Rząd Angoli zdelegalizował islam, wszystkie meczety mają zostać zburzone

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Była kolonia portugalska Angola, a obecnie państwo w zachodniej Afryce, zdelegalizowała Islam. Jako przyczynę podaje się prześladowania chrześcijan w islamskich krajach Afryki.

 

Prezydent Angoli, Jose Eduardo dos Santos, oświadczył, że nastąpił definitywny koniec islamu w rządzonym przez niego kraju. W sumie aż 95% z 20 milionów mieszkańców tego kraju to chrześcijanie. Wyznawcy islamu docierają do tego kraju z państw ościennych.

 

Władze Angoli nie żartują i wydano nakaz zamknięcia wszystkich meczetów w tym kraju. Następnym etapem ma być ich wyburzenie. Rządzący Angolą politycy twierdzą, że wiara muzułmańska jest zupełnie sprzeczna z kulturalnym dziedzictwem ich narodu.

 

Poza tym radykalny krok argumentuje się specyfiką islamu, która uniemożliwia normalne koegzystowanie wyznawców tej religii w społeczeństwie. Delegalizacja islamu to pierwszy taki krok na świecie podjęty w imię troski o dobro chrześcijańskiego społeczeństwa. To pierwszy kraj świata, który dostrzega nierównowagę między pozycją chrześcijan w krajach islamskich a muzułmanów w krajach o chrześcijańskim rodowodzie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika major Molibden

W Koranie jest zapisane, (bo

W Koranie jest zapisane, (bo tam wszystko jest zapisane), że żadna "czarna małpa islamu wyznawać nie będzie" (chodzi o czarnych) a zanoszenie talentów do banku z nadzieją na procent to zwykła wiara w lichwę, (Jezus raczej nakłaniał do inwestycji produkcyjnych). Jezus w tej kwestii jest zadania - bośmy sobie pogadali -, że obecnie "rzucamy perły przed wieprze" a ponadto dodał, że "ten, który odbiera chleb swoim głodnym dzieciom i daje zwierzętom nie wejdzie do Królestwo Niebieskiego ale po wsze czasy tkwić będzie w demokracji".
Wyjaśnił, że ta heca z imigrantami, to sprawdzian dla nas.
A poza tym jest bardzo zajęty i prosi o ciszę, bo cisi posiądą Ziemię ponadto, jest już spakowany - bo się tu wybiera - i żadnych telefonów i modłów nie będzie odbierał. Czyli, musimy to załatwić po cichutku póki jest w drodze.

Portret użytkownika nulli2001

Islam jest kultem życia

Islam jest kultem życia wiecznego które ma miejsce po śmierci. Jego wartości są całkowicie sprzeczne z wartościami reprezentowanymi przez kulturę zachodu. Islam zawiera w sobie potencjał fanatyzmu, który w każdej formie jest niebezpieczny. Każde wyznanie, religijne bądź jakiekolwiek inne nie dopuszczające do głosu naukowego doświadczenia, badania, eksperymentów, zadawania pytań, kwestionowania ustalonych prawd i porządku, należy uznać za wrogie rozwojowi ludzkości. Do tej kategori niestety zaliczają się absolutnie wszystkie wyznania religijne i sekty z islamem i chrześcijaństwem na czele. 99 % zła na świecie wynika z kombinacji 3 czynników: RELIGIA , PIEIĄDZE i WŁADZA. Wystarczy wszystkie trzy wyeliminować i świat będzie inny - może lepszy?

Portret użytkownika Jan111

Islam programowo dazy do

Islam programowo dazy do wladzy politycznej, wzorem Mahometa zreszta. Chrzescijanstwo nie ma takiej doktryny! Odpowiedzialnosc za kraj w ktorym sie zyje, do której poczowaja sie chrzescijanie nie jest porownywalna z islamskim szariatem. Religia, system wierzen nie musi byc ulegly wobec nauki. Wystarczy pewien margines przyzwoitosci, z obu stron. Nauka ma to do siebie ze jest omylna i jedne teorie sa zamieniane przez inne. Nie trzeba sie egzaltowac postepem. Ten tzw postep w kwestiach moralnych nie przynosi nic dobrego.

Strony

Skomentuj