Astronomowie oglądają mega burzę na Saturnie, która uwalnia błyskawice 10 000 razy silniejsze niż te występujące na Ziemi

Kategorie: 

Wszystko zaczęło się od jasnej białej plamki na północnej półkuli Saturna. W ciągu kilku dni, kropka stawały się coraz większe i burza wzmagała się.

 

Wkrótce ogarnęła planetę z pierścieniami, powodując tysiące błyskawic wiele razy bardziej intensywnych niż te występujące na Ziemi.

 

Międzynarodowa sonda Cassini i teleskopy naziemne śledziły turbulencje od grudnia. Burza widoczna z Ziemi została nazwana, jako "Wielki Biały Punkt".

 

"To wciąż trwa i postępuje jak szalone", powiedziała związana z projektem Cassini Linda Spilker z NASA Jet Propulsion Laboratory.

 

Takie zaburzenia pogody na całej planecie są rzadkie na Saturnie, gdzie atmosfera jest zwykle mglista i spokojna. Od 1876 roku, astronomowie zaobserwowali tylko pięć innych mega sztormów na Saturnie.

 

"To jest jedyna w swoim rodzaju burza," powiedział Andrew Ingersoll, z California Institute of Technology, który był częścią zespołu badającego zjawisko.

 

Źródło: http://sacramento.cbslocal.com/2011/07/06/astronomers-observe-colossal-saturn-storm/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika sroczka

  No i właśnie tak jest w/g

  No i właśnie tak jest w/g mnie oczywiście z tą elektrycznościa planet i energią jaka jest przesyłana kanałami od planety do planety obliczanej przez astrologię!! To działanie planet zależne od kąta padania  i załamania lini osi na siebie nawzajem powoduje że nasz mózg,ktory jest bioelektryczny odbiera te energie czyli działanie pól elektrycznych planet na działanie pola elektrycznego mózgu i reaguje pozytywnie lub negatywnie w zalezności od tego w jakim  aspekcie sa do siebie panety.Kolokwialnie mowiąc gdy planeta z planete bierze się za łeb to w łeb dostaje czlowiek!!!I często własnie przy koniukcjach groźnych planet. O Saturnie astrologia mówi,że jest planetą nieszczęścia,zatraty,zguby,zniszczenia.I na tej planecie coś się dzieje,wali błyskawicami.Bo idzie rok 2012 i Ziemia wraz z naszym układem wchodzi w inny układ,aby to moglo nastapić muszą planety tak się ustawić względem slońca aby stało się co stać się musi w  galaktyce.I w koniunkcji staną wszystkie planety.Tak było gdy konczył sie kalendarz majów.Astrologia to stara wiedza i zeszła do podziemia bo kler nie chciał by wiedza ta dawała zbyt wiele informacji,więc plonęły stosy dla tych co wiedzy szukali.I teraz mimo tego że jest kosmologią bardziej niż astrologią,"wielcy naukowcy" jej nie uznają bo nie!!!Więc reasumując, rok  2012 i ta niespotykana koniunkcja przyniesie takie nasilenie prądu elektrycznego że mózgi będą to wyjątkowo cięzko znosić a ziemia będzie ulegała transformacji a my wraz z nia.Mówi się że stare musi umrzeć by nowe moglo sie urodzić.Rozejrzyjcie się wpokół ,a te martwe stada ptaków,one poprostu nie wytrzymały tego natężenia prądu,nie siedziały na drutach jak sroczka.leciały dosyć wysoko,wpadały w kanaly elektryczne przeładowane prądem,ktory je zabijał. Te dziury robiace sie nie wiadomo  z czego,te stada wielorybów,delfinów,wyrzucane na brzeg.To nie ma tak że w jednym momencie roku 2012 wszystko naraz sie dzieje,ta mała koniunkcja z teraz jest przygotowaniem do tej dużej w 2012 ale to się juz dzieje od co najmniej czterech lat,tylko nie widać tego golym okiem ,więc skoro nie widać to znaczy nie ma.Obawiam sie roku 2012 i właśnie tej fali prądu magnetyczego,wiatru magnetycznego burz nie wiem jeszcze czego.Obawiam się bardziej niz kiedykolwiek od monetu gdy dowiedziałam sie że Saturn zaczyna brać spawę w swoje ręce.To co się dzieje to caly zlożony proces a proces wymaga czasu a czasu jest coraz mniej.Boje sie roku 2012 sroczka astrolożka,rozumująca astrologię jako fizykę,matematykę,kosmologię i widząca człowieka jako cząstke kosmosu z mózgiem bioelektrycznym,samonośnym komputerem sterowanym przez umysł świadomy i nieświadomy podłączony do  komputera matki planety i umysłu nieświadomego planety  odbierającym prądy niesieno z planet do mózgu bo nic nie jest jedno,wszystko jest jednoscią w calości.I daj Bożę żeby był BOG,może coś wymysli?

Portret użytkownika UFO z Bray

Siedzi sobie sroka Siedzi

Siedzi sobie sroka
Siedzi sobie sroczka na drucie lini przesylowej wysokiego napiecia i nie ucieka,  - i nie pada martwa!!! Jej zmysly nie moga zarejestrowac tej drobnej roznicy potencjalu elektrycznego pomiedzy jej lapkami, pomim tego, ze na koncach dlugiego na kilkadzisiat lub kilkaset kilometrow przewodu ta roznica wynosi kilkaset tysiecy woltow. Nagle nastepuje awarja i przez pomylke operatora ta linia  zasila nie jedno  jak zazwyczaj, ale dziesec miast w energie elektryczna.  Sroka dalej siedzi, gdyz jej zmysly nie rejestruja wzrostu natezenia pradu, ale do czasu. Drut sie nagrzewa, parzy w lapki i sroka z wrzeskiem odlatuje. (Zakladam ze bezpieczniki tej lini przesylowej pochodzily z czasow wczesnego PRL-u)
Siedzi sobie kobieta w wannie z woda i suszy suszarka elektryczna wlosy.
Kazdy, chocby na podstawie filmow kryminalnych wie co sie stanie gdy suszarka wpadnie do wody. Dzieje sie tak dlateko, ze prad elektryczny wybiera sobie droge stawiajaca mniejszy opor w podrozy do osrodka o nizszym potencale elektrycznym ( w tym wypadku ziemi), . Cialo ludzkie wypelnione solami fizjologicznymi jest lepszym przewodnikiem dla elektrycznosci niz slodka woda w wannie. Smierc jest tutaj niejako zjawiskiem ubocznym.
Wrocmy teraz do astronomi.
Wyobrazmy sobie Slonce wielkosci pilki do siatkowki.  Ziemia w tej skali jest nieco mniejsza od  ziernka grochu i obiega pilke w odleglosci srednio 22 metry. Kometa Elenin jest mniejsza od najmnieszej komorki bakteryjnej i znajduje sie teraz w odleglosci ok 30 metrow. Zalozmy, ze ma jedna nietypowa ceche. Jest obdarzona silnym potencjalem elektrycznym, ktorego usilnie stara sie pozbyc i przeslac je na Slonce o nizszym pot. elektr.. Nosnikiem tego pradu elektrycznego jast wiatr sloneczny, ale jast to bardzo oporne medium, gdyz zawiera tylko kilka zjonizowanych czastek w 1m3 (okolice orbity Ziemi a dalej od slonca koncetracja jest jeszce mniejsza - odwrotnosc  odleglosc do kwadratu). co powoduje tylko niewielki spadek potencjalu elektr. komety. Wyobrazmy sobie koniunkcje czyli Slonce,  Ziemia, Elenin w jednej lini. (W dniu 11 marca 2011 Elenin w naszym modelu byla w odleglosci ok 200m)                                                                                 Ziemia swoim polem magnetycznym wytwarza tak zwany warkocz wiatru slonecznego, ktory moze siegac granic ukladu slonecznego.Taki korytarz turbulencji z lokalnymi zageszczeniami czastek wiatru slonecznego to znacznie leprzy przewodnik elektrycznosci i kometa przebywajac w jego poblizu przesyla nim prad elektryczny, ktory nastepnie osiaga powierzchnie ziemi i wybiera droge przez zelazne jadro ziemi ( podobne jak prad z suszarki wybiera cialo ludzkie) by nastepnie wykorzystujac znacznie gestszy wiatr sloneczny podazyc do Slonca.              Ziemianie zamieszkujacy ziarnko grochu nie sa w stanie niczego wykryc! Nasze instrumenty naukowe sa zbyt male. W tej skali najdluzsze na swiecie linie przesylowe energii eletrycznej sa krotsze od pazurka naszej sroki siedzacej na drucie wysokiego napiecia. Inaczej ma sie sprawa z jadrem Ziemi. Przeplywajacy przez nie nadprogramowy prad elektryczny nagrzewa je, a to powoduje jego rozszerzanie i w nastepstwie rozrywanie plaszcza Ziemi. No to mamy wzrost aktywnosci wulkanicznej i sejsmicznej.
A co wydazy sie w ostatnim tygodniu wrzesnia?  Moze nic, bo Kometa Elenin bedac blizej Slonca dzieki obszarowi zageszczeniu wiatru slonecznemu, straci ladunek elektryczny,  a moze teoria "Elektryczny Wszechswiat" jest do d......., a moze kometa rozdzieli swoj ladunek miedzy Slonce, Merkury , Ziemie i Ksiezyc, a moze oberwie sie i to znacznie Merkuremu, gdyz jest to kula zelazna. Trudno wyrokowac na temat zjawiska ktorego parametrow przy obecnym stanie techniki  nie mozna zmierzyc. Ponadto wielcy uczeni z daleka omijaja zagadnienia mechaniki plazmy. Jeszcze dziesiec lat temu wielcy nauki nazywali piorun kulisty ( bedacym tworem plazmy) -  halucynacja wywolana przez blysk pioruna. Wiatr sloneczny to plazma i do tego przechlodzona. Jednak jesli teoria Elektryczny Wszechswiat jest tylko w czesci prawdziwa, to w grudniu 2012 w chwili przekraczania rownika Drogi Mlecznej przez Uklad Sloneczny bedzie sie dzialo!!!
Na zakonczenie pozdrawiam wszystkich zycze szczescia a szczegolnie tym osobom, ktore mnie milo przywitaly na tej stronie.
UFO z Bray 

