Rząd Angoli zdelegalizował islam, wszystkie meczety mają zostać zburzone

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Była kolonia portugalska Angola, a obecnie państwo w zachodniej Afryce, zdelegalizowała Islam. Jako przyczynę podaje się prześladowania chrześcijan w islamskich krajach Afryki.

 

Prezydent Angoli, Jose Eduardo dos Santos, oświadczył, że nastąpił definitywny koniec islamu w rządzonym przez niego kraju. W sumie aż 95% z 20 milionów mieszkańców tego kraju to chrześcijanie. Wyznawcy islamu docierają do tego kraju z państw ościennych.

 

Władze Angoli nie żartują i wydano nakaz zamknięcia wszystkich meczetów w tym kraju. Następnym etapem ma być ich wyburzenie. Rządzący Angolą politycy twierdzą, że wiara muzułmańska jest zupełnie sprzeczna z kulturalnym dziedzictwem ich narodu.

 

Poza tym radykalny krok argumentuje się specyfiką islamu, która uniemożliwia normalne koegzystowanie wyznawców tej religii w społeczeństwie. Delegalizacja islamu to pierwszy taki krok na świecie podjęty w imię troski o dobro chrześcijańskiego społeczeństwa. To pierwszy kraj świata, który dostrzega nierównowagę między pozycją chrześcijan w krajach islamskich a muzułmanów w krajach o chrześcijańskim rodowodzie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika major Molibden

W Koranie jest zapisane, (bo

W Koranie jest zapisane, (bo tam wszystko jest zapisane), że żadna "czarna małpa islamu wyznawać nie będzie" (chodzi o czarnych) a zanoszenie talentów do banku z nadzieją na procent to zwykła wiara w lichwę, (Jezus raczej nakłaniał do inwestycji produkcyjnych). Jezus w tej kwestii jest zadania - bośmy sobie pogadali -, że obecnie "rzucamy perły przed wieprze" a ponadto dodał, że "ten, który odbiera chleb swoim głodnym dzieciom i daje zwierzętom nie wejdzie do Królestwo Niebieskiego ale po wsze czasy tkwić będzie w demokracji".
Wyjaśnił, że ta heca z imigrantami, to sprawdzian dla nas.
A poza tym jest bardzo zajęty i prosi o ciszę, bo cisi posiądą Ziemię ponadto, jest już spakowany - bo się tu wybiera - i żadnych telefonów i modłów nie będzie odbierał. Czyli, musimy to załatwić po cichutku póki jest w drodze.

Portret użytkownika nulli2001

Islam jest kultem życia

Islam jest kultem życia wiecznego które ma miejsce po śmierci. Jego wartości są całkowicie sprzeczne z wartościami reprezentowanymi przez kulturę zachodu. Islam zawiera w sobie potencjał fanatyzmu, który w każdej formie jest niebezpieczny. Każde wyznanie, religijne bądź jakiekolwiek inne nie dopuszczające do głosu naukowego doświadczenia, badania, eksperymentów, zadawania pytań, kwestionowania ustalonych prawd i porządku, należy uznać za wrogie rozwojowi ludzkości. Do tej kategori niestety zaliczają się absolutnie wszystkie wyznania religijne i sekty z islamem i chrześcijaństwem na czele. 99 % zła na świecie wynika z kombinacji 3 czynników: RELIGIA , PIEIĄDZE i WŁADZA. Wystarczy wszystkie trzy wyeliminować i świat będzie inny - może lepszy?

Portret użytkownika Jan111

Islam programowo dazy do

Islam programowo dazy do wladzy politycznej, wzorem Mahometa zreszta. Chrzescijanstwo nie ma takiej doktryny! Odpowiedzialnosc za kraj w ktorym sie zyje, do której poczowaja sie chrzescijanie nie jest porownywalna z islamskim szariatem. Religia, system wierzen nie musi byc ulegly wobec nauki. Wystarczy pewien margines przyzwoitosci, z obu stron. Nauka ma to do siebie ze jest omylna i jedne teorie sa zamieniane przez inne. Nie trzeba sie egzaltowac postepem. Ten tzw postep w kwestiach moralnych nie przynosi nic dobrego.

Portret użytkownika Wiktor Smol

nulli2001 napisał:Islam jest

nulli2001 wrote:
Islam jest kultem życia wiecznego które ma miejsce po śmierci. Jego wartości są całkowicie sprzeczne z wartościami reprezentowanymi przez kulturę zachodu. Islam zawiera w sobie potencjał fanatyzmu, który w każdej formie jest niebezpieczny. Każde wyznanie, religijne bądź jakiekolwiek inne nie dopuszczające do głosu naukowego doświadczenia, badania, eksperymentów, zadawania pytań, kwestionowania ustalonych prawd i porządku, należy uznać za wrogie rozwojowi ludzkości. Do tej kategori niestety zaliczają się absolutnie wszystkie wyznania religijne i sekty z islamem i chrześcijaństwem na czele. 99 % zła na świecie wynika z kombinacji 3 czynników: RELIGIA , PIEIĄDZE i WŁADZA. Wystarczy wszystkie trzy wyeliminować i świat będzie inny - może lepszy?

Mój punkt widzenia przedstwiłem tutaj: http://blog.wirtualnemedia.pl/wiktor-smol/post/jestem-rasista-ksenofobem-i-antysemita-szorstka-przyjazn-komuchow

Portret użytkownika Marta bla

A .... mnie to obchodzi!!!!

A .... mnie to obchodzi!!!! To takie ulubione powiedzenie mojego pana i wladcy, ktory mnie ,, utrzymuje,,! Mam nadzieje, ze w koncu ludzkosc sam sie unicestwi bo tyle jadu, agresjii, nietolerancji jest wrecz niesamowite! czas wrocic do kamienia lupanego chociaz co dla niektorych to jescze zbyt wiele.

Portret użytkownika Jam

przedewszystkim iSLAM jest

przedewszystkim iSLAM jest sekta wymyslana przez zyduf a nie jakas religia... heh  ...zreszta moge se tez powiedziec ze cos tam widzialem i zrobic sobie wlasna ksiazke  ktora bedzie na odwrot do Bibli i  ludzi werbowac kamieniem mieczem itp od dziecka zeby toi im weszlo w krew.... Ja niewiem jak mozna miec inna wiare niz nasza Chrzescijanska objawiona wiele razy , liczymy lata od narodzin Jezusa , mielismy tyle objawien Maryii , i wiele wiecej , a czy aLLah zeszedl lub raczej sie wspial (z dolu ) do ludu ? kogokolwiek? ... nie wiem jak mozna byc takim kurczakiem jak 95 ludzi na swiecie ... chociaz powoli ludzie sie budza o co prosze Boga . Dziekuje

Portret użytkownika Hans

Polecam lekturę: Abd

Polecam lekturę:
Abd Oul-Masih Al Ghalwiry
Geneza islamu i osoba Mahometa.
 
Oto co o książce pisze ks. prof Michał Poradowski:
Odrębną religię dla Arabów przypisuje się zwykle Mahometowi (570-632), jednakże ostatnie studia wykazują, że religia muzułmańska jest tylko wariantem judaizmu dostosowanego do kultury i zwyczajów Arabów.
Przypuszczać też można, że w ten sposób żydzi chcieli nie dopuścić do nawrócenia się Arabów na wiarę chrześcijańską, a jednocześnie zbliżyć ich do siebie, gdyż przez cala swa historie zawsze musieli współżyć z Arabami.
Podejrzenia co do tego są bardzo dawne, ale dopiero w ostatnich latach ukazało się wiele poważnych studiów na ten temat. Niestety po Soborze Watykańskim Drugim wiele najważniejszych i najpoważniejszych studiów nad islamem brutalnie i systematycznie zwalcza się aż do dziś.
I tak na przykład, wspaniale dzieło osiemsetstronicowe pewnego mnicha, który je opracował i wydal drukiem pod pseudonimem Abd Oul-Masih Al-Ghalawiry, L'eclosion de l'Islam et la personne de Mohammed, dwa tomy, zostało w całości spalone z rozkazu przełożonych zgromadzenia i zachowało się tylko kilka egzemplarzy. A druga praca tegoż autora, ale wydana po kryjomu i pod innym pseudonimem, a mianowicie: Sadeo Khairouddin, Les Miracles, także została spalona z rozkazu przełożonych zakonnych (co za wstyd dla Kościoła), ale autor uratował rękopisy i zdołał je wydać ponownie. Oba te dzieła wystarczają, aby położyć kres mitowi jakoby Mahomet miewał objawienia.
Koran jest mieszanka róznych starych tradycji religijnych Wschodu i Starego Testamentu, a wiec judaizmu i mozaizmu, a dostosowana do mentalności i życzeń Arabów i tak zredagowany, aby jednocześnie usposobić Arabów przeciwko wierze chrześcijańskiej, czyli jest to "odtrutka" na Chrześcijaństwo.

Portret użytkownika black.serpent

Ludzie powoli idą po rozum do

Ludzie powoli idą po rozum do głowy. Każdy niech wyznaje sobie co tylko zechce w swoim domowym zaciszu i nikt nie powinien się do tego mieszać o ile nie szkodzi to osobom trzecim w sposób bezpośredni - nie powoduje uszczerbku na zdrowiu, nie narusza godności itd. Jednak jeżeli czyjąś religią staje się niszczenie wszystkich innych, to niech ten ktoś wie tylko, że walczy obosiecznym mieczem.

Strony

Skomentuj