Mufti Arabii Saudyjskiej zakazał gry w szachy

Kategorie: 

youtube.com
Szachy stoją w sprzeczności z islamem, powiedział w odpowiedzi na pytania widzów wielki mufti Arabii Saudyjskiej i wydał odpowiednią fatwę, pisze brytyjska prasa. Tymczasem jutro w Mekce otwierają turniej szachowy.

 

 

Według Abdul Aziz ibn Abdullah Al al-Sheikh, szachy to gra losowa, która jest zabroniona w islamie. Szachy zostały zakazane w Iranie w latach 1979-1988 i w Afganistanie, gdy władzę przejęli „talibowie”.

 

Zachodni komentatorzy uważają jednak, że zakaz nie będzie sztywno przestrzegany, a szachy, tak jak dobra muzyka, mają, według Saudyjczyków, „drobne wady”.

 

Z kolei Musa Bin Tiley, przewodniczący komisji prawnej Stowarzyszenia Szachowego w Arabii Saudyjskiej uważa, że Mufti skierował swoją wypowiedź do konkretnej osoby, zadającej pytanie. Wszyscy muzułmanie nie będą rezygnować z gry.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Arya

Myślę, że prawda. Sama nazwa

Myślę, że prawda. Sama nazwa tej przeglądarki w niektórych kręgach już budzi zastrzeżenia. Wszyscy znamy powiedzenie "szczwany lis", a po drugie wśród rodzimowierców i pokrewnych wyznań epoka lisa jest postrzegana negatywnie.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika XaX

Kolego ateizm nie jest

Kolego ateizm nie jest religią, bo nie wierzysz w żadną religię, no ale dla zaślepionych wyznawców jest niepojęte żeby człowiek mógł nie wierzyć w jakiegoś pseud obożka ... Religie to wymysł człowieka aby wyjaśnić sobie świat i zasady nim rządzące, patrz bogowie greccy itd. Nikt tutaj nikogo nie ob raża a ty oczywiście atakujesz niewierzących, nie jesteś lepszy od islamistów.

Strony

Skomentuj