Portret użytkownika Kruczysko

Nie wiem czemu do twojego

Nie wiem czemu do twojego zamkniętego umysłu Gash nie dociera, że wszechświat jest elektryczny... ale cóż. Nie każdy jest w stanie otworzyć umysł na rzeczy nowe nie wtłoczone przez szkołe. Polecam tak jak czarownik polany film "Pioruny bogów". Może to Ci troche rozjaśni umysł. Pamiętaj, że tutaj ludzie mają odmienne zdanie na różne tematy co nie znaczy, że trzeba ich za to wyśmiewać. Jeśli masz argumenty które mówią, że dana teoria w tym przypadku teoria elektrycznego wszechświata jest błędna to je podaj, chętnie poczytam Smile
Pozdrawiam otwarte umysły Smile

Karuzela, karuzela....
Świat sie kręci i...   umiera...

Portret użytkownika ILLUMIGEN

Bo widzisz Starman, ludzie

Bo widzisz Starman, ludzie zawsze i wszystko pragnęli pojąć i wytłumaczyć w ludzki sposób.

Ludzie sami siebie ograniczyli w interpretacji; liczy się dla nich to, co mogą dojrzeć w stanie fizyki i chemii, a reszta, nawet jeśli jest, dla nich nie istnieje. Ludzie żyją zasadą, że jeśli czegoś nie widzą, to tego nie ma. Człowiek od wieków myślał jednotorowo- materialnie.
Wolnomyślicieli było niewielu, a wielka szkoda, gdyż tylko oni kreowali wyższy poziom świadomości za ich czasów.

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika baczny obserwator

Jedno jest pewne: ok25-27

Jedno jest pewne: ok25-27 września 2011 wielka koniunkcja: Merkury, Słońce, Kometa C/2010 X1(Elenin) i Ziemia w jednej linii. Do tego pełnia Księżyca 27.09.2011. Jeśli teoria dr Mensura Omerbashicha się sprawdzi, to może nas czekać potężne trzęsienie Ziemi, oby się nie sprawdziło... 

Portret użytkownika UFO z Bray

Ta burza moze sugerowac, ze

Ta burza moze sugerowac, ze teoria elektrycznej natury wszechswiata jest poprawna a wiec czeka nas rozgrzanie jadra ziemi ( rozszerzanie i rozrywanie plaszcza ziemi) oraz ogromne burze  z piorunami i bieguny magnetyczne oszaleja. A teraz kilka faktow:
Majowie wiedzieli. ze co 6 000 lat slonce w swojej wedrowce wokolo srodka galaktyki (Droga Mleczna) przekraca plaszczyzne rownika tej galaktyki.
Wiadomo, ze masa jadra - czarnej dziury- jest zbyt mala by jej sila grawitacji mogla utrzymac wszystkie gwiazdy w tym Slonce na swych orbitach i utworzyc dysk galaktyczny.  Uczeni wprowadzili pojecie ciemnej materji aby zrownowazyc niedobor sily grawitacji, ale rownie dobrze niedobor masy moze byc zastapiony przez pole elektryczne. Nie mozna wykryc tego pola, gdyz chroni nas przed nim magnetosfera Slonca rozciagajaca sie daleko poza granice Ukladu Slonecznego.
Hipoteza 
Kometa Elenin przez 11 000 lat przebywa poza magnetosfera Slonca i to jest wystarczajaco dlugi okres by nagromadzic olbrzymia ilosc ladunkow elektrostatycznych by przyniesc duze zamieszanie w Ukladzie Slonecznym. (Komety, ktore pojawiaja sie w okresie krotszym niz 500 lat nigdy nie przebywaja poza magnetosfera Slonca, zawsze sa wewnatrz.
A teraz dla tych ktorzy uwazaja ze ziarenko grochu nie moze nic zrobic mieszkancom domu odleglego o 35km. A gdyby ziarenko bylo zrobione ze srebra i nioslo ladunek elektryczny 100 milionow elektronowoltow - rownowaznik 50 przecietnych blyskawic zwyklej burzy. Doswiadczenia Tesli pokazuja ze taki ladunek teoretycznie mozna zmiescic w tak malej powierzchni.  

Portret użytkownika Wojox

Patrząc inaczej,

Patrząc inaczej, elektrycznie, sprawy wyglądają zupełnie inaczej. Wszechświat jest elektryczny, co już zostało udowodnione. Tylko twardogłowi "naukowcy" bronią swego starego poglądu na wszechświat. Jeżeli obiekt elektryczny wejdzie pomiędzy inne obiekty które są połączone polem, falą lub innym oddziaływaniem, to taki obiekt może wywołać zakłucenia. I to może się zdarzyć zarówno na Saturnie jak i Słońcu np.
Filmy z serii Tunderbolds of the Gods wyjaśniają bardzo wiele....
Układ Słoneczny wchodzi w równik galaktyczny i zaczynają się dziać naprawdę ciekawe sprawy....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika gash

ooo, kolejna teoria. Tej

ooo, kolejna teoria. Tej jeszcze tutaj nie słyszałem. Wiem już o Nibiurze, Planecie X, komecie Elenin i lecących za nią kosmitach, o gigantycznych instalacjach na Słońcu, Unii Międzygalaktycznej, przebiegunowaniu, chmurze naładowanych cząstek w którą wlatujemy całym układem planetarnym ale o równiku i elektryczności jeszcze nie słyszałem. To która z tych teorii jest właściwa? A może wszystkie na raz? Bo ja już się nie łapię Wink Osibiście im więcej takich teori słyszę, tym bardziej zdaję sobie sprawę, że cały ten 2012 to poprostu jedna wielka, samonakręcająca się moda na snucie bajek w internecie i szukanie tanich sensacji. A dlaczego tak uważam? Ponieważ cały ten ruch nie ma jednej spójnej teorii. Co chwile znajdują się kolejni, którzy podporzadkowują wszystko jakimś okresom, pradawnym rysunkom i innym wyrwanym z kontekstu albo zamazanym informacjom. Te teorie częśto są tak sprzeczne ze sobą, że poprostu wychodzi z tego jakaś jedna wielka bezsensowana papka. Wiem, Czarowniku, że zaraz mi odpiszesz iż wszystko się może zdażyć, ale na mój rozsądek, bez przesady ;) 

Portret użytkownika NEDDON

Odpisze bo MUSZE ! To za duzo

Odpisze bo MUSZE !
To za duzo nie wiesz Gash:-) sory..
Tak to jest prawda. O tym tez pisalem. Cale UNIVERSUM to INFORMATYKA. Tak, to prawda niezaprzeczalna. Jest zbudowne z Atomow ktore sa napedzane energia elektryczna. Ale nie chce sie rozpisywac:) bo to dosc skaplikowany temat. Prawda tez jest ze wszystkie ciala niebieskie sa polaczone kanalami energetycznymi. Widzialem niedawno dokumentalny film o tych kanalach. Film jest ZNAKOMITY ! Rok produkcji 2010. Jak znajde tytul to podam. W filmie jest mowa miedzy innnymi o tym, ze prawdopodobnie, za pomoca tych kanalow bedziemy mogli sobie skrocic podroz na inne ciala niebieskie, lub nawet galaktyk. Wiec prosze opuscic sredniowiecze i wrocic do SWIATA REALNEGO ! Smile
Pozdrawiam:-)
 
PS: Z Zawodu jestem elektronikiem, Hobby : informatyk, fotograf, fizyk, terapeuta, botanik i wiele innych Smile
Potrafie spogladac godzinami na jeden kwiat, by zrozumiec, w jaki sposob on sie tak pieknie rozwija. Kwiat trzeba zrozumiec. On taki piekny, kolorowy, o szczegolnych pieknych rysach, konturach, sliczny, wrecz przesliczny.. kiedy slonce zachodzi, ON zamyka swoje skrzydelka:) Z kad ON to wie wszystko? Kto dal mu TE MOC byc tak pieknym i cudownym. A kazdy jest INNY i niesamowity. Przypadek ?
 
NASZ WSZECHSWIAT jest tez cudownym KWIATEM ktorego nie mozemy ( jeszcze ) objac wzrokiem aby go podziwiac.
Pozdrawiam wszystkich

jestem NIKT

Portret użytkownika erh

gash - oczywiście - maleńka

gash - oczywiście - maleńka kometa. Dwa punkty zawsze wytworzą odcinek, lub prostą - elementarna matematyka. Ale to, że nie sprawdziłeś linku (nie mówiąc o głębszym sprawdzeniu informacji) widać po pierwszym Twoim zdaniu - koniunkcje rozpatruje sie w odniesieniu do słońca i/lub ziemi (w zależności od układu odniesienia) i tu się zgadza - Saturn, elenin, merkury, słońce.
Piszesz, że wszystkie teorie o koniunkcjach to bzdury - może masz i rację, ale dowody i rzeczywistość mówi, że te bzdury działają i mają pokrycie w rzeczywistości. O wiele trudniej dac mi wiarę słowom "nie wiemy, jak to się dzieje, ale dzieje się i na pewno, z pewnością nie przez koniunkcje. - Więc przez co? - Nie wiemy, ale nie przez koniunkcje! - dlaczego? - Bo NIE!!!!" Trochę naiwne myslenie.
to jak z tą kometą wpadającą w słońce i powodującą CME (kika dni temu na zmianynaziemi był art) - jaką ma masę słońce, jaką kometa? albo inny przykład - ciało człowieka i wirus - jaki wpływ na człowieka może mieć tak maleńka drobinka? Nie ma wpływu, jest za mała. Zresztą, czy widziałeś kiedyś wirusa? A ospa, świnka i różyczka to zły czar sąsiadki wiedźmy, a HIV i HCV to kara boshka za miłość bliźniego.
 
Moim zdaniem bzdurne jest nasze podejście do zycia - wiemy już wszystko, nic nie da się już odkryć. czego nie wiemy, nie istnieje. Niestety to my jesteśmy tu najkrócej (wiesz, że Canis Hominis - pies udomowiony jest filogenetycznie starszy niż Homo Erectus - taka zagadka, jak do tego doszło? Kto udomowił psa, jeśli ten pojawił się na świecie wcześniej niż człowiek zdolny do udomowienia czegokolwiek?)
jeśli chodzi o status quo i astronomię - kiedys wierzono, że to ziemia jest centrum (teraz wiemy, że tak jest - wielu białych kołnieżyków o tym zaświadczy) i że nie może się kręcić wokół własnej osi - każda inna myśl, czy teoria była bzdurą, herezją, niedożecznością, powodem do zapalenia stosów.
 
Jak wiele stosów zapaliłeś w swoim życiu, gash? W tym i wszystkich wcześniejszych? zliczysz?
 
 
Pozdrawiam serdecznie.
I duuuuzio miłości zyczę (na przyszłość)

Portret użytkownika zerrkos

Skoro Nasze myśli tworzą to

Skoro Nasze myśli tworzą to co za problem, żeby żyć kiedyś na płaskiej planecie. Wystarczy, że wszyscy uwierzą i Ziemia będzie płaska. A reszte teorii sie dorobi. I będzie to funkcjonowała, ąż dotąd aż ktoś wpadnie znowu na pomysł, że Ziemia to kula itp., itd.

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika gash

Tak i na pewno mała kometa ma

Tak i na pewno mała kometa ma tak ogromny wpływ na gazowego giganta. Poza tym te wszystkie teorie o koniunkcjach to są bzdury. Jeżeli obiekty poruszają się po orbitach w okół jednego pkt. to zawsze nastąpią momenty koniunkcji, które nie są zjawiskiem nadnaturalnym. Wręcz nienaturalne by było, gdyby koniunkcje nie następowały! To wynika z reguł geometrii. Tak już całkiem na marginesie, aby wytyczyć linię w przestrzeni potrzebne są dwa pkt wiec Saturn, czy jakakolwiek inny obiekt zawsze znajduje się na jakiejś linii z tą kometą. Nie szukajcie sensacji tam gdzie jej nie ma gdyż najprostsze rozwiązania są zazwyczaj tymi prawidłowymi. Świat jest do bólu prawdziwy Smile

Portret użytkownika ILLUMIGEN

gash, w koniunkcji mogą brać

gash, w koniunkcji mogą brać udział trzy punkty; słońce, Elenin i Saturn. Owszem, zjawiska te są naturalne, niemniej biorąc pod uwagę częstotliwość ich powtarzalności w obecnej skali, określa się, cały proces przemian jako niezwykły.
Elenin nadal ma niestabilną orbitę, pod koniec zeszłego roku, przejście w pobliżu ziemi obliczano na 8.8 Au, obecnie dane te uległy zmianie i wynoszą 0.24-0.15 Au. Jeśli w takim szybkim tempie odległość będzie ulegać zmniejszeniu "czeka nas kolizja", a jeśli, oby daj Boże nie, to sama koniunkcja punktów słońce Elenin i Ziemia poczynią niewyobrażalne szkody na naszej planecie.

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika NEDDON

Drogi Gash, Tak i nie. Jak

Drogi Gash,

Tak i nie. Jak juz czesto pisalem, wszystko jest mozliwe. Jestem pewien ze nie widzimy wszystkiego. Wiem ale ze " COS " potrafimy juz zmierzyc. Sa rzeczy widzialne dla naszego ograniczonego OKA jak i niewidzialne. Sa tez komety male i duze, ale o roznorakiej masie, skladu chemicznego. Sa takie ktore przylatuja co 60, 76, 100 lat. Sa ale tez takie ktore odwiedzaja NAS co 26 000 lat. Moga to byc komety, gazowe giganty, brazowe karly i ;
rozne rozniste,
kolorowe i srebrzyste,
takie co nie swieca,
tez co niekiedy migoca,
szczegolnie noca,
w dzien nie do zaobserwowania ,
jest tego duzo,
do glowy URWANIA

Pozdrawiam Smile

jestem NIKT

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem