanych przez Agencję liczba endemicznych krabów w ciągu ostatnich czterech lat (od pierwszej potężnej fali upałów) spadła z 11,7 do 1,9 miliarda osobników. Ta sytuacja zmusiła władze do podjęcia ekstremalnych środków. Po raz pierwszy w historii Departament Ryb i Dziczyzny Alaski zamknął sezon skorupiaków Morza Beringa w tym i przyszłym roku. Specjaliści przeprowadzą działania mające na celu zachowanie i przywrócenie liczby krabów. Z tego powodu lokalni rybacy i społeczności zaangażowane w ich połowy mogą być na skraju przetrwania.

 

Dobrą wiadomością jest zauważalny wzrost liczby niedojrzałych krabów w tym roku w porównaniu z rokiem ubiegłym. Nie rozwiązuje to jednak zbytnio problemu, ponieważ osiągnięcie rozmiarów odpowiednich do ich wydobycia zajmie co najmniej kolejne cztery lata.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q.

Już myślałem że ktoś martwi

Już myślałem że ktoś martwi się stanem środowiska owych krabów, widząc jak drastycznie spada ich liczebność a tu "niespodzianka".. Bo okazuje się że "problemem" jest tu zbyt długi (dla poławiaczy) okres dorastania tych zwierząt do postaci w której da się je wyłowić i sprzedać.. Okazuje się też że "radosną" informacją jest "..zauważalny wzrost liczby niedojrzałych krabów.." - no tak grunt że rosną i będzie co zeżreć.. przecież to tylko "owoce morza".. które muszą jeszcze sobie dojrzeć.  

Nic im się we łbach nie poprawiło, nic.. wycisnąć ile się tylko da z matki natury a potem pójść dalej.. Czy to nie jest przypadkiem koczowniczy tryb życia ?? Gdzie tu postęp i cywilizacja ? W ten sposób "gospodarząc" to długo nie pociągniemy a i znaków ostrzegawczych - "zawracaj wędrowcze - nieprzyjazna rasa humanoidów " - z kosmicznego szlaku też nikt z okolic ziemi nie usunie jeszcze długo..

Portret użytkownika Endymion

Felaszowie, czarni żydzi.. to

Felaszowie, czarni żydzi.. to jest rasizm etniczny.  A to jak nazwać?

"

Tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej prawie tysiąc żydowsckich uchodźców próbowało uciec z Niemiec za ocean na pokładzie transatlantyku "St. Louis". Nie zeszli jednak na ląd ani na Kubie, która była celem ich podróży, ani w USA, dokąd popłynęli z Hawany. Ani w żadnym innym państwie na kontynencie amerykańskim.

Na pokładzie luksusowego transatlantyku (osiem pokładów, baseny, kino, wyszukane dania, wieczorami bale) niemieckiej firmy Hamburg-America Line (zwanej Hapag) płynęło w sumie 937 Żydów. Statek wyszedł w morze z portu w Hamburgu 13 maja 1939 r. Jego pasażerowie mogli się uważać za szczęśliwców - wyjazd Żydów poza granice III Rzeszy graniczył wówczas z cudem, a oznaczał ocalenie życia."

nazywam to likwidacją konkurencji

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Q.

Znowu pieprzysz od rzeczy nie

Znowu pieprzysz od rzeczy nie na temat - co to ma wspólnego z krabami ? Słowotoku dostałeś, myślowej sraczki ? - w ślady "ba" , "magistra" i "nomen -omen'a" kroczysz ?! 

Kto co zasiał, to i rząć będzie.. - właśnie nastał twój czas żniw.

Portret użytkownika Endymion

Portal ZnZ i jego admini

Portal ZnZ i jego admini zstali sprzedani/kupieni/zastraszeni... nie istotne, ale to jest ostatnie miejsce, gdzie mogę cokolwiek napisać.

"Kto co zasiał, to i rząć będzie.. - właśnie nastał twój czas żniw" od 20 lat kroplą drąże skałę, a takich jak ja jest wielu, plan NWO nie wypali, ludzie przebudzają się w coraz większej ilości i nic nie daje napuszczenie armii trolli na portal, bo ludzie przebudzają się i zaczynają myśleć.

