Trzy "słońca" zaświeciły nad Czelabińskiem

Kategorie: 

Rankiem 17 lutego mieszkańcy Czelabińska obserwowali na niebie niezwykłe zjawisko – potrójne słońce. Kręgi światła wokół Słońca można było zobaczyć w różnych części miasta.

 

Zjawisko to nazywa się powszechnie optycznym halo. Halo słoneczne z parhelionami, czyli słońcami pobocznymi, powstaje wtedy, gdy w atmosferze jest odpowiednio dużo kryształków lodu, które reagują na silne źródło światła niczym pryzmaty.

„Na Uralu przy 23-25 stopniowym mrozie w powietrzu były małe sześciokątne kryształki lodu, które nie mogą być widoczne gołym okiem. Powodują one jednak załamanie promieni słońca.  Wynikiem tego jest efekt optyczny halo. Widok halo może się zmieniać. Zwykle są to jasne lub białe paski, plamy, łuki i okręgi na niebie. Przewidzenie zjawiska jest bardzo trudne. Może się to jednak powtórzyć w czasie zimy kilka razy.”  - powiedziała agencji Itar-Tass Galina Szeporenko, synoptyk regionu swierdłowskiego.

Pojawienie się takiego zjawiska optycznego poprzedza zwykle nadejście fali arktycznych mrozów, ale w ostatnich latach zaobserwowano, że halo wokół Słońca i parheliony można zobaczyć nawet w miejscach, gdzie nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziano, a klimat jest zupełnie różny od tego jaki panuje w Arktyce.


 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika prorok2404

Cos za duzo sie dzieje w tym

Cos za duzo sie dzieje w tym Czelabinsku . od czasu upadku meteoru byly tam liczne obserwacje ufo , a teraz HALO ! Ciekawe czy to przypadek czy moze znak?! Moze to jakis strategiczny punkt na mapie w wydarzeniach ktore nadejdą? 

Portret użytkownika Zenek :)

  Ale poliaki o co biega skąd

 
Ale poliaki o co biega skąd ten strach po gaciach...
 
jak się wesoło latało ze szturmówkami wrzeszcząc jak zindokrynowany jełop:
 
jUdE, jUdE, jUdE, jUdE, jUdE,
 
to teraz dadzą wam onuce, karabin i będziecie mogli trenować "marszowy krok" wrzeszcząc równie radośnie:
 
HAIL jUdE, HAIL ZION, HAIL KING of BRITAN
 
Przecież ZAWSZE O TYM MARZYLIŚCIE I TO NIM SIĘ NAWET URODZILIŚCIE.
 
Plany wykorzystania was jako motłochu do walki z "ruskimi" w głowach waszych kochanych "DOBRYCH ŻYDKÓW" powstawały już w latach 60. Plan "JAK MOŻECIE Z POŻYTKIEM DLA PLANETY zdechnąć w okopach 3 Wojny Światowej".
 
Żydostwo, zwłaszcza żydostwo z wielkiej brytani ZAWSZE PROWADZI WOJNY CUDZYMI RĘKAMI. I ponieważ jak się okazało po fakcie sam naród szwabski nie wystarcza by podbić Rosji to parchy i lordy jej dziwkarskiej mdłości stworzyły już zawczasu jUdE by tym razem szwaby maszerujące na Moskwę miały wielonarodowe towarzystwo. Miały SOJUSZNIKÓW wojujących razem pod sztandarem zydowskiej Bestii. WAS.  Więc teraz głęboki wdech i z radością mi tu wrzeszczeć:
 
HAIL jUdE, HAIL ZION, HAIL KING of BRITAN
 
 
PS.
A jak bedziecie dzielnie wojować za judaizm to może nawet was uleczą z ran zamias wyrżnąć z was na handel wasze flaki jak to czyniom tym osłom z Koszernego Sektora.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem