Muzułmanie ponownie oburzeni. Tym razem dostrzegli imię Allaha na butach

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Firma Nike znalazła się pod ostrzałem Muzułmanów, po tym jak jeden z użytkowników wystosował internetową petycję, twierdzącą, że wzór na jednym z modeli przypomina słowo "Allah".

W petycji napisano, że umieszczenie imienia Allaha na butach Nike Air Max 270 jest "przerażające", ponieważ buty na pewno zostaną "zniszczone i zabrudzone błotem". Jeden z Muzułmanów, Saiqa Noreen, poprosił firmę o wycofanie ze sprzedaży "tego bluźnierczego i obraźliwego" modelu. Celem petycji jest zebranie 25000 podpisów. Do tej pory akcję poparło 16000 użytkowników.

Źródło: change.org

W odpowiedzi na zarzuty Nike wystosował oświadczenie, w którym zaznaczył, że wzór na butach jest stylizowaną reprezentacją znaku towarowego Air Max i każde inne postrzeganie znaku jest niezamierzone. Dodano również, że firma szanuje wszystkie religie i nie zamierzała nikogo urazić.

Nike musiał mierzyć się z podobnym problemem już w 1997 roku, gdy Rada ds. Stosunków Amerykańsko-Islamskich zaprotestowała przeciwko logo firmy na niektórych butach sportowych, twierdząc, że przypomina ono imię Allaha. Firma wyjaśniała wówczas, że wzór miał przypominać płomień. 

 

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie Muzułmanie byli również oburzeni z powodu rzekomej obecności imienia Allaha na popularnym papierze toaletowym. Z całą pewnością na sklepowych półkach nadal znajduje się wiele nieodkrytych "bluźnierczych" produktów, więc niebawem muzułmańska brać ponownie nas czymś zaskoczy.

 

 

Ocena: 

Średnio: 3.8 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Medium

Popatrzcie na niejedne

Popatrzcie na niejedne trapery, jakie ślady zostawiają. Jako żywo depczemy krzyż Wink

Ja osobiście z wielką satyfakcją depczę brytyjską flagę, bo taki rysunek mam na podeszwie kozaków.

Portret użytkownika Felipesku

Zgadzam się z tym, że nie

Zgadzam się z tym, że nie powinno się obrażać cudzych bogów. Natomiast sprawa jest bardziej zawila gdyż patrząc na to z innej strone wsz3dzie wszędzie zostałoby odbite na sniegu i błocie imie boga... to juz zupelnie inna sprawa... mi bardziej przeszkadza dzwonienie pobliskiego kosciola... uwazam ze mam prawo aby nie sluchac tego i powinni zaprzestac dzwonienia w kościołach ale czy ktoś wie jak to się dzieje ze nikt nie zwraca uwagi na to co się dzieje... tak samo krysztal ktory emanuje przed tobą... pewnym jest, że pobiera energię...

Strony

Skomentuj