Kto jest na tyle je..nięty, aby o jakiś krabach dyskutować????  Co to kogo obchodzi? Jest poprostu miejsce do wymiany informacji, poglądów i spostrzeżeń i tyle.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika axell69

Staję w obronie ZnZ , fakt że

Staję w obronie ZnZ , fakt że  niektóre arty są  dziwne ale pod nimi mozemy pisać  to co uważamy za słuszne , sam osobiscie też tak myslałem   , swojego czasu,, jak i ty   i wielu innych . Zauważcie  zmianę loga  ZnZ zwłaszcza  w  telefonach , teraz jest tam Duże Zet   wcześniej  było ZnZ co moim zdaniem  świadczy o czymś ....  . Piszemy co uważamy za słuszne , dla mnie  ważne jest by pisać - posługiwać się  prawdą  głównie historyczną , teraźniejszość  jest iluzją   z której prawda  dopiero ujawni się  jednak publikujemy , czego  nie robi  ZnZ  ??  napewno nie zakłuca  wpisów  sortowaniem i moderacją  , są  wpisy  kłamliwe  ale o tym dowiemy się z  czasem i są prawdziwe o tym dowiemy się też z czasem ,  poprostu  na dzień dzisiejszy  nikt niczego nie wie na sto % . Swiat NWO wali się  i powoduje to sporo zakłamanych  histerii  oraz informacji , prawdę trudno  odszukać  ale ona jest   i często tu pojawia się , chcoć czasami brzmi nie wiarygodnie , Należy mieć uszy oczy i UMYSŁ   szeroko otwarte , Co do poczynań naszego nie sządu  sprawa jest prosta  i jawna . Chcą nas Polaków zniszczyć , resztę  znacie 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Endymion

Pie..dolenie o Szopenie.

Pie..dolenie o Szopenie. gatunek ludzki typu Polak wymiera i to jest problem!

Wróciłem właśnie z baletów w Poznaniu. Kilka klubów i barów zwiedziłem.

Wnioski: połowa mężczyzn to byli ciapaci, albo arabowie. Dwie murzynki widziałem i wiele Ukrainek.

Głupie Polki idą w tango z ciemnoskurym, bo tak im telavizja wpoiła. Polki Słowiańki nie będą rodzić słowiańskich dzieci, tylko jakieś kolorowe.

Mówi się, że jest problem z Ukraincami w Polsce, pewnie jest, ale to nadal biała rasa, a tych ciapatych, czy innych kebabów jest bardzo dużo. 

https://www.facebook.com/poznanpacha to jeden z lepszych klubów w Poznaniu. Bramka jeszcze biała, Polacy w grupach od 2-4, a kolorowych 4-8. Polskie debilki myślą, że ru..cha je latynos. Ekipa penerów ze starego Kolejorza jeszcze jest silna, ale za kilka lat ciapaci będą stali na bramkach w klubach. Kiedyś na parkiecie same kobiety podbijały do mnie, teraz tego nie robią ponieważ mają do wyboru oprócz mnie kilku ciapatych ogierów, co to słowo "miłość" potrafią powiedzieć w kilku językach.. będzie płacz, bo nawet alimentów głupie suki nie dostaną, bo Shahir z Abdullahem pozamieniał się dokumentami, które były na  Omara, co to zginął w Syrii podczas wysadzania obelisku, bo zaplątał się w kabel..

Cała Telavizja, MTV na czele promuje multikulti, a głupie Polki wolą podróbę Antonio Banderasa.

Ciapaty i biała kobieta.. z tego nie będzie czysto rasowobiałych dzieci już ngdy.. białe mają być tylko elity, a potem hamerykańscy nukoFcy udowodnią, że żydzi są jedynymi rasowymi Słowianami!

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika axell69

A nie mozesz tych żali

A nie mozesz tych żali opowiedzieć swojemu dobremu koledze ??   bo  jeśli   już masz żal że  nie pobzykałeś  z polką  to nie znaczy że  my to musimy czytać , prawdopodobnie  jesteś mało  atrakcyjny  lub  może zbyt lubieżny  lub  masz za małe "ego" w kieszeni . Ja na twoim miejscu  pojechał bym na wieś ....tam jest  cisza  i spokój wiejski  , po co męczysz się w Poznaniu ??

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika axell69

sam  nie wiem czy aby nie za

sam  nie wiem czy aby nie za grzecznie  opisałem  twoja sytuację ,  nie nazwałem ciebie   trollem  , prowokujesz    trollu  z innym porblemem .Niektóre polki zawsze  lecą  na heban i na blach , po za tym czego spodziewałes się w znanym pubie w Poznaniu ??  nie nadorodowość a grubość portfela czyni ciebie ........... usługobiorcę . Powodzenie , moze w inny dzień tygodnia , podobno w weekendy  jest najdrożej 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Endymion

rozumiem, że "masz wszystko w

rozumiem, że "masz wszystko w d..ie", a ja jednak różnię się od ciebie, bo widzę problem. Kebabów i ciapatych jest zbyt wielu, a do tego 6mln Ukrainców, biali Polacy w Polsce staną się mniejszością. Będzie jak we Francji pod względem etnicznym.   

Proponuję abyś poszedł do jakiegoś znanego klubu w dużym mieście i sam zobaczył co tam się dzieje.. loża, butelka wódki na stoliku i obok kluczyki od porsche nie działa na korposzczurki dorobiczówki.. może na jakieś małolaty. Jeden koleś miał patent, podbijał do każdej na parkiecie z tańcami z wiejskiego wesela.. po stu próbach wyrwał jakiegoś paszczura, którego bym nawet nie dotknął. 

Kolejną sprawą jest jakie kobiety mają wymagania. Zrobiono badania na tinderze, czy zadbany 60 latek z willą jachtem i winnicą we Włoszech, czy umięśniony młody barman bez wykształcenia.. wyniki ciekawe biorąc pod uwagę przedział wiekowy respondentek, ale wygrał jednak barman, a nie portfel.  Faktem jest jednak, że jak podejdziesz do dziewczyny przy barze i zapytasz, czy chce zarobić, to co piąta zgodzi się za 200zł.. takie kure..skie czasy Sad

Znajomy jest managerem w klubie GO-GO, podczas zlotu Gran Turismo miał pełen klub. Jeden klient wydał na tancerkę kilka tysięcy złotych po czym zaproponował jej "etat" za 10000zł miesięcznie plus karta kredytowa na wydatki.. po miesiącu wróciła  z płaczem na kolanach do klubu..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika axell69

Ty kolego widzisz świat  taki

Ty kolego widzisz świat  taki jaki oczyma ogarniasz   , ja widzę  ten sam moimi , geograficznie jesteśmy oddaleni od siebie  tysiące kilometrów  , jednak nadal sądzę że w Poznaniu  w najbardziej  znanym klubie  siedzą   mahoniowe blachary które  ogarniają  swoim wzrokiem klienta  po grubości portfela  i kolorze  nabłonka ...... zrobiłeś   wyznanie    a ja do tego odniosłem się (w skrócie : nie udane polowanie)  w taki sposób w jaki zrozumiałem twojego posta , sorry za  szczerość   moją  ,   to co nas Polaków dziwi (poznański club) na innych kontynentach jest standartem  , będąc swojego czasu  w ameryce południowej    dość szybko zrozumiałem  że nasz wyuzdany standart  (polski lub europejski ale bardziej nasz) że  ja  żyłem w jakimś  o błędzie jednożeńskim .....tak zachłannie wpajanym nam przez KK  , kobiet zawsze było wiecej niż facetów  i każda z nich chce być  kochana  , poznański klub  to   szydowska zabawka   dla mahoniwych gości i dla takich  jak my/ty  by poczuć zazdrość  i napisać  dokładnine tak jak ty napisałeś  dzisiaj z rana . Przepraszam  za nadgorliwość moją , mogłem nic nie pisać  jednak wtedy nigdy  byś nie poznał mojego zdania 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Endymion

Dziękuję za Twoje zdanie. Nie

Dziękuję za Twoje zdanie. Nie byłem na polowaniu.. przez ostatnie 20 lat oduczyłem się. Kobieta na parkiecie kręci tyłkem mi po jajach, a ja boję się chwycić ją za pośladek, aby nie zostać oskarżony o molestowanie.. takich czasów dożyliśmy Sad

Monogamia to wymysł kulturowo religijny, ssaki w naturze nie są monogamistami. W Ameryce Południowej zachowali jednak porządek naturalny Wink

"by poczuć zazdrość" NIE o to chodzi! Ja nie polowałem i żaden kebab mi nie wyrwał kobiety, ja obserwowałem i swoimi obserwacjami podzieliłem się tutaj publicznie, a jest tutaj wielu, którzy jak ja kolekcjonują wiedzę z różnych źródeł, aby to były dane do głębszych analiz. Każda potwora znajdzie amatora i te grube i te brzydkie padają ofiarami paki czy kebabów, oni nie są wybredni, biorą co jest, byle białe ciałko.

Ja na balety chodzę pobawić się, potańczyć do muzyki (samemu, nie z kobietą), porozmawić ze znajomymi i napić się piwa.

Tańce godowe pawiana, kina, spacery.. to nie mój klimat. Mam kilka wygodnych koleżanek, które chętnie do mnie przyjeżdżają na weekend, niestety nie naraz Język pracuję nad tym, ale każda myśli, że jest jedyna i jak im to wytłumaczyć? Jest układ bez związku, ja podyktowałem warunki, ale domyślam się, że każda chciała by zamieszkać u  mnie, a ja po 20 latach związku cieszę się wolnością. Kobieta w domu przydaje się, ale każda ma swój termin ważności.

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Lommo

Nie wiem co uważasz za

Nie wiem co uważasz za czystość rasową ale pojęcie rasowy Polak - Słowianin to jest jest umowne . Zacznijmy od tego że sami Słowianie wywodzą się Indii. Wcześniej przed Słowianami mieszkali na ziemiach obecnej Polski Celtowie czyli rude łebki plus trochę prawdziwych rasowców z plemion germańskich takich prawdziwych. A przed nimi mieszkali Ilirowie czyli dzisiejsi Albanczycy. Przed Ilirami w neolicie mieszkali w Polsce ... czarni Afrykańczycy ( kultura pucharów lejkowatych). A jeszcze przed nimi były napływy skośnokie z Azji. Te wszelkie grupy pozostawały genetycznie i się mieszały. W wczesnym średniowieczu napłyneli najpierw Chazarowie że zniszczonej przez księcia ruskiego Świętosława I Chazarii, części Chazarów uciekła na ziemię niemieckie gdzie potem w znacznej części zostali wygnani plis jeszcze Żydzi sefardyjscy wygnani z Portugalii i Hiszpanii. W XVII wieku długo w Polsce "bawili" Szwedzi i chyba nikt nie sądzi że trzymali ptaki na wodzy, mój stary to wykapany Egon z duńskiego filmu , a siostra wykapana Greta Thunberg. Matka Chazarka z najmniejszym jeszcze z ich rodziny wrzutem genów choć na fotkach z młodości identiko z fotkami pań z getta warszawskiego , a jej brat to wykapany Turek, a siostra normalnie Murzynka tylko nie taka ciemna . Normalnie za komuny jął żył jeszcze mój stryj z Anglii to nie chciał tego Turka i Murzynki zaprosić bo za dobrą dzielnica i co sąsiedzi powiedzą. Jeśli chodzi o dzisiejsze czasy i Polki puszczające się z kolorowymi to tak jest i nic nie poradzisz. Babskiego rozumu zwłaszcza Półki nie rozkminisz .Od Polaka co chwilę dej pieniądze, " a czemu nie masz takiego suva bmw". A od kolorowego wystarczy duża pała i jeszcze ich utrzymują, w rodzinie dziewuchy poleciały na czarne duże pała i wyszło z tego dzieci jak królików (właśnie pod tym Pozaniem). Powiem tak jakby nie patrzeć wyszli Polacy bo mówią płynnie rzecz jasna po polsku, zaletą w stosunku do tzw. Czystych Polaków to taka że osobniki potężne wyrośnięte. Po zawodach jeżdżąc to pamiętam taką atrakcyjną Polkę Żydóweczke co nie powiem zabrałbym się za nią z miejsca . Zresztą jeszcze przed pandemią pamiętam jak jeden napalony to wprost jej proponował łóżko, a ona wyciąga łapę do góry z obrączką i komórkę z foto męża i mówi bez ogródek "rozmiar ma znaczenie ". Pani Zresztą też spod Poznania a pan z Afryki.

Portret użytkownika Endymion

Fajny wpis, zgadzam się z

Fajny wpis, zgadzam się z większością, ale nie z tym: "Słowianie wywodzą się Indii"; po zlodowaceniu Słowianie powędrowali na południowy wschód, czego są dowodem białe plemiona w Tybecie oraz Brahmini w Indiach; najwyższa kasta, która była biała. To było inaczej niż nas uczą w szkołach.

Z Celtami już pojechałeś po całości.. a to, że chazarki białe lubią ru..chać się i tworzyć sajanim (Duda Kornhauser chociażby) to jest strategia od dawna.

Ty także nie rozumiesz o czym pisałem Sad Moją praprabbkę z miecza, czy po kądzieli mógł zgwałcić jakiś żołnierz, ale to był biały, a nie kebab czy ciapaty.  Mam niebieskie oczy, ale nie jaskrawe. Mam bląd włosy, ale ciemne. Grupa krwi 0-RH-. Ja jestem tutejszy, chociaż różni przodkowie namieszali trochę w tym wszystkim.. pewnie nawet Tatarzy, ale to nie byłli ciapaci ani kebaby. Tutaj chodzi o zanik białej rasy, a tego nie było wcześniej, a teraz jest. 

Chazaria? To byli też biali ludzie, którzy poprostu przeszli na judaizm.

"wyszli Polacy bo mówią płynnie rzecz jasna po polsku" nie neguję tego, urodził się w Polsce, wychował się w Polsce, więc jest Polakiem, z matki białej i ojca czarnego, pomimo to jest Polakiem, ale nie spłodzi już białych dzieci i tu widzę problem

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj