Na dnie Oceanu Spokojnego odkryto organizm przypominający kosmitę

Kategorie: 

Źródło: geobeats

Głębiny oceanów skrywają wiele niezwykłych stworzeń, których większość z nas nie jest sobie nawet w stanie wyobrazić. Jednym z nich jest nowy gatunek gąbki odkryty przez naukowców z National Oceanic and Atmospheric Administration na dnie oceanu Spokojnego. Zdaniem jego odkrywców, stwór wygląda tak groteskowo, iż z łatwością mógłby uchodzić za kosmitę z filmu E.T.


Tak zwany "Las Dziwów" znajduje sie 1368 km na południowy zachód od Hawajów, na głębokości prawie 2,5 kilometrów. To właśnie tam żyje niezwykły gatunek szklanych gąbek, których habitat znajduje się na samym dnie oceanu. Naukowcy nie nadali im jeszcze oficjalnej nazwy i jak narazie, opisują stworzenie jako Advhena co po łacinie oznacza Obcy. Stąd też większość osób zainteresowanych tym znaleziskiem opisuje je jako gąbkę E.T.

Nie wiadomo jeszcze zbyt wiele o tym stworzeniu, a praca naukowa na jej temat jest dopiero w produkcji. Specjaliści z NOAA pobrali próbki do badań w związku z czym już wkrótce można spodziewać się wstępnych ustaleń. Jak narazie udostępnili oni jedynie nagranie z głębin oceanu, które ukazuje te niezwykłe stworzenia w ich naturalnym środowisku. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj