Astronomowie oglądają mega burzę na Saturnie, która uwalnia błyskawice 10 000 razy silniejsze niż te występujące na Ziemi

Kategorie: 

Wszystko zaczęło się od jasnej białej plamki na północnej półkuli Saturna. W ciągu kilku dni, kropka stawały się coraz większe i burza wzmagała się.

 

Wkrótce ogarnęła planetę z pierścieniami, powodując tysiące błyskawic wiele razy bardziej intensywnych niż te występujące na Ziemi.

 

Międzynarodowa sonda Cassini i teleskopy naziemne śledziły turbulencje od grudnia. Burza widoczna z Ziemi została nazwana, jako "Wielki Biały Punkt".

 

"To wciąż trwa i postępuje jak szalone", powiedziała związana z projektem Cassini Linda Spilker z NASA Jet Propulsion Laboratory.

 

Takie zaburzenia pogody na całej planecie są rzadkie na Saturnie, gdzie atmosfera jest zwykle mglista i spokojna. Od 1876 roku, astronomowie zaobserwowali tylko pięć innych mega sztormów na Saturnie.

 

"To jest jedyna w swoim rodzaju burza," powiedział Andrew Ingersoll, z California Institute of Technology, który był częścią zespołu badającego zjawisko.

 

Źródło: http://sacramento.cbslocal.com/2011/07/06/astronomers-observe-colossal-saturn-storm/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika sroczka

  No i właśnie tak jest w/g

  No i właśnie tak jest w/g mnie oczywiście z tą elektrycznościa planet i energią jaka jest przesyłana kanałami od planety do planety obliczanej przez astrologię!! To działanie planet zależne od kąta padania  i załamania lini osi na siebie nawzajem powoduje że nasz mózg,ktory jest bioelektryczny odbiera te energie czyli działanie pól elektrycznych planet na działanie pola elektrycznego mózgu i reaguje pozytywnie lub negatywnie w zalezności od tego w jakim  aspekcie sa do siebie panety.Kolokwialnie mowiąc gdy planeta z planete bierze się za łeb to w łeb dostaje czlowiek!!!I często własnie przy koniukcjach groźnych planet. O Saturnie astrologia mówi,że jest planetą nieszczęścia,zatraty,zguby,zniszczenia.I na tej planecie coś się dzieje,wali błyskawicami.Bo idzie rok 2012 i Ziemia wraz z naszym układem wchodzi w inny układ,aby to moglo nastapić muszą planety tak się ustawić względem slońca aby stało się co stać się musi w  galaktyce.I w koniunkcji staną wszystkie planety.Tak było gdy konczył sie kalendarz majów.Astrologia to stara wiedza i zeszła do podziemia bo kler nie chciał by wiedza ta dawała zbyt wiele informacji,więc plonęły stosy dla tych co wiedzy szukali.I teraz mimo tego że jest kosmologią bardziej niż astrologią,"wielcy naukowcy" jej nie uznają bo nie!!!Więc reasumując, rok  2012 i ta niespotykana koniunkcja przyniesie takie nasilenie prądu elektrycznego że mózgi będą to wyjątkowo cięzko znosić a ziemia będzie ulegała transformacji a my wraz z nia.Mówi się że stare musi umrzeć by nowe moglo sie urodzić.Rozejrzyjcie się wpokół ,a te martwe stada ptaków,one poprostu nie wytrzymały tego natężenia prądu,nie siedziały na drutach jak sroczka.leciały dosyć wysoko,wpadały w kanaly elektryczne przeładowane prądem,ktory je zabijał. Te dziury robiace sie nie wiadomo  z czego,te stada wielorybów,delfinów,wyrzucane na brzeg.To nie ma tak że w jednym momencie roku 2012 wszystko naraz sie dzieje,ta mała koniunkcja z teraz jest przygotowaniem do tej dużej w 2012 ale to się juz dzieje od co najmniej czterech lat,tylko nie widać tego golym okiem ,więc skoro nie widać to znaczy nie ma.Obawiam sie roku 2012 i właśnie tej fali prądu magnetyczego,wiatru magnetycznego burz nie wiem jeszcze czego.Obawiam się bardziej niz kiedykolwiek od monetu gdy dowiedziałam sie że Saturn zaczyna brać spawę w swoje ręce.To co się dzieje to caly zlożony proces a proces wymaga czasu a czasu jest coraz mniej.Boje sie roku 2012 sroczka astrolożka,rozumująca astrologię jako fizykę,matematykę,kosmologię i widząca człowieka jako cząstke kosmosu z mózgiem bioelektrycznym,samonośnym komputerem sterowanym przez umysł świadomy i nieświadomy podłączony do  komputera matki planety i umysłu nieświadomego planety  odbierającym prądy niesieno z planet do mózgu bo nic nie jest jedno,wszystko jest jednoscią w calości.I daj Bożę żeby był BOG,może coś wymysli?

Portret użytkownika UFO z Bray

Siedzi sobie sroka Siedzi

Siedzi sobie sroka
Siedzi sobie sroczka na drucie lini przesylowej wysokiego napiecia i nie ucieka,  - i nie pada martwa!!! Jej zmysly nie moga zarejestrowac tej drobnej roznicy potencjalu elektrycznego pomiedzy jej lapkami, pomim tego, ze na koncach dlugiego na kilkadzisiat lub kilkaset kilometrow przewodu ta roznica wynosi kilkaset tysiecy woltow. Nagle nastepuje awarja i przez pomylke operatora ta linia  zasila nie jedno  jak zazwyczaj, ale dziesec miast w energie elektryczna.  Sroka dalej siedzi, gdyz jej zmysly nie rejestruja wzrostu natezenia pradu, ale do czasu. Drut sie nagrzewa, parzy w lapki i sroka z wrzeskiem odlatuje. (Zakladam ze bezpieczniki tej lini przesylowej pochodzily z czasow wczesnego PRL-u)
Siedzi sobie kobieta w wannie z woda i suszy suszarka elektryczna wlosy.
Kazdy, chocby na podstawie filmow kryminalnych wie co sie stanie gdy suszarka wpadnie do wody. Dzieje sie tak dlateko, ze prad elektryczny wybiera sobie droge stawiajaca mniejszy opor w podrozy do osrodka o nizszym potencale elektrycznym ( w tym wypadku ziemi), . Cialo ludzkie wypelnione solami fizjologicznymi jest lepszym przewodnikiem dla elektrycznosci niz slodka woda w wannie. Smierc jest tutaj niejako zjawiskiem ubocznym.
Wrocmy teraz do astronomi.
Wyobrazmy sobie Slonce wielkosci pilki do siatkowki.  Ziemia w tej skali jest nieco mniejsza od  ziernka grochu i obiega pilke w odleglosci srednio 22 metry. Kometa Elenin jest mniejsza od najmnieszej komorki bakteryjnej i znajduje sie teraz w odleglosci ok 30 metrow. Zalozmy, ze ma jedna nietypowa ceche. Jest obdarzona silnym potencjalem elektrycznym, ktorego usilnie stara sie pozbyc i przeslac je na Slonce o nizszym pot. elektr.. Nosnikiem tego pradu elektrycznego jast wiatr sloneczny, ale jast to bardzo oporne medium, gdyz zawiera tylko kilka zjonizowanych czastek w 1m3 (okolice orbity Ziemi a dalej od slonca koncetracja jest jeszce mniejsza - odwrotnosc  odleglosc do kwadratu). co powoduje tylko niewielki spadek potencjalu elektr. komety. Wyobrazmy sobie koniunkcje czyli Slonce,  Ziemia, Elenin w jednej lini. (W dniu 11 marca 2011 Elenin w naszym modelu byla w odleglosci ok 200m)                                                                                 Ziemia swoim polem magnetycznym wytwarza tak zwany warkocz wiatru slonecznego, ktory moze siegac granic ukladu slonecznego.Taki korytarz turbulencji z lokalnymi zageszczeniami czastek wiatru slonecznego to znacznie leprzy przewodnik elektrycznosci i kometa przebywajac w jego poblizu przesyla nim prad elektryczny, ktory nastepnie osiaga powierzchnie ziemi i wybiera droge przez zelazne jadro ziemi ( podobne jak prad z suszarki wybiera cialo ludzkie) by nastepnie wykorzystujac znacznie gestszy wiatr sloneczny podazyc do Slonca.              Ziemianie zamieszkujacy ziarnko grochu nie sa w stanie niczego wykryc! Nasze instrumenty naukowe sa zbyt male. W tej skali najdluzsze na swiecie linie przesylowe energii eletrycznej sa krotsze od pazurka naszej sroki siedzacej na drucie wysokiego napiecia. Inaczej ma sie sprawa z jadrem Ziemi. Przeplywajacy przez nie nadprogramowy prad elektryczny nagrzewa je, a to powoduje jego rozszerzanie i w nastepstwie rozrywanie plaszcza Ziemi. No to mamy wzrost aktywnosci wulkanicznej i sejsmicznej.
A co wydazy sie w ostatnim tygodniu wrzesnia?  Moze nic, bo Kometa Elenin bedac blizej Slonca dzieki obszarowi zageszczeniu wiatru slonecznemu, straci ladunek elektryczny,  a moze teoria "Elektryczny Wszechswiat" jest do d......., a moze kometa rozdzieli swoj ladunek miedzy Slonce, Merkury , Ziemie i Ksiezyc, a moze oberwie sie i to znacznie Merkuremu, gdyz jest to kula zelazna. Trudno wyrokowac na temat zjawiska ktorego parametrow przy obecnym stanie techniki  nie mozna zmierzyc. Ponadto wielcy uczeni z daleka omijaja zagadnienia mechaniki plazmy. Jeszcze dziesiec lat temu wielcy nauki nazywali piorun kulisty ( bedacym tworem plazmy) -  halucynacja wywolana przez blysk pioruna. Wiatr sloneczny to plazma i do tego przechlodzona. Jednak jesli teoria Elektryczny Wszechswiat jest tylko w czesci prawdziwa, to w grudniu 2012 w chwili przekraczania rownika Drogi Mlecznej przez Uklad Sloneczny bedzie sie dzialo!!!
Na zakonczenie pozdrawiam wszystkich zycze szczescia a szczegolnie tym osobom, ktore mnie milo przywitaly na tej stronie.
UFO z Bray 

Portret użytkownika Kruczysko

Nie wiem czemu do twojego

Nie wiem czemu do twojego zamkniętego umysłu Gash nie dociera, że wszechświat jest elektryczny... ale cóż. Nie każdy jest w stanie otworzyć umysł na rzeczy nowe nie wtłoczone przez szkołe. Polecam tak jak czarownik polany film "Pioruny bogów". Może to Ci troche rozjaśni umysł. Pamiętaj, że tutaj ludzie mają odmienne zdanie na różne tematy co nie znaczy, że trzeba ich za to wyśmiewać. Jeśli masz argumenty które mówią, że dana teoria w tym przypadku teoria elektrycznego wszechświata jest błędna to je podaj, chętnie poczytam Smile
Pozdrawiam otwarte umysły Smile

Karuzela, karuzela....
Świat sie kręci i...   umiera...

Portret użytkownika ILLUMIGEN

Bo widzisz Starman, ludzie

Bo widzisz Starman, ludzie zawsze i wszystko pragnęli pojąć i wytłumaczyć w ludzki sposób.

Ludzie sami siebie ograniczyli w interpretacji; liczy się dla nich to, co mogą dojrzeć w stanie fizyki i chemii, a reszta, nawet jeśli jest, dla nich nie istnieje. Ludzie żyją zasadą, że jeśli czegoś nie widzą, to tego nie ma. Człowiek od wieków myślał jednotorowo- materialnie.
Wolnomyślicieli było niewielu, a wielka szkoda, gdyż tylko oni kreowali wyższy poziom świadomości za ich czasów.

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika baczny obserwator

Jedno jest pewne: ok25-27

Jedno jest pewne: ok25-27 września 2011 wielka koniunkcja: Merkury, Słońce, Kometa C/2010 X1(Elenin) i Ziemia w jednej linii. Do tego pełnia Księżyca 27.09.2011. Jeśli teoria dr Mensura Omerbashicha się sprawdzi, to może nas czekać potężne trzęsienie Ziemi, oby się nie sprawdziło... 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
        ___     _ 
_ __ ___ / __\ /\_/\ (_)
| '_ ` _ \ /__\// \_ _/ | |
| | | | | | / \/ \ / \ | |
|_| |_| |_| \_____/ \_/ |_|
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII