Mufti Arabii Saudyjskiej zakazał gry w szachy

Kategorie: 

youtube.com
Szachy stoją w sprzeczności z islamem, powiedział w odpowiedzi na pytania widzów wielki mufti Arabii Saudyjskiej i wydał odpowiednią fatwę, pisze brytyjska prasa. Tymczasem jutro w Mekce otwierają turniej szachowy.

 

 

Według Abdul Aziz ibn Abdullah Al al-Sheikh, szachy to gra losowa, która jest zabroniona w islamie. Szachy zostały zakazane w Iranie w latach 1979-1988 i w Afganistanie, gdy władzę przejęli „talibowie”.

 

Zachodni komentatorzy uważają jednak, że zakaz nie będzie sztywno przestrzegany, a szachy, tak jak dobra muzyka, mają, według Saudyjczyków, „drobne wady”.

 

Z kolei Musa Bin Tiley, przewodniczący komisji prawnej Stowarzyszenia Szachowego w Arabii Saudyjskiej uważa, że Mufti skierował swoją wypowiedź do konkretnej osoby, zadającej pytanie. Wszyscy muzułmanie nie będą rezygnować z gry.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika Arya

Myślę, że prawda. Sama nazwa

Myślę, że prawda. Sama nazwa tej przeglądarki w niektórych kręgach już budzi zastrzeżenia. Wszyscy znamy powiedzenie "szczwany lis", a po drugie wśród rodzimowierców i pokrewnych wyznań epoka lisa jest postrzegana negatywnie.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

"Jeżeli planujesz życie w niebie wiedząc, że całe rzesze ludzi są i będą torturowane przez wieczność to jesteś takim samym socjopatą jak bóg którego czcisz"
Stefan Telefan I ( pierwszy
)

Portret użytkownika XaX

Kolego ateizm nie jest

Kolego ateizm nie jest religią, bo nie wierzysz w żadną religię, no ale dla zaślepionych wyznawców jest niepojęte żeby człowiek mógł nie wierzyć w jakiegoś pseud obożka ... Religie to wymysł człowieka aby wyjaśnić sobie świat i zasady nim rządzące, patrz bogowie greccy itd. Nikt tutaj nikogo nie ob raża a ty oczywiście atakujesz niewierzących, nie jesteś lepszy od islamistów.

Portret użytkownika Angelus

Oj... XaX... Zastanów się nad

Oj... XaX... Zastanów się nad tym co napisałeś... Ludzie nie wierzą w religie, tylko w Boga przez nie kreowanego..
Ateizm jest religią ignoranta, który nie wierzy w Boga, czyli kieruje się taką samą doktryną: "Nie wierzę w Boga, w którego ty wierzysz", jest tym samym co niewiara w Boga wogóle... Czyli następna religia..
 W konsekwencji religią ateistów jest samoistne powstanie wszechświata i ewolucja, które to są tak samo udowodnione jak istnienie Boga... Dlatego ateizm to religia ignorantów i ludzi o małych umysłach.
Oczywistość inteligentnego Projektu i inteligentnej realizacji jest bezsporna, czyli w sensie bezwzględnym jest boska...

Portret użytkownika Włóczykij

Ateizm w gruncie żeczy jest

Ateizm w gruncie żeczy jest religią, chyba że terminu tego, użyjemy bez swojego kontekstu, w potoczny sposób.
To jest tak, jeśli człowiek uznaje że istnienie wszechświata jest wynikiem eksplozji, a wszystko co nastąpiło puźniej, wynika z przypadku. A ludziom przydaje się, role kawałka mięsa, to się nazywa - Redukcjonizm Materialistyczny. Znaczy redukowanie rzeczywistości do poziomu materii, anihilacja jakiegokolwiek sensu, ponad sens materialny.
Jeśli by ktoś mówił, że to przecież podejście naukowe, znaczy empiryczne, to unaaczniam, że jednak nie. Empirycznie udowodniono że rzeczywistość wymyka się redukcji materialistycznej.
Co się tyczy odrzucenia wiary i religii, jak najbardziej jestem od tego wolny. Ale Ateista, nie jest zbyt dobrym określeniem, człowieka który wyszedł z systemów religijnych. Bo jeśli wchodzimi w ten redukcjonizm, to poprostu wierzymy, że jedyny sęs w materii. Dochodzimy do tego, że ateizm to jednak religia, bo nie istnieje w oderwaniu od redukcjonizmu materialistycznego, a wręcz z niego wyrasta.
Darwina wykpili już biochemicy, którzy przyszli po nim, bo wtedy kiedy Darwin pisał, biochemii nie było. Genetycy pozamiatali teorie o powstawaniu gatunków doszczętnie. Został fakt, że rzeczywistość ewoluuje. Takie 4 mld. lat temu, fruwały tylko atomy, a teraz piszę te słowa. Ewolucja, rozwój, jest wpisana w strukturę wszechświata.
Pax

"Jeżeli planujesz życie w niebie wiedząc, że całe rzesze ludzi są i będą torturowane przez wieczność to jesteś takim samym socjopatą jak bóg którego czcisz"
Stefan Telefan I ( pierwszy
)

Strony

Skomentuj