Islamski duchowny przekonuje, że Ziemia nie obraca się wokół Słońca

Kategorie: 

W jednej ze szkół w Arabii Saudyjskiej mułła powiedział uczniom o bezruchu Ziemi względem Słońca, pisze Al Arabiya. Szejk al-Bandar Khyber próbuje udowodnić swoją teorię na przykładzie ilustracji, którą opublikowano w Internecie. Temat aktywnie dyskutowany jest przez użytkowników Twittera.

 

Początkowo Saudyjczyk próbował udowodnić brak obrotów Ziemi na podstawie literatury religijnej, a następnie postanowił wyjaśnić swoją teorię, posługując się konkretnym przykładem tj. lot samolotu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Chin.

„Jeśli Ziemia się obraca, Chiny będą na obróconej płaszczyźnie i nigdy ich nie osiągniemy” – powiedział Szejk al-Bandar Khaybar.

Nie sprecyzowano, w której instytucji Szejk al-Bandar Khaybar głosił swoje nauki. Wiadomo jednak, że stoi on na czele saudyjskiego odgałęzienia organizacji charytatywnej Al - Haramain, zajmującej się między innymi, edukacją ubogich w biednych krajach muzułmańskich poprzez budowę szkół i ośrodków badań islamu.

„Co za zbieg okoliczności, że stało się to w dniu urodzin Galileusza!" - napisał jeden z komentatorów na Twitterze.

Galileusz - włoski astronom, fizyk i filozof urodził się 15 lutego 1564. Za życia zasłynął jako aktywny zwolennik heliocentrycznego systemu na świecie, co doprowadziło go do poważnego konfliktu z Kościołem katolickim.

 

Heliocentryczna budowa świata to idea, z której wynika, że Słońce jest centralnym ciałem niebieskim, wokół którego obraca się Ziemia i inne planety wbrew geocentrycznemu porządkowi.  Zaczęto mówić o tym jeszcze w starożytności, ale pogląd ten rozpowszechnił nad dobre pod koniec epoki renesansu.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika skori

To zaprzecza ich własnej

To zaprzecza ich własnej histori dowodzi jedynie jak fanatyzm religijny ich uwstecznił, przecież w czasach średniowiecza to młuzumanie gurowali nad europejczykami w dziedzinach naukowych Astronomia matematyka chemia medycyna. Europa nie istniała poza dogmatem kościoła.Młuzumanie byli w (XIV, XV, i XVI) wieku potęgom nauki i wiedzy.Obecnie to co prezentuje osobom większość fanatyków islamskich to straszne.Obecnie to oni popadają w wieki ciemne. Przykre jest również to że nawet nie stosują się do nauk Machometa.

Portret użytkownika Jaro

Pomału wszystko zaczyna się

Pomału wszystko zaczyna się zmieniać. Świat jest inny niż się wam i mi wydaje. Nie było lądowania na Księzycu, nie ma łazika na Marsie to wszystko fikcja. Te wszystkie filmy z Star Trek itp robienie wody z mózgu. Ziemia jest nieruchoma to wiem -  czy jest płaska czy kulista to próbuję rozwikłać? Mikołaj Kopernik no nieststey Polak pierwszy mason Polaków. Najbardziej logiczne myślenie właśnie trzeba zacząć od samolotów. Brawo! Gdyby zaczął gadać, żę ziemia jest płaska albo żyjemy w bańce to nikt by mu nie uwierzył. Każdy powie ci tak lecę z Berlina do Nowego Yorku w jedną jest krócej w drugą dłużej no kurczę ziemia się obraca. No PRAWDA nic mylnego koło Arktyki zawsze wieją wiatry i każdy lot przebiega inaczej. Podaję się takie godziny aby nas zmylić. Ja nie wiem w co wierzyć i cały czas poszukuję prawd. Nie odrzucam teori że ziemia jest płaska. Niech wam da do myślenia cośś FLAGA ONZ. No ruszyć główkami. Druga rzecz z samolotami co da wam do myślenia poprostu fakty samolot co leci z Berlina do Nowego Yorku leci przez Grenlandię. No mądrzy wezmą sznurek do globusa i faktycznie to jest najbliższa droga no logiczne. Weżdzie teraz lot z Portugali z Lisbony do Nowego Yorku i lot samolotu znowu zachacza o Grenlandię. Zaraz po starcie kieruję się na Anglię a to już daje do myślenia. Kto wie jaka jest prawda napewno nie taka jak mówi nam NASA. Pozdrawiam mam nadzieje, że zaciekawiłem tych z otwartymi umysłami z amkniętymi i ogranicazonymi ludzmi nie ma dyskusi. Oni wierzą tylko to co ich w szkole nauczyli. Pozdrawiam.

Portret użytkownika katasha

Gdyby ktos miał jeszcze

Gdyby ktos miał jeszcze wątpliwości na dole link ze zdjęciami.. Zresztą to i tak nic nie zmieni w Waszych oczach kochani.. Alemingi, płaskie myślenie i płaska Ziemia.. Aristo się w grobie przewraca.. Wszystkie prawa o ruchu planet Keplera chyba też już trzeba będzie między bajki włożyć, bo przecież cały kosmos widziany przez teleskop to bujda.. słonko to 53 km reflektor, księżyc też ..
Tylko ja się pytam czy coś ponad empiryczne doznania do Was dociera?
No i jeśli od wieków żyjemy w kłamstwem, to jaki jest jego cel?

http://krzul.art.pl/Podroze/TanzaniaKenya/Zanzibar/ship.jpg

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem