NASA potwierdza istnienie wody płynącej na Marsie

Kategorie: 

Naukowcy odkryli nowe dowody na obecność wody na Marsie. Zdjęcia zarejestrowane dzięki sondzie NASA pokazują cienkie strugi wody spływające z niektórych stoków czerwonej planety - donosi CNN.


Szef zespołu badawczego Alfred McEwen, który zaprezentował odkrycie podczas czwartkowej konferencji, wyjaśnił, że zdjęcia udało się zrobić za pomocą kamery HiRISE z pokładu sondy NASA Mars Reconnaissance Orbiter. Na kolejnych już fotografiach przesłanych przez sondę, na ścianach kraterów i kanionów widać wyraźne ślady ściekającej wody, które zanikają podczas marsjańskiej zimy, by ponownie pojawić się na wiosnę.

Do tej pory naukowcom udało się ustalić, że duże ilości zamarzniętej wody znajdują się w czapach polarnych planety. A odkryte właśnie przepływy występują w pobliżu równika Marsa na jego południowej półkuli, gdzie temperatura pozwala na zachowanie wody w stanie ciekłym.

Mars, który jest znacznie dalej od Słońca niż Ziemia, ma duże wahania dobowe temperatur. Na wyżynach półkuli południowej, na zboczach skierowanych w stronę równika, gdzie dokonano odkrycia, temperatura w południe latem osiąga 32 stopnie C, a w nocy spada do minus 60 C.

Woda, która spływa z górotworu, prawdopodobniej jest słona, bo poprzednie badania planety udowodniły dużą obecność soli na powierzchni Marsa.

 

Zdaniem naukowców, odkryta woda może mieć większą gęstość i lepkość niż ta, do której jesteśmy przyzwyczajeni na Ziemi. Do tego stopnia, że może nawet przypominać syrop, ale poznanie jej dokładnych właściwości będzie wymagało laboratoryjnych badań.

Odkrycie ma jeszcze jedno, wielkie znacznie. Może potwierdzić istnienie życia na planecie.

 

Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,10066098,Nowe_dowody_na_istnienie_wody_na_Marsie.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika jaz90s

Nie dziwia was te newsy w

Nie dziwia was te newsy w stylu "NASA potwierdza"? Ktos tu dobrze z nami pogrywa. Dziwie sie niektorym ludziom szukajacym dziory w calym, jezeli ktos przestudiowal Biblie, to wie, se daje ona odpowiedzi na prawie wszystkie pytania.

Portret użytkownika na świadectwo

racja , S&P obnizlylo rating

racja , S&P obnizlylo rating USA -http://biznes.onet.pl/agencja-sp-obniza-ocene-wiarygodnosci-kredytowej-u,18494,4814606,1,news-detal , kryzys ekonomiczny to pole do popisu dla antychrytsa ktory w przyszłości uzdrowi ekonomie i wprowadzi to o czym mówia okultysci i satanisci czyli złoty wiek , który tak naprawde bedzie trwal dla bezboznych okolo 3.5 roku , antychryst wprowadzi ostateczny system finansowy : http://zbawieni.com/showthread.php?tid=13 OBJAWIENIE JANA 13:16-18 : " On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, (17) i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia. (18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć. " , ludzie do przyjecia znamienia beda zacheceni poteznymi F-A-Ł-S-Z-Y-W-Y-M-I  cudami ktore beda miec zasieg globalny : "...a wraz z nim fałszywy prorok, który przed nim czynił cuda, jakimi zwiódł tych, którzy przyjęli znamię zwierzęcia i oddawali pokłon posągowi jego" OBJAWIENIE JANA 19:20 "I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi. (14) I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić" OBJAWIENIE JANA 13:13

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem