Islamski duchowny przekonuje, że Ziemia nie obraca się wokół Słońca

Kategorie: 

W jednej ze szkół w Arabii Saudyjskiej mułła powiedział uczniom o bezruchu Ziemi względem Słońca, pisze Al Arabiya. Szejk al-Bandar Khyber próbuje udowodnić swoją teorię na przykładzie ilustracji, którą opublikowano w Internecie. Temat aktywnie dyskutowany jest przez użytkowników Twittera.

 

Początkowo Saudyjczyk próbował udowodnić brak obrotów Ziemi na podstawie literatury religijnej, a następnie postanowił wyjaśnić swoją teorię, posługując się konkretnym przykładem tj. lot samolotu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Chin.

„Jeśli Ziemia się obraca, Chiny będą na obróconej płaszczyźnie i nigdy ich nie osiągniemy” – powiedział Szejk al-Bandar Khaybar.

Nie sprecyzowano, w której instytucji Szejk al-Bandar Khaybar głosił swoje nauki. Wiadomo jednak, że stoi on na czele saudyjskiego odgałęzienia organizacji charytatywnej Al - Haramain, zajmującej się między innymi, edukacją ubogich w biednych krajach muzułmańskich poprzez budowę szkół i ośrodków badań islamu.

„Co za zbieg okoliczności, że stało się to w dniu urodzin Galileusza!" - napisał jeden z komentatorów na Twitterze.

Galileusz - włoski astronom, fizyk i filozof urodził się 15 lutego 1564. Za życia zasłynął jako aktywny zwolennik heliocentrycznego systemu na świecie, co doprowadziło go do poważnego konfliktu z Kościołem katolickim.

 

Heliocentryczna budowa świata to idea, z której wynika, że Słońce jest centralnym ciałem niebieskim, wokół którego obraca się Ziemia i inne planety wbrew geocentrycznemu porządkowi.  Zaczęto mówić o tym jeszcze w starożytności, ale pogląd ten rozpowszechnił nad dobre pod koniec epoki renesansu.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika skori

To zaprzecza ich własnej

To zaprzecza ich własnej histori dowodzi jedynie jak fanatyzm religijny ich uwstecznił, przecież w czasach średniowiecza to młuzumanie gurowali nad europejczykami w dziedzinach naukowych Astronomia matematyka chemia medycyna. Europa nie istniała poza dogmatem kościoła.Młuzumanie byli w (XIV, XV, i XVI) wieku potęgom nauki i wiedzy.Obecnie to co prezentuje osobom większość fanatyków islamskich to straszne.Obecnie to oni popadają w wieki ciemne. Przykre jest również to że nawet nie stosują się do nauk Machometa.

Portret użytkownika Jaro

Pomału wszystko zaczyna się

Pomału wszystko zaczyna się zmieniać. Świat jest inny niż się wam i mi wydaje. Nie było lądowania na Księzycu, nie ma łazika na Marsie to wszystko fikcja. Te wszystkie filmy z Star Trek itp robienie wody z mózgu. Ziemia jest nieruchoma to wiem -  czy jest płaska czy kulista to próbuję rozwikłać? Mikołaj Kopernik no nieststey Polak pierwszy mason Polaków. Najbardziej logiczne myślenie właśnie trzeba zacząć od samolotów. Brawo! Gdyby zaczął gadać, żę ziemia jest płaska albo żyjemy w bańce to nikt by mu nie uwierzył. Każdy powie ci tak lecę z Berlina do Nowego Yorku w jedną jest krócej w drugą dłużej no kurczę ziemia się obraca. No PRAWDA nic mylnego koło Arktyki zawsze wieją wiatry i każdy lot przebiega inaczej. Podaję się takie godziny aby nas zmylić. Ja nie wiem w co wierzyć i cały czas poszukuję prawd. Nie odrzucam teori że ziemia jest płaska. Niech wam da do myślenia cośś FLAGA ONZ. No ruszyć główkami. Druga rzecz z samolotami co da wam do myślenia poprostu fakty samolot co leci z Berlina do Nowego Yorku leci przez Grenlandię. No mądrzy wezmą sznurek do globusa i faktycznie to jest najbliższa droga no logiczne. Weżdzie teraz lot z Portugali z Lisbony do Nowego Yorku i lot samolotu znowu zachacza o Grenlandię. Zaraz po starcie kieruję się na Anglię a to już daje do myślenia. Kto wie jaka jest prawda napewno nie taka jak mówi nam NASA. Pozdrawiam mam nadzieje, że zaciekawiłem tych z otwartymi umysłami z amkniętymi i ogranicazonymi ludzmi nie ma dyskusi. Oni wierzą tylko to co ich w szkole nauczyli. Pozdrawiam.

Portret użytkownika katasha

Gdyby ktos miał jeszcze

Gdyby ktos miał jeszcze wątpliwości na dole link ze zdjęciami.. Zresztą to i tak nic nie zmieni w Waszych oczach kochani.. Alemingi, płaskie myślenie i płaska Ziemia.. Aristo się w grobie przewraca.. Wszystkie prawa o ruchu planet Keplera chyba też już trzeba będzie między bajki włożyć, bo przecież cały kosmos widziany przez teleskop to bujda.. słonko to 53 km reflektor, księżyc też ..
Tylko ja się pytam czy coś ponad empiryczne doznania do Was dociera?
No i jeśli od wieków żyjemy w kłamstwem, to jaki jest jego cel?

http://krzul.art.pl/Podroze/TanzaniaKenya/Zanzibar/ship.jpg

Portret użytkownika Perun

WAHABIZM TO KARYKATURA,

WAHABIZM TO KARYKATURA, WYPACZENIE ISLAMU
AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish⇄AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish
English (auto-detected) » English
 

WAHABIZM TO KARYKATURA, WYPACZENIE ISLAMU stworzona przez agenta brytyjskiego imperium jako narzędzie  strategii "divide and conquer". TO NIE są muzułmanie !
Przestańce być bezmyślnymi marionetkami w rękach podżegaczy dążących do "zderzenia cywilizacji" ("clash of civilizations" - Oded Yinon, Bernard Lewis, Samuel Huntington) !!!
Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta !!! <a href="http://pokazywarka.pl/gw4mj0/">Salaficki Wahabizm jest antyislamski</a>
 
AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish⇄AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish
English (auto-detected) » English
 

 

Portret użytkownika Natenczas Wojski

Gdy w pędzącym autostradą

Gdy w pędzącym autostradą autobusie pasażer stojący obok kierowcy nagle podskoczy w górę ile sił w nogach, to momentalnie roztrzaska się o tylną ścianę pojazdu, poruszającą się wszak z wielką prędkością. HEUREKA!

Portret użytkownika uniwersalny

Przecież to zależy od punktu

Przecież to zależy od punktu odniesienia ! ! !   Jeżeli go umieścimy na Księżycu to Ziemia i Słońe będą Księżyc obiegać, coście się tego Słońca tak uczepili, akurat ten mułła jest większym fanem Ziemii niż Słońca, a ja dzisiaj Księzyca, a jutro to jeszcze nie wiem.....   Trzba było na wagary nie chodzić !  Żal doopin ściska...

Portret użytkownika wściekła

co sie kręci koło czego to

co sie kręci koło czego to można wyczytac z bibli. wystarczy zajrzec do tej ksiazki..
skoro potrafili i potrafia trzymac sie kilku zasad biblijnych typu nie spozywania zwierząt nieczystych, czy tez na temat utrzymania czystości i higieny osobistej które sa w opisie ,to chyba tez moze poczytac na temat ciał niebieskich ,a nie snuc teorie z kosmosu

Portret użytkownika yeno

Po co tyle gdybać. Masz rozum

Po co tyle gdybać. Masz rozum - sprawsz trajektorię startującego wahadłowca! 
Jesli w kosmos najbliżej i najtaniej jest w lini prostej w górę to po co wahadłowiec zaraz po starcie chowie się za horyzontem?
A moze ziemia się kręci 10 x na dobę? 
Jeśli coś co leci do góry a my obserwujemy jakby spadało a to co by opadało podnosi się. Podstaw w niewiadoma np. Słońce i wiesz gdzie mieszkasz.
 
Sam widzisz jak  głęboko PRAWDA się ukrywa.PRAWDY nie mozna kupić , sprzedać, podarować,- Prawdę trzeba samemu odkryć. Jedni ja znaja, inni poznaja, a jeszcze inni jej nigdy nie ogarną.
Pozdrawiam.

Portret użytkownika johny.bravo

"Galileusz - włoski astronom,

"Galileusz - włoski astronom, fizyk i filozof urodził się 15 lutego 1564. Za życia zasłynął jako aktywny zwolennik heliocentrycznego systemu na świecie, co doprowadziło go do poważnego konfliktu z Kościołem katolickim.
Heliocentryczna budowa świata to idea, z której wynika, że Słońce jest centralnym ciałem niebieskim, wokół którego obraca się Ziemia i inne planety wbrew geocentrycznemu porządkowi.  Zaczęto mówić o tym jeszcze w starożytności, ale pogląd ten rozpowszechnił nad dobre pod koniec epoki renesansu."
 
Panie talliin ! (nie wiem dla czego ale kojarzy mi się z lennin)
A słyszał Pan może kiedyś o pewnym Mikołaju. Bynajmiej nie chodzi mi o św. Mikołaja czy też śmiesznego Mkikołaja, a o Mikołaja Kopernika autora "De revolutionibus orbium coelestium - O obrotach sfer niebieskich" wydanej drukiem w 1543 r. w Norymberdze.
Jeśli nie jest to brak elementarnej wiedzy, wygląda mi to na kolejne, celowe pomijanie polskich osiągnięć i dyskredytowanie Narody Polskiego!
 

Portret użytkownika odważniak

Właśnie. Kopernik wstrzymał

Właśnie. Kopernik wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. Nie uczą tak już w szkołach?! Z drugiej strony jak majstrują przy dekalogu, to co się dziwić, człowiek się dowiaduje w połowie życia, że te przykazania co kuł na pamięć są teraz inne. Swoją drogą jako dziecko nijak nie mogłom Smile ogarnąć, jak tu czcić Boga z obrazka i posągu, kiedy Bóg mówił, żeby złotych cielców nie czcić, że jest jeden potrójny z ptakiem włącznie i rzeszą świętych od różnych rzeczy, zgub, kierowców.. No brak logiki. Wtedy bajki stały się bajkami właśnie. Później siostra w dziwnych ciuchach dopełniła tylko upadku obrazu czystej wiary młodego umysłu prawie porwanego hasłami o cudowności idei Boga, twierdząc, że miejsc intymnych nie można myć ręką, tylko gąbką, bo to nieskromne. Oj wtedy dała do myślenia dopiero. No i to ciągłe parcie na gacie i wałkowanie o nieskromnych zabawach i myślach, cokolwiek to wtedy znaczyło. Kolejne pół roku i trzeba było nosić sobie swoje książki z Winetou na religie bo ilość sajensfikszyn była za ostra, i kryć się z czytaniem narażając się na wartościowe stanie twarzą w kierunku kąta przez pół godziny za karę, co zamiast nawrócić, odnosiło skutecznie odwrotny skutek. Ech durne ludziki walczące z Naturą.

Portret użytkownika SurvivorMan

Dziś budowa kosmosu,

Dziś budowa kosmosu, galaktyk, układów planetarnych, w tym naszego Układu Słonecznego jest znana i dawno udowodniona i mieszanie w to religii to głupota! Takie religie jak moja - rodzimowiercza, czy inne zbliżone do animizmu lub czysto animistyczne, da się spokojnie pogodzić z nauką... Ale wyznawcy trzech wielkich starotestamentowych, jahwistycznych religii księgi, zawsze mieli i mają z tym kłopot... Będą na siłę udowadniać zapisy w swoich księgach twierdząc że jedyną słuszną nauką jest ich religia... Śmieszne i zarazem przerażające...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Pierwsza sprawa... Zwracam

Pierwsza sprawa... Zwracam uwagę na sformułowanie: "da się pogodzić"... Po drugie... Animizm i neopogaństwo także mają dziś różne oblicza... Mi udało się znaleźć harmonię, między wiarą a nauką... W Słońcu, ogniu, wodzie, ziemi czuję boskie moce... Zarówno życiodajne, jak i niszczycielskie... Nie muszę podważać nauki... Wiem jak z naukowego punktu widzenia powstaje błyskawica i nie muszę wmawiać innym że błyskawica podczas burzy, to wnerwiający się Perun... Wystarczy mi że podczas tego zjawiska, w moim duchu czuję jego obecność... To jest nic innego jak brak radykalizmu religijnego, którego brakuje wyznawcom starotestamentowych religii;-) Wyznawcy rdzennych religii w różnych częściach świata mają swoje wierzenia dla siebie... Nie nawracają innych mieczem, nie tworzą zakłamanej pseudonauki, którą na siłę upajają innych i nie próbują tego w co wierzą, udowadniać naukowo... To jest ta różnica...
Nie bez powodu sławni ateiści tego świata wzięli w swoich programach na tapetę, właśnie religie starotestamentowe...
https://www.youtube.com/watch?v=sf8vpEYRTwI
https://www.youtube.com/watch?v=tMvhaoahotw
https://www.youtube.com/watch?v=JsdQxqtJVvo
Dlaczego nie wzięli na tapetę rdzennych religii? Myślę że odpowiedź jest jasna...
 
